با سلام. کارشناس محترم من برای گرفتن عکس رنگی باید از دو روز قبل چرک خشک کن بخورم تا دو روز بعد عکس. ایا تو روز عکس گرفتن هم باید بخورم یا نه. ایا قطع کردن قرص فولیک اسید برای چند روز ایرادی دارد؟ممنون از شما

نه ندارد اما چرا اسید فولیک رو می خواهید قطع کنید؟
آنتی بیوتیک فقط در صورت تجویز پزشکتون ضرورت دارد. می دانید که دو روز بعد اتمام قاعدگی باید عکس رنگی بگیرید؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام به همه. من عکس رنگی گرفتم اصلا به ان سختی که فکر میکنید نیست درد داره اما وحشتناک نیست. میخواستم تجربه خودم رو اینجا به اشتراک بزارم :P

با سلام. کارشناس عزیز من عکس رنگی گرفتم و میخواستم نظر شما را راجب جواب ان بدانم و روش درمان رو برایم توصیح دهید لوله چپ از ماده حاجب پر شده و در مجاورت بدنه رحم قرار دارد. لوله راست به زحمت و تحت فشار از ماده حاجب پر شده و ناحیه ایسمیک لوله باریک و تغیرات ناشی از salpingitis در ان نمایان است. در کلیشه کنترل لوله چپ باز و پرمابلیته لوله راست بکلی نقصان یافته است.در postdrainage film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت فوقانی و سانترال حفره لگن و اطراف ovarean fossa جمع شده و پخش دارو بکندی انجام میگیرد. تجمع دارو به این شکل و عارضه در لوله راست با سابقه infertility بمدت طولانی نشانگر adhesion در pelvic peritoneum و توجه به ان توصیه میگردد

Re: کارشناس محترم سوال دارم

سلام کارشناس محترم
35 سال سن دارم و از لحاظ هورمونی همه چیز میزونه بجز AMH که 0.1 میباشد . حدود 1 ساله که قبل از پریود چند روزی لک بینیه قهوه ایی دارم از 1 روز تا 4 روز ممکنه این لک بینی طول بکشه
سیکلهام هم کوتاه شدند و از 24 تا 26 روز هستند
تخمک گذاری هم از همون 1 سال پیش چه با سونو چه با کیت تخمک گذاری که چک کردم بین روزای 10 تا 12 رخ میده
سوال اینجاست که با توجه به اون لک بینی ها ممکنه استروزن و پروزسترونم کم باشن ؟ تا حالا واسه اینا آزمایش ندادم .
و دیگه اینکه دکترا با دیدنه AMH تنها راه پیشنهادیشون تخمک اهدایی هست ولی من میخوام تا آخرین دونه تخمکم شانس خودمو امتحان کنم اسپرم همسرم کمی ضعیفه واسه همینم میخوام چند ماه پشت سر هم از آی یو آی استفاده کنم به نظر شما شانس موفقیتم چقدره ؟

از میکرو نمیتونم استفاده کنم چون داروهاش بهم نمیسازه و با اونا تخمک تولید نمیکنم در حالی که بدون محرک تخمدان تقریبا هر ماه خودم تخمک سایز 18 به بالا دارم !! تا حالا 2 بار سیکل میکرو بخاطر عدم پاسخگویی بدنم به داروها کنسل شده

ببخشید که سوالم طولانی شد ولی خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید . ممنون

سلام نیکی جون
چندشب پیش یه دکتری صحبت میکرد میگفت یه زن وشوهری به من مراجعه کردن برای بارداری وگفتن چندساله که ماباردارنمیشیم همه آزمایشهاروانجام دادن وهردوسالم بودن .دکتره میگفت علت ناباروری استرس وفکرکردن به این موضوعه .اگه یه مسافرت برین وروحیه عوض میشه مطمئن باشین که زودباردارمیشین .پس نگران نباش... خودمن 10ماه پیش خیلی فکرم راحت بودوتمام چیزهایی که به بچه مربوط میشدازذهنم بیرون کردم وباردارشدم ولی بعدازسقطم اصلانمیتونم مثل اون موقع باشم ذهنم همش درگیره .فقط وفقط استرس ممنوووووووووووووووووووووووووووووووع
ان شا..بزودی نتیجه میگیری
آرزویـے بکن ...
گوش ـهاے خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه..
ارزویـے بکن ...
شاید کوچکترین معجزه اش بزرگترین آرزوے تو باشد

سلام عزیزانم
منم از دکتر زنان شنیدم که نباید استرس داشته باشی من خیلی استرس دارم هر کاری میکنم کم نمیشه هرماه تخمک دارم ولی باردار نمیشم که از دارو هم استفاده میکنم و امپول هاش سی جی که ماه قبل هرکجا گشتم گیرم نیومد حالا این ماه دادم که باز بگردن شاید گیرم بیاد این دفعه دادم تهران بردن این امپول باید چند پریودم بزنم که قرص لتراکس شبی 3 تا میخورم از سه پریودم تا هفت پریود ومتفورمین هم دوتا میخورم
چیکار کنم استرسم کم بشه و کمی هم خودخوری میکنم میشه راهنماییم کنید
متشکرم

azam64 نوشته شده:سلام نیکی جون
چندشب پیش یه دکتری صحبت میکرد میگفت یه زن وشوهری به من مراجعه کردن برای بارداری وگفتن چندساله که ماباردارنمیشیم همه آزمایشهاروانجام دادن وهردوسالم بودن .دکتره میگفت علت ناباروری استرس وفکرکردن به این موضوعه .اگه یه مسافرت برین وروحیه عوض میشه مطمئن باشین که زودباردارمیشین .پس نگران نباش... خودمن 10ماه پیش خیلی فکرم راحت بودوتمام چیزهایی که به بچه مربوط میشدازذهنم بیرون کردم وباردارشدم ولی بعدازسقطم اصلانمیتونم مثل اون موقع باشم ذهنم همش درگیره .فقط وفقط استرس ممنوووووووووووووووووووووووووووووووع
ان شا..بزودی نتیجه میگیری
سلام اعظم جان ممنونم ایشالا شما هم به زودی نتیجه بگیری و خوشحالمون کنی.

ساغر نوشته شده:سلام کارشناس محترم
35 سال سن دارم و از لحاظ هورمونی همه چیز میزونه بجز AMH که 0.1 میباشد . حدود 1 ساله که قبل از پریود چند روزی لک بینیه قهوه ایی دارم از 1 روز تا 4 روز ممکنه این لک بینی طول بکشه
سیکلهام هم کوتاه شدند و از 24 تا 26 روز هستند
تخمک گذاری هم از همون 1 سال پیش چه با سونو چه با کیت تخمک گذاری که چک کردم بین روزای 10 تا 12 رخ میده
سوال اینجاست که با توجه به اون لک بینی ها ممکنه استروزن و پروزسترونم کم باشن ؟ تا حالا واسه اینا آزمایش ندادم .
و دیگه اینکه دکترا با دیدنه AMH تنها راه پیشنهادیشون تخمک اهدایی هست ولی من میخوام تا آخرین دونه تخمکم شانس خودمو امتحان کنم اسپرم همسرم کمی ضعیفه واسه همینم میخوام چند ماه پشت سر هم از آی یو آی استفاده کنم به نظر شما شانس موفقیتم چقدره ؟

از میکرو نمیتونم استفاده کنم چون داروهاش بهم نمیسازه و با اونا تخمک تولید نمیکنم در حالی که بدون محرک تخمدان تقریبا هر ماه خودم تخمک سایز 18 به بالا دارم !! تا حالا 2 بار سیکل میکرو بخاطر عدم پاسخگویی بدنم به داروها کنسل شده

ببخشید که سوالم طولانی شد ولی خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید . ممنون

سلام
این که تخمک خودتون داشته باشید (بدون داروهای محرک ) بسیار به نفعشکل گرفتن لقاح و موفقیت است حتی در IUI.
کلاً آزمایش هورمونی از آن جهت انجام می شود که مطمئن شویم فرد تخمک گذاری دارد اگر شما مطمئن هستید که دارید از این جهت نگرانی نیست اما در هر حال آزمایشات هورمونی: LH-FSH/TSH/PROLACTINکافی ست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید. کارشناس عزیز من دچار گرفتگی لوله راست هستم قبلا جواب ازمایشو براتون فرستادم نظریمشابه پزشکم دادین . دکتر به من دارو داد و لاپروسکوپی رو تجویز نکرد یک امپول دگزا متازون و موکولین 8 وداکسی سیکلین 100 داد و سه ماه فرصت داد و بعد ان اگه بازم باردار نشم برای درمان مراجعه کنم به نظر شما این دارها تاثیری داره ایا لاپروسکوپی اخرین راه است و چقدر امکان بارداری هست

Saravz نوشته شده:با سلام و خسته نباشید. کارشناس عزیز من دچار گرفتگی لوله راست هستم قبلا جواب ازمایشو براتون فرستادم نظریمشابه پزشکم دادین . دکتر به من دارو داد و لاپروسکوپی رو تجویز نکرد یک امپول دگزا متازون و موکولین 8 وداکسی سیکلین 100 داد و سه ماه فرصت داد و بعد ان اگه بازم باردار نشم برای درمان مراجعه کنم به نظر شما این دارها تاثیری داره ایا لاپروسکوپی اخرین راه است و چقدر امکان بارداری هست

سلام
با یک لوله هم خیلی احتمال بارداری هست عزیزم اما اگر به هر علتی عجله وجود داشته باشد می توان لاپاراسکوپی رو جلو انداخت که البته آنهم یک روش اولاً تشخیصی سپس درمانی ست یعنی اینطور نیست که همیشه بتوان مشکل لوله را در لاپاراسکوپی حل کرد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز عیدتون مبارک باشه سال خوبی رو براتون ارزو میکنم . کارشناس عزیز من خیلی استرس دارم 7 ماه شده و نتیجه نگرفتم همانطوری که قبلا توضیح دادم یکی از لوله هام بسته است و هنوز لاپروسکوپی نکردم . شما گفتین با یک لوله هم احتمال بارداذی بالاست پس چرا تا الان اتفاقی نیوفتاده چند درصد احتمال میدین بعد از لاپروسکوپی و درمان موفق بشم. تیا امکان باز شدن لوله هست نهایت چکار باید بکنم خواهش میکنم کمکم کنید تا بتونم به استرسم غلبه کنم ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 82 مهمان