عکس رنگی از رحم!

با سلام مجدد خدمت کارشناس عزیز و مهربون.‏
من روژیا هستم همونی که چهار ماهه قرص های نازایی مصرف کردم ولی بی نتیجه بود!‏
طبق راهنمایی شما کارشناس عزیز این ماه هم پیش دکترم رفتم که ایشون این ماه هیچ قرصی ‏جز سلکوکسیب و داکسی سایکلین برام تجویز نکرد! البته بعد از اتمام قاعدگیم باید برم واسه ‏عکس رنگی از رحم!‏
حالا سوالی که از شما کارشناس عزیز دارم اینه که:‏
‏- بهترین زمان برای رفتن واسه گرفتن عکس دقیقا چندمین روزه سیکل هست؟ دکترم دقیقا ‏نگفتن چه روزی فقط گفتن بعد از پایان قاعدگیت.‏
‏- دیگه اینکه آیا این درسته که میگن با گرفتن عکس رنگی از رحم خیلی ها خود به خود و ‏بدون مصرف قرص نازایی حامله میشن؟ این حرف چقدر درسته؟
کارشناس عزیز من و مخصوصا شوهرم واسه بچه دار شدن خیلی عجله داریم! تو را خدا بهم ‏بگید آیا لازم نیست این ماه قرص های محرک تخمک گذاری مثل کلومیفن بخورم؟
چکار کنم که این ماه احتمال حاملگی ام را بالا ببرم؟
با تشکر از شما کارشناس عزیز
:roll:

سلام رویاجان!
روز 6-11 سیکل قاعدگی، بهترین زمان است. توضیح بیشتر: تا پیش از اتمام قاعدگی نباید انجام شود یعنی اگر قاعدگی شما روز 8 ام تمام شد روز10 - 9 ام بهترین زمان است.
بله درسته! برخی از چسبندگی های کوچک با همان پروسه ی ابتدائی HSG( با وارد کردن مایع با فشار) خود به خود برطرف می شود. این گفته کاملاً صادق است و اینکه در فردی شاهد آن هستیم و در فردی شاهدش نیستیم به دلیل شدت چسنبدگی های متفاوت است.
دوست عزیزم اگر تشخیص پزشک شما مبنی بر شروع داروهای محرک تخمک گذاری بوده است مصرف آن را بهتر است(در صورت نبود مانع) ادامه دهید(لااقل تا 6 سیکل) در مورد همین سیکل خاص هیچ اقدامی بدون اطلاع پزشکتان انجام ندهید.
اقدامها برای بارداری را نیز زمان بندی شده تنظیم کنید. این کاری ست که از دست شما بر می آید، باقی را هم به خدا بسپارید.
به امید خبر خوش بارداری رویای عزیز در بهترین زمان ممکن
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز و مهربون.‏
خیلی ازتون ممنونم که با صبر و حوصله ی زیاد جواب من و دیگر کاربران را میدهید.‏
از صمیم قلب بهترین ها را براتون آرزو میکنم. خدا اجرتون بده.‏
کارشناس عزیز طبق توصیه ی شما یک روز پس از اتمام قاعدگی ام یعنی روز 6 که تموم شدم ‏روز 7 عکس رنگی از رحمم گرفتم حالا نتیجه را ببینید امیدوارم نظرتون را بهم بگید:‏
‏"در هسترو سالپینکوگرافی:‏
رحم حالت رتروفلکسیون با ورسیون به سمت راست قرار دارد.‏
ماده حاجب وارد حفره رحم و لوله های رحمی هر دو طرف شده است
حجم و شکل کاویته رحم و کالیبراسیون لوله ها طبیعی می باشد.‏
از هر دو طرف ماده حاجب به فضای صفاقی تخلیه شده است."‏
البته دکتر گفتند که لوله هات کاملا باز هستند فقط قسمت اول که زیر آن خط کشیده ام به چه ‏معناست یعنی رحم به طرف راست کج شده است؟ و این مشکلی برای بارداری ایجاد نمی کند؟ ‏
کارشناس عزیز بی صبرانه منتظر تفسیرتون هستم.‏
خیلی خیلی ممنوم.‏

سلام
دوست عزیزم خوشبختانه این یک گزارش کاملاً نرمال است. جداً خدا را شکر
خط اول هم یکی زا طرزهای قرار گیری تنه رحم و نسبت موقعیت آن به دهانه ی رحم است که کاملاً نرمال است.پس بدیهی ست مشکلی درکل ایجاد نمی کند.
موفق و همیشه خوش خبر باشید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز و ممنون از توضیحاتی که برام نوشته اید.‏
منم خوشحالم که همه چیز نرمال و طبیعیه...‏
اما نمی دونم با وجود این چرا این یک سال و چند ماه هنوز حامله نشده ام!‏
این ماه هم که به تجویز دکترم و نیز توصیه ی شما قرص های محرک تخمک گذاری مصرف ‏نکردم. حالا که خیلی ها بعد از انجام عکس رنگی از رحم باردار شدن و خود به خود بدنشون ‏آماده ی باروری شده، ببینم منم جزو این دسته ها میشم یا نه؟!؟
نمی دونم... هر چی خدا بخواد همون میشه...‏
کارشناس عزیز 17 بهمن نوبت پریود بعدیم هست! خدا کنه این بار پریود نشم.‏
نمی دونید این مدت هربار که نزدیک پریودم میشه چه استرسی دارم و وقتی پریود میشم انگار ‏دنیا روی سرم خراب میشه و همه ی امیدم را از دست میدم...‏
شاید کسانی که در شرایط من بودن منو درک کنن... بقیه همش میگن زوده حالا صبر داشته ‏باش! و نمی دونن من چه می کشم...‏
انشا الله 17 بهمن با خبر خوب بیام و در سایت خبر مامان شدنم را بدم.‏
انشاالله
با تشکر از کارشناس عزیز

با عرض سلام خدمت کارشناس عزیز و مهربون
کارشناس عزیز من امروز روز 38 سیکلم!‏
ولی هنوز پریود نشدم! می ترسم بی بی چک بزارم میگم شاید بازم منفی بشه!‏
البته سیکل های من اکثرا بالای 30 روزه ولی تا حالا تا 38 روز نبوده...‏
همسرم میگه زیاد دلخوش نباش چون ماه های قبل مدروکسی پروژسترون مصرف می کردی ‏ولی این ماه مصرف نکردی احتمالا قاعدگی ات با تاخیر میاد! یا بخاطر عکس رنگی از رحمم ‏که یکی دوزی روز لکه بینی داشتم با تاخیر میاد! کارشناس عزیز این مسائل ممکنه ربط داشته ‏باشه؟
یا ممکنه من حامله باشم؟؟؟؟ راستی کارشناس عزیز من هیچ حالت خاصی مثل حالت تهوع ‏صبحگاهی یا ویار و .. ندارم فقط سینه هام به شدت حساس شدن و درد دارن!!‏
کارشناس عزیز این میتونه علائم بارداری باشه؟
حالا نمی دونم چیکار کنم؟ بی بی چک بزارم یا آزمایش بتا بدم؟
تا کی صبر کنم و منتظر بمونم
امیدوارم مثل همیشه منو راهنمایی کنید
خیلی اضطراب و دلهره دارم...‏
با تشکر فراوان

سلام دوست گلم!
البته حساسیت سینه ها رو چون در پیش از قاعدگی هم داریم، نمی تونیم بهش توجه کنیم از طرفی نداشتن تهوع هم دلیلی برای رد بارداری نیست.
در مورد مدروکسی: البته قطع داروی هورمونی اولین احتمال اتفاقی که به دنبال دارد ایجاد بی نظمی ست.اما در کنار تمام اینها از 17 بهمن تا حالا دلیل خوبیه برای مشکوک شدن به بارداری!
تصمیم با شماست اگر می خواهید جو.اب منفی نگیرید می توانید 1 هفته دیگر صبر کنید واقعاً نمی دانم ...
اما الان آزمایش خون قدرت تشخیص را دارد.(با توجه به احتمال بی نظمی و تاخیر ممکن است بی بی چک جواب واقعی ندهد)
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست من !
نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه شما باردارین !! یه بی بی چن امتحان کن دیگه چقدر تحمل داری.
منم هیچ علایمی نداشتم جز درد سینه و البته پریودهام هم نامنظم و گاهی طولانی بود ولی بی بی چک تو روز 35 دوره ام دومین خط کمرنگ ظاهر شد.

سلام خدمت کارشناس عزیز و مهربون
متاسفانه همون روز که سوال را توی سایت مطرح کردم پریود شدم....‏
خیلی گریه کردم... اتفاقا همون شب یکی از دوستام که تازه نی نی دار شده اومد خونمون و من ‏خیلی دلم به حال خودم سوخت....‏
دیگه خسته شدم... هرماه صبرصبر و آخرش هم پریود میشم...‏
نمی دونم تا کی باید صبر کنم
خیلی سخته مگه نه؟؟؟
با تشکر
:( :( :(

سلام ماریای عزیز
ممنون که بهم قوت قلب دادی اما متاسفانه بازم پریود شدم...‏
اما از ته دل برای تو خوشحالم که نی نی دار شدی و جواب بی بی چکت مثبت بوده
تو را خدا برای منم دعا کنید
می دونی که الان چی می کشم.. هر ماه دکتر و آمپول و انتظار آخرش هم...‏
:(

هر چی استرس داشته باشی بدتر میشه عزیزم.
سعی کن از تلقین استفاده کنی. مطمئن باش بدنت میپذیره.
اصلا هم نگران نباش من خیلی ها رو مشناسم که مثل شما بودن ولی یهو در لحظه ای که اصلا انتظار نداشتن باردار شدن.حتی کسانی که دیگه دکترها هم بهشون اظهار نا امیدی کرده بودن.
نمونش همسایمون . بچه دار نمیشد و دیگه بیخیال شده بود. دیگه دکتر هم نمیرفت.ماه پیش شنیدم بعد از 2سال حامله شده . انشالله شما هم تا همین عید باردار میشین.
واقعا براتون دعا میکنم ... شما هم مطمئن باشین خدا براتون بهترین ها رو میخواد .

و این رو هم بگم عده خیلی خیلی کمی هستن که هیچوفت باردار نمیشن (مثلا اونایی که شوهرشون اسپرم نداره).واسه بقیه ها دیر یا زود داره ولی سوخت و سوز نداره
:wink:

Re: عکس رنگی از رحم!

سلام روجیا جون من این ماه عکس رنگی باید بگیرم.
شما باوجود اینکه مشکلی نداشتین تونستین نتیجه بگیرین.خیلی شرایط روحیم خرابه.
البته از سال هشتاد و نه سه سال میگذره امیدوارم بیاید و پیاممو جواب بدید.آخه من حال وروز سه سال پیش شما رو دارم.
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 40 مهمان