سلام کلاً بعد از نزدیکی برای پیشگیری از عفونت و رعایت بهداشت بهتر است به wc بروید.
می تونید بعد از 10 دقیقه اینکار را انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام به شما کارشناس محترم.
من همیشه پریودهای کاملا منظمی داشتم(28روزه) ،ماه قبل 3 روز زودتر پریود شدم، این ماه هم 3 روز زودتر یعنی روز 25 دوره لک بینی داشتم تا اینکه روز 28 بعد از سه روز لکه بینی پریودم شروع شد.از یک هفته که به پریودم مونده بود درد عجیبی که تا حالا نداشتم در سمت چپ زیر دلم حس می کنم،یه دردی مثله سوزن سوزن شدنه، نگرانم که نکنه کیستی چیزی باشه.آیا مشکل مهمی هستش؟ ممنون میشم جواب بدین.
درضمن یه سوال هم در پیغام خصوصیتون گذاشتم میشه جواب بدین.

سلام
نیکی جان! اگر ماه قبل 3 روز زودتر لکه بینی شروع شده و بکسره به پریود تبدیل شده یعنی 3 روز جلوتر پریود شده اید و اما این سیکلتون لکه بینی پیش از پریود داشته اید از نظر بالینی این حالت به تنهایی نگرانی آور نیست اما اگر در سیکل بعد اینطور بود که سیکلتون بازهم کوتاه شد بهتر است از نظر هورمونها چک شوید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم ، من ماهه گذشته 3 روز قبل از پریود لکه بینی داشتم و این لکه بینی 3 روز تا تاریخ پریود( یعنی تا روز 28 ادامه داشت) و روز 28 تبدیل به خونریزی شد، حالا من نمی دانم که آن 3 روز را هم باید برای تاریخ پریودم حساب کنم یا از روزی که خونریزی شروع شد حساب است ؟ یعنی نمی دانم که الان روز 21 پری هستم یا روز 24 ؟

niki63 نوشته شده:سلام کارشناس محترم ، من ماهه گذشته 3 روز قبل از پریود لکه بینی داشتم و این لکه بینی 3 روز تا تاریخ پریود( یعنی تا روز 28 ادامه داشت) و روز 28 تبدیل به خونریزی شد، حالا من نمی دانم که آن 3 روز را هم باید برای تاریخ پریودم حساب کنم یا از روزی که خونریزی شروع شد حساب است ؟ یعنی نمی دانم که الان روز 21 پری هستم یا روز 24 ؟
از آنجا که بینشان فاصله نیافتاده و یکسره بوده اولین روز لکه بینی همان اولین روز پریود محسوب می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم من 8 ماه است که در حال اقدام برای بارداری هستم.در این مدت 2 - 3 بار به دکترم مراجعه کردم و ایشون سونو کردن و میگن که فولیکول به اندازه کافی دارم و همه چیز خوبه ، همسرم هم آزمایش دادن و همه چیز خوب بوده ، دکترم به من هیچ دارویی در این مدت ندادن و میگن لازم نداری. سوالم اینه که اگر همه چیز خوبه پس چرا من باردار نمیشم ، آیا شما مورد این چنینی داشتین که هیچ دارویی مصرف نکنه و این همه مدت هم منتظر بوده باشه؟ خواهش میکنم جواب بدین من واقعا خیلی کلافه شدم. در ضمن من 28 ساله هستم.

سلام
از نظر علمی اقدام پزشکتون مناسب بوده و باید تا 1 سال همین روند رو ادامه دهید (البته اگر درست متوجه شده باشم و شما از تخمک گذاری ماهانتون مطمئن باشید و سیکل منظم داشته باشید)
اما از نظر عملی اغلب 7-8 ماه که می گذرد اگر تخمک زن و اسپرم مرد سالم باشد باید زن عکس رنگی از رحم بیندازد که اگر مشکلی در لوله ها هست که نمی گذارد اسپرم و تخمک لقاح یابند یا ... مطلع شویم
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و خسته نباشین خدمت کارشناس محترم. من 27 سال دارم 4ساله ازدواج کردم و 5 ماه است که اقدام برای بارداری کردم و تا کنون موفق نشده ام. 2 ماه اول به من مدرفم و به همسرم زینک پلاس دادن و بعد از ان به همسرم دارو ندادن اما به من مدرفم کلومفین و داروهای دیگه دادن ماه پیش 3تا هاش سی جی در روزهای14.16.18 زدم و باز نتیجه نداشت اینماه دوتا امپول دادن و اگه نتیجه بخش نباشد برای عکس رنگی از لوله هام باید اقدام کنم ایا به نظر شما شیوه دکترم درسته فقط یکبار سونو دادم همان اول و تست عفونت. ایا احتیاج به معاینات دیگری نیست ایا برای عکس زود نیست. ایا نیاز نیست دکترم رو عوض کنم

با سلام من مقاله شما رو مطالعه کردم. اما در جاهای مختلف مطالبی خواندم که نیاز به برسی فولیکول هست و تعداد تخمکها اما من این تستها رو انجام ندادم یعنی دکترم نخواست. ایا انجام این تستها لازم نبوده؟ ایا برای انجام عکس رنگی زود نیست ایا عوارض منفی برای باروری ندار د؟ و بعد از عکس درمان چگونه است؟ با تشکر. از شما کارشناس محترم

عکس رنگی به صلاح دید پزشک زمانی که بررسی های علت عدم باروری شروع می شود ( یعنی پس ازآنالیز اسپرم و اثبات تخمک گذاری بی مشکل،) توصیه می شود.
ضرری برای بارداری ندارد حتی گاهی چسبندگی های خفیف لوله های رحمی نیز ضمن پروسه عکس رنگی باز می شود.
همانطور که در مقاله ملاحظه فرمودید اگر مشکلی وجود نداشته باشد برای کمک باروری تا 1 سال هم وقت داریم. بدیهی ست اگر قرار باشد این تشخیص و درمان را به هر علت جلو بیاندازیم باید علمی پیش برویم اول تشخیص و بعد درمان.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان