امکان بارداری بعد از 3 ماه تاخیر د

سلام
من از 11 خرداد که تاریخ شروع پریودم بود تا الان پریود نشدم. در ضمن آخر شهریور یک سال میشه که اقدام به بارداری کردم و قبلش جلوگیری طبیعی داشتم . البته همیشه پریود هام نامنظم بوده ولی نه اینقدر! مثلا گاهی 35 گاهی 40 و گاهی 50 روز فاصله بینشون میشد.
سوالم اینه که ممکنه بعد از این مدت طولانی تخمک گذاری داشته باشم و حامله بشم یا باید کاری کنم که پریود شده و بعد دوباره اقدام کنم؟

سلام بشرا جان
در هر خانمی که در سنین باروری است ، اولین حدسی که برای عدم قاعدگی پیش می آید ، بارداری است . بعد از این که بارداری رد شد ، اقدامات تشخیصی دیگر صورت می گیرد . خانم هایی هستند که دچار تنبلی تخمدان بوده و با فواصل طولانی ، پریود می شوند . اما گاهی در همین فواصل که به اصطلاح پاک هستند ، تخمک گذاری صورت گرفته و باردار می شوند . اگر شما قطعا قصد بارداری دارید و دچار فواصل طولانی بین قاعدگی هایتان هستید ، قطعا بایستی توسط متخصص زنان ، وضعیت تخمک گذاری شما ، بررسی شود . در صورت نیاز پزشک به شما دارویی خواهد داد که پس از مصرف آن قاعده شده و بعد با مصرف داروهای دیگر تخمک گذاری انجام شود .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

ترشحات دهانه ی رحم ، تحت تأثیر هورمون ها ، کم یا زیاد شده و غلظت آن ها هم به همین ترتیب کم و زیاد می شود . در حول و حوش زمان تخمک گذاری ، میزان ترشحات بیش از مواقع دیگر است و حالت آبکی دارد . به طور کلی اگر ترشحات ایجاد سوزش ، خارش و بوی بد نکند و در ضمن رنگی هم نباشد، موردی ندارد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 51 مهمان