CMV Antibody

cmv یکی از سندرم های T O R C H محسوب می شود.
Cytomegalovirus این ویروس نیز درصد زیادی از انسانها را در طول زندگی آلوده میسازد و پس به ظاهر بهبودی در گروهی از گلبولهای سفید نهفته میشوند.
این ویروس اگرچه عامل خطرناکی برای سلامت فرد محسوب نمی شود ولی در زنان باردار عامل مهمی در به خطر انداختن سلامت نوزاد محسوب میشود.
انتقال این ویروس به نوزاد در حین تولد و همچنین هنگام شیردهی از مادر آلوده اتفاق افتاده و باعث ایجاد مشکلاتی چون هپاتیت، پنومونی، ناهنجاری های خونی، عقب ماندگی ذهنی می گردد.

IgG در تشخیص آلودگیهای گذشته یا جدید مفید است. نوع آنتی بادی igG حاد بودن بیماری را نشان میدهد.
حضور تیتر بالایی از آنتی بادی IgG در بدن می تواند علامتی از حضور یک عفونت باشد که برحسب اینکه این آنتی بادی ضد کدام یک از عوامل باشد نوع عفونت مشخص می گردد.
قبل از بارداری باید آزمایش های سندرم تورچ انجام شود و بررسی ها در حین بارداری نیز باید ادامه یابد.
آنتی بادی CMV در آزمایش شما 169 بوده و بیشتر از محدوده نرمال است. بطوری که حداقل آن باید 16 و حداکثر آن 22 باشد. بنابراین برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

سایر سندرم های این گروه عبارتند از: Toxoplasma - Rubella - Herpes Simplex
عشق، سامان دادن به بی نظمی احساس و برهم زدن نظام عقل است.

با سلام و ممنون از پاسختون .
می خواستم بدونم آیا مشکلی برای بارداری ایجاد میکنه؟ درمان باید بشم و چه درمانی داره و چه مدت طول می کشه.
و اینکه آزمایشToxoplasma مساوی 1.3
Rubella igg مساوی 153
hbs-ag مساوی negative
ferritin نیز برابر با 28.3
بدست آمده
ممنون میشم اگر راهناییم کنید که برای بارداری اقدام کنم یا نه؟

سندروم های تورچ

در آزمایش شما آنتی بادی سرخجه (Rubella igg) مقدارش زیاده، ترجیحاً بهتره از 30 بیشتر نباشه.
قبل از بارداری حتماً آزمایش خود را به پزشک ارائه کنید. در صورت لزوم با تجویز قرص مقدارش کاهش پیدا می کنه.
سرخجه (Rubella) میتواند عوارض متعددی روی سلامت جنین بگذارد. مشکلاتی از جمله ناراحتی قلبی، اختلالات خونی، و در سن رشد نیز اختلالات سیستم عصبی مرکزی، اختلال رشد و اختلالات سیستم ایمنی را می تواند بوجود آورد.
قبل از بارداری باید دوباره بررسی آزمایشگاهی سندروم های تورچ انجام شود و در صورت طبیعی بودن مقادیر آزمایش و با نظر پزشک معالج اقدام به بارداری کنید.

با سلام.خیلی ممنون از پاسختون
من امروز پیش دکترم رفتم وقتی آزمایشاتم رو دید گفت cmv و rubella زیاده و قرص بایوسایکلوویر400 رو برام نوشته که هر 6 ساعت باید بخورم و کپسول آموکسی سیلین هر 8 ساعت.برای 10 روز.
بعد از مصرف باید دوباره آزمایش بدم.
به نظرتون ایت قرصها کافین و مقدار cmv و rubella رو پایین میارن؟

cmv و rubella

سلام دوست گرامی
قرص ها را طبق دستور پزشک و در ساعت معینی به طور مرتب در طی 10 روز مصرف کنید.
برای نتیجه گیری از قرص های مصرف شده می توانید مجدد آزمایش قبلی را تکرار کنید تا جواب آزمایش جدید را با قبلی مقایسه کنید تا میزان اثر پذیری داروهایی که برای شما تجویز شده مشخص شود.
داروهایی مانند آزیترومایسین‌ و سیپروفلوکساسین‌ هم در درمان عفونت ها ناشی از بعضی باکتری ها استفاده می شود که در صورت لزوم پزشک آنها را تجویز می کند.
با توجه به نتیجه ی آزمایش شما، فعلاً از بارداری جلوگیری کنید قرص ها را بطور منظم مصرف کنید تا مقادیر cmv و Rubella در محدوده ی طبیعی قرار بگیرند.
اگر پس از اتمام مصرف قرصها و آزمایش مجدد و ارائه آن به پزشک معالج ، دیگر قرصی برای شما تجویز نکردند در اینصورت می توانید برای بارداری اقدام کنید.

با سلام .من دیروز رفتم سونوگرافی . جوابش اینطوره:
شکل و اندازه رحم در حد نرمال است
فیبروم ساب موکوزال به قطر 20mm در دیواره قدامی فوندوس مشهود است.
ضخامت آندومتر رحم 8mm است
شکل و اندازه هر دو تخمدان در حد نرمال است
فولیکولی به قطر 12 mm در تخمدان راست قابل رویت است
نظریه؟ فیبروم رحمی
میتونید بگید اینا یعنی چی؟ فقط زود تو رو خدا

با سلام .من دیروز رفتم سونوگرافی . جوابش اینطوره:
شکل و اندازه رحم در حد نرمال است
فیبروم ساب موکوزال به قطر 20mm در دیواره قدامی فوندوس مشهود است.
ضخامت آندومتر رحم 8mm است
شکل و اندازه هر دو تخمدان در حد نرمال است
فولیکولی به قطر 12 mm در تخمدان راست قابل رویت است
نظریه؟ فیبروم رحمی
میتونید بگید اینا یعنی چی؟ فقط زود تو رو خدا

Re: آزمایشات قبل از بارداری(cmv igg)

Hale_sr نوشته شده:سلام خسته نباشين من آزمايش قبل از بارداري دادم جوابش cmv antibody igG 2.7 u اومده خيلي نگرانم معنيش چيه ؟من باردار ميشم؟؟؟
اگر igm منفی بوده نگرانی ندارد(مثبت بودن igG نشان از ابتلای قبلی دارد) تازه اگر برای شما همین هم مثبت باشد(طبق رنج آزمایشگاهتون)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 33 مهمان