Re: کارشناس محترم سوال دارم

باسلام باتوجه به سونوی قبل که براتون ذکر کردم میخواستم دقیق بدونم.معنی فولیکول چیه؟
معنیش سلول تخمک هس یا کیست؟
آخه از دوتا پزشک پرسیدم جوابهاشون مختلفه و یجایی مطالعه کردم وگفتن که فولیکول بعدا به تخمک تبدیل میشه وکیست نیست

سلام
فولیکولها قرار است که رشدکنند و زمانی که به سایز حدود ۲۳ میلی متر برسند بالغ می شوند و تخمک نامیده می شوند و آزاد می شوند.
در هر سیکل از تعداد فولیکولهای در حال رشذ نهایتا ۱ و در معدود مواقعی ۲ تخمک آزاد می شوند.
در تنبلی های تخمدان به جای فولیکول رشد کرده خوب تعداد زیادی فولیکول سایز کوچک حدود زیر ۵ میلی متر در تخمدان دیده می شود که این نشان از ناکارامدی تخمدان دارد.
اصطلاحا به این حالتْ‌تخمدان پلی کیستیک می گویند. اما از نظر علمی و دقیق:‌کیست نیستند بلکه فولیکول هستند چراکه اگر فولیکولی بالای ۳۰ میلی متر باشد کیست نامیده می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید
من اقدام به بارداری کردم الانم 10 روز پریودم به تاخیر افتاده البته من عادت ماهیانه منظمی ندارم اما چند روزی احساس کشیدگی در اطراف نافمو دارم در حدود 5 روز پیش هم لکه بینی داشتم اما 3 روز پیش که از بیبی چک استفاده کردم نتیجش منفی بود با این اوصاف میخواستم بدونم امیدی به خاملگی هست یا خیر؟

با سلام
من 4 دی پریود شدم کلومیفن وپروژسترون مصرف کردم وروز 16 دی سونو کردم دو سه تا فولیکول مناسب داشتم دکتر برام آمپول hcg نوشت و 18 دی زدم
امروز بی بی چک گذاشتم منفی بود
آیا جوابش درسته یا اینکه باید نسبت به تاریخ تزریق آمپول سه هفته بگذره؟
یعنی امیدوارباشم؟
ممنون میشم سریع بهم جواب بدین

سلام
من ناخواسته باردار شدم 28 سالمه و بارداری دوممه .6 هفته بارداری5 عدد قرص میزوپروستول استفاده کردم بعد از خونریزی و درد زیاد وقتی رفتم سونو دیدم که هنوز جنین هست برای بار دوم 9 هفته بارداری 10 قرص میزوپروستول و یک امپول میزو پروستاگلاندین استفاده کردم ولی باز هم سقط نشد . تصمیم گرفتم نگهش دارم ولی نگران سلامتش هستم لطفا راهنمایی کنید ایا جنین سالمه یا نه ؟

FMatf نوشته شده:با سلام
من 4 دی پریود شدم کلومیفن وپروژسترون مصرف کردم وروز 16 دی سونو کردم دو سه تا فولیکول مناسب داشتم دکتر برام آمپول hcg نوشت و 18 دی زدم
امروز بی بی چک گذاشتم منفی بود
آیا جوابش درسته یا اینکه باید نسبت به تاریخ تزریق آمپول سه هفته بگذره؟
یعنی امیدوارباشم؟
ممنون میشم سریع بهم جواب بدین
سلام عزیزم
احتمال منفی کاذب هست هنوز
بعد از 1 هفته تاخیر از زمان پریودتون، اگر منفی بود معتبر است
كارشناس مامايي فيروز

123455 نوشته شده:سلام
من ناخواسته باردار شدم 28 سالمه و بارداری دوممه .6 هفته بارداری5 عدد قرص میزوپروستول استفاده کردم بعد از خونریزی و درد زیاد وقتی رفتم سونو دیدم که هنوز جنین هست برای بار دوم 9 هفته بارداری 10 قرص میزوپروستول و یک امپول میزو پروستاگلاندین استفاده کردم ولی باز هم سقط نشد . تصمیم گرفتم نگهش دارم ولی نگران سلامتش هستم لطفا راهنمایی کنید ایا جنین سالمه یا نه ؟
سلام عزیزم
خداروشکر که سقط نشد...
عزیزم سونو بدهید و برام جوابش رو بفرستید
داروهای مضر و ممنوع در بارداری هم احتمال ضرر رساندن به جنین را دارند اما این به این معنی نیست که هر کسی مصرف کرد حتما جنین مورد دار می شود.
انشالله که سلامت و سالم به دنیا بیاوریدش
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید . من یه نوزاد یازده ماهه دارم و شیر خودمو میدم بهش و قبل از بارداری پریود های نا منظمم و کم کاری تخمدان داشتم. بعد زایمان پریود شدم ولی بعد سه چهار ماه دیگه نشدم و هرزگاهی با قرص اورژانسی پریود میشدم و در نزدیکی جلوگیری طبیعی ‌دارم . الان دو سه ماه پریود نشدم چند روز پیش سونو واژینال رفتم که به این شرح هست:
اکوی میومتر و اندومتریال رحم طبیعی است.تخمدان راست با حجم ۸/۸سی سی و تخمدان چپ ۱۱/۳سی سی مشاهده شد.و در هر دو تخمدان ها چندین فولیکول دیده می‌شود که بزرگترین انها در تخمدان چپ ۱۱×۱۱و۹×۱۶ میلیمتر در سمت چپ دیده شدو نمای سونوگرافیک تخمدان ها PCOرو مطرح‌نمیکنند.پاتولوژی در ادنکس دو طرف مشهود نیست.
کانال سرویکال نمای نرمال دارد.
مایع در کلدوساک خلفی دیده نمیشود .

mahya68## نوشته شده:با سلام و خسته نباشید . من یه نوزاد یازده ماهه دارم و شیر خودمو میدم بهش و قبل از بارداری پریود های نا منظمم و کم کاری تخمدان داشتم. بعد زایمان پریود شدم ولی بعد سه چهار ماه دیگه نشدم و هرزگاهی با قرص اورژانسی پریود میشدم و در نزدیکی جلوگیری طبیعی ‌دارم . الان دو سه ماه پریود نشدم چند روز پیش سونو واژینال رفتم که به این شرح هست:
اکوی میومتر و اندومتریال رحم طبیعی است.تخمدان راست با حجم ۸/۸سی سی و تخمدان چپ ۱۱/۳سی سی مشاهده شد.و در هر دو تخمدان ها چندین فولیکول دیده می‌شود که بزرگترین انها در تخمدان چپ ۱۱×۱۱و۹×۱۶ میلیمتر در سمت چپ دیده شدو نمای سونوگرافیک تخمدان ها PCOرو مطرح‌نمیکنند.پاتولوژی در ادنکس دو طرف مشهود نیست.
کانال سرویکال نمای نرمال دارد.
مایع در کلدوساک خلفی دیده نمیشود .
سلام
عزیزم خداروشکر تخمدانها وضعیت بدی نداشتند و پلی کیستیک نبودند و ...
بنابراین بی نظمی پریود و پریود نشدن هاتون فعلا به همان قطع و کمی پریود در دوران شیردهی نسبت داده می شود
په بسا برخی ها حتی تا 12 ماه همین وضعیت هستند.
اما اگر قصد بارداری مجدد ندارید حتما پیشگیری بهتری داشته باشید(با این پریود ها هم همچنان احتمال تخمک گذاری هست)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام ببخشید من روز 18 دی آمپول hcg رازدم هفته پیش با بی بی چک تستم منفی بود دوباره امروز چک کردم مثبت شد اما یه مشکل هست از هفته پیش یکشنبه کمی رگه های قهوه ای دیدم وامشب یکم بیشتر شد باتوجه به اینکه بارداری قبلیم هم بهمین صورت بود ومنجربه سقط شد واقعا میترسم
بنظرتون چیکارکنم؟ صبر کنم یا برم پیش دکترم؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان