زمان تخمک گذاری

سلام کارشناس عزیز
ببخشید قبلا خدمتون عرض کرده بودم که من 5 سال ازدواج کردم ومشکل تنبلی تخمدان وبی نظمی شدید عادت ماهانه داشتم تا اینکه دکترم گفت باید iuiکنم ومن انجام دادم و حامله شدم و2ماهگی به علت تشکیل نشدن قلب جنین سقط شد والان دارم قرص متفورمین روزی 3عدد وروز 5 قاعدگیم قرص لتروزول وروز 14 امپول پرگنیل استفاده میکنم تا الانکه 3ماه از سقطم میگذره ودکترم گفته نباید جلوگیری کنم تا الان که حامله نشدم ولی تا حدودی احساس میکنم پریودم منظم شده الان از خدمت شما کارشناس محترم چند تا سوال دارم
سوال1:من بعد از سقطم 3دوره پریود شدم
ماه اولم روز 1
ماه دوم روز3
ماه سوم روز2 که امروز پریود شدم لطفا به من بگید این ماهی چندم پریودم زمان تخمک گذاری من است
سوال 2:کارشناس عزیز من برای iuiاز داروهای لتروزول و8تاامپول fostimonکه زیر جلدی بود استفاده کردم که حامله شدم الان میخوام بدونم ایا من میتونم این دارو هارو دوباره خودم بگیرم واستفاده کنم ولی iuiنکنم بخاطر این میگم که این دارو را من احساس میکنم کمک میکند من تخمک گذاری داشته باشم روز 14 پریودم لطفا منو راهنمایی کنید

سلام
دوست عزیزم! سیکل شکا بین 30تا 31 روزه متغیر بوده پس تخمک گذاری به احتمال زیاد 16-17 ام باید رخ دهد(البته از آنجایی که فاز لوتئال ممکن است بین 11تا 14 روزه باشد پس بازه را باید بزرگ تر بگیریم .یعنی 16 تا 20 ام بازه مورد نظر است) که نزدیکی از دو روز قبل بازه به صورت یک روز درمیان توصیه می شود.
خیر دوست عزیزم هرگز این کار را نکنید. در ثانی داروهای فعلی که مصرف می کنید در حد نیاز کفایت می کند.
كارشناس مامايي فيروز

تخمک گذاری

سلام کارشناس عزیز همانطو رکه فرمودید زمان تخمک گذاری من روز16و17است من ازروز15پریودم کمی ترشح وزیر دلم هم درد میکرد ولی امروز که روز 17پریودم هست تخمدان سمت راستم خیلی درد میکنه ودرد به قدری هست که اصلا نمیتونم بشینم ولی ترشح ندارم الان این سوال را دارم ایا این نشانه تخمک گذاری من است یا مشکل خاصی دارم ولطفا به من بگید چکار کنم اخه همانطور قبلا گفتم من 3ماه دارم قرص متفورمین وقرص لتروزل وامپول پرگنیل را روز 15 پریودم استفاده کردم ایا این دردمیتونه بخاطر مصرف دارو باشه
کارشناس عزیز لطفا به من بگید وقتی من الان این علائم تخمک گذاری را دارم چه موقع احتمال این هست که تخمک ازاد بشه

سلام دوست عزیز
نمی وشد از روی علائم صددر صد بیان کرد اما به هرحال روز قبل تخمک گذاری ترشحات بیشتر است پس روز 16 و 17(17 بیشتر) به تخمک گذاری محتمل است.
درد خفیف یکطرفه می تواند به تخمک گذاری مربوط باشد اما این درد نباید شدید باشد پس در صورت تکرار در روزهای دیگر باید به درمانگرتان اطلاع دهید.
از آنجا که در کسانی که تحت درمان با کلومیفن یا لتروزول هستند باید مراقب رشد بیش از حد فولیکولها و تشکیل کیست باشیم پس دردهای شکمی اهمیت ویژه ای در این افراد دارند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز من واقعا شرمنده هستم که اینقدر سوال میپرسم چون شما تنها امید من هستید در حل مشکلاتم
کارشناس محترم قبلا گفتم که سمت راستم درد شدید داشت به دکتر مراجعه کردم وبعداز کلی ازمایش متوجه شدم که این درد ناشی از دفع شن کلیه میباشد وغیر ازاین به دکترزنان مراجعه کردم که ببینم این ماه تخمکی تشکیل شده که گفتن نشده وباید دوباره iuiکنم والان از شما این راهنمای را میخواهم با توجه به اینکه من الان دارم داروهای مربوط به کلیه ام را میخورم واین ماه هم میخواهم iuiکنم میخواهم بدونم هیچ مشکلی برایم پیش نمیاید
ایا احتمال این هست که مصرف همزمان داروها اثر داروهای iuiراکم کند لطفا منو راهنمایی کند چکار کنم ایا داروهای مربوط به کلیه ام را قطع کنم
لطفا به من بگید چکار کنم وچه مواد غذایی بخورم که همزمان با مصرف داروهای iuiتاثیر بهتری در تشکیل شدن تخمک در من داشته باشد لطفا جواب این سوال را بدید حتما برام مهمه
کارشناس عزیزم من یکبار قبلا با این داروی که الان میخواهم برای iui استفاده کنم حامله شدم ایا این امکان دوباره وجود دارد که من دوباره حامله بشم

سلام
دوست عزیزم! بله احتمال بارداری بالاست البته از تغذیه خاصی برای بالابردن احتمال پروسه در پیش، اطلاع ندارم.
در مورد کلیه و بارداری : باید متخصص ارولوژ و نیز زنان شما با بررسی شدت مشکل و نیز نوع داروهای مصرفی شما، مجوز بارداری را بدهند.(توصیه دارم تا تکمیل نشدن مشاوره اقدام نکنید . به عنوان مثال خود داروها ممکن است از دسته غیر مجاز در بارداری باشد)
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
من 1 سال است که عروسی کردم و الان میخواهم برای بارداری اقدام کنم
ازمایش قبل بارداری رفتیم مشکلی نبود ولی من یک مدت هست یک ماه درمیون پریود میشم به نظرشما مشکلی در بارداری ایجاد میکنه؟
تحت نظر پزشک هم بودم اما گفت مشکلی ندارم
دوره تخمک گذاریم کی میشه؟
گاهی ماهی که پریود نمیشم درد مثل دوران پریودیم دارم سونو دادو مشکلی نبود
ایا ممکنه تو بارداری تاثیر بذاره؟ 18 پریود میشم.
22 سالمه
باتشکر

سلام
دوست عزیز درست است که گاهی افراد از همان دوران بلوغ طول سیکلشان با طول سیکلهای رایج متفاوت است و نرمال تلقی می شود اما این نرمال تلقی کردن دو شرط دارد اولاً اینکه این طول سیکل جزو محدوده ی سیکل نرمال باشد(یعنی از 21 تا 35روز) ثانیاً از ابتدا همینطور بوده باشد. نه اینکه مانند شما اخیراً اینطور شده باشد. آزمایشات هورمونی را نیز انجام داده اید؟ علائمی نظیر پرمویی و ...نداشته اید؟ و نیز مابین سیکل لکه بینی ندارید؟
اگر همه ی موارد بالا نرمال است بفرمائید که دقیقاً سیکلهای چند ماه اخیرتان چند روزه بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

مرسی
ازمایش هورمونی انجام دادم به دکتر هم نشون دادم گفت همه چی خیلی خوبه
ممشکلی مثل پرمویی و.... ندارم
دکتر گفته ممکنه به علت تغییر اب وهوایی باشه
اخه از شمال اومدیم تهران
اخه وقتی شمال هستیم پریودیم منظم هست
سلام کارشناس عزیز
بلاخره بعد از 3 ماه از سقطم دیروز دوباره iuiشدم ودکترم با سنو اخری که از من گرفت گفت فولیکوی 17درتخمدان چپ و18در تخمدان راست وچند عدد فولیکول به سایزهای10-9-12-8که در هر دو تخمدان دیده میشودو به من امپول hcg دادکه ساعت 10 شب انها را استفاده نمودم و دو روز بعد iui شدم و الان این سوال از شما دارم که من روزی که قرار بود iuiبشم خیلی درد دل وکمر داشتم ولی بعد از iui هیچ دردی ندارم ایا میشه که جواب نگرفته باشم وسوال دیگرم اینکه به نظر شما این سایز فولیکول برای حاملگی مناسبه ودرصد حاملگیم چقدره وان دو روزی که من امپول hcgزده بودم ایا امکان این وجود داره که سایز فولیکولام بیشتر از اون چیزی گفتم شده باشه ممنون از شما
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان