خیلی خیلی فوری مدروکسی پروژسترون

سلام کارشناس عزیز
صبح قشنگتون بخیر

میبخشید نوشتم خیلی خیلی فوری

لطفاً بخونید

یادتونه که من روز 11 پریودی عکس رنگی انداختم هر دو لوله بسته بود و تشخیص داده شد برای لاپراسکوپی

دکترم بعد عکس رنگی بهم سیپروفولکساسین 500 داد بخاطر التهاب بعد عکس رنگی و همینطور مدروکسی پروژسترون و به من گفت از 14 پریودی 10 روز بخور شبی دو تا

من این ماهی که عکس رنگی انداختم درست روز 11 پریودی مطمئن بودم که صبحش تخمکگذاری دارم چون ترحشهاتم خیلی خیلی خیلی زیاد بود همون سفیده تخم مرغی به دکتر گفتم اما گفت انقدر زود انجام نمیشه !!!! بهش هم گفتم سیککلم 24 روز شده

من امروز 24 پریودی هستم و نیمه های شب خونریزی داشتم فکر کنم پریود شدم
این ماه هم 24 روز شدم (ماه پیش هم 24 روز شدم )

یعنی به این صورت

قبل سقط من سیکلام 30 تا 31 روز بود منظم منظم
بعد سقط 36 روز پریود شدم شهریور
بعدش 28 روز مهر
28 روز آبان
24 روز آذر
و 24 روز دی

اما هنوز یک جفت از قرص مدروکسی پروژسترونم مونده یعنی امروز بخورم 10 شب تموم میشه بعدش باید منتظر پریود می بودم که احتمال زیاد باید ماکسیموم تا 3 یا 4 روز دیگه میشدم
پس چرا من نیمه شب خونریزی داشتم بدون درد
دمام هم 36.5 شده اومده پایین حالا نمیدونم این دو قرص باقی مانده مدروکسیو امشب هم بخورم یا دیگه دست نگه دارم
آخه 9 شب خوردم
دکتر گفت مدروکسی پروژه سترونو از روز 14 پریود میدم (10 شب) که خللی تو تخمکگذاریت ایجاد نکنه

من خیلی از دوستامو دیدم بعد عکس رنگی تاخیر در پریود داشتن نه جلو بندازن

من قبلن هم مدروکسی پروژه سترون خورده بودم 10 شب وقتی قطع میکردم دو روز بعد پریود میشدم
اما این دفعه!!!!!!!!!!!

در ضمن من وقت دکتر م 23 دی ماه پیش پروفسور افلاطونیان

منتظرتون هستم

متشکرم

سلام
دوست عزیزم
نسبت LH به FSH اگر بالاتر از 3 باشد آنزمال تلقی می شود که برای شما حدوداً 2.8 برابر است و هنوز به 3 هم نرسیده است. پس نرمال است دوست عزیزم!
كارشناس مامايي فيروز

سلام! سهیلاجان!پستتون رو تازه دیدم... موردی نیست نگران نباشید! اما الان که پریودتون شروع شده مصرف نکنید.
در عین حال به پزشکتون هم اطلاع دهید که سیکلهای کوتاهتری پیدا کردید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: خیلی خیلی فوری مدروکسی پروژسترون

سلام -من 31 سالمه و الان هفته 7 بارداریم هستش- البته بارداری اولم هستش- یک بار به دلیل لرز شدید سونو انجام دادم که گفت هفته 6 بارداریم هستش و یه کیست چشت جنین دجار خونریزی شده و قلب جنین نشان داده نمیشه و احتمال سقط وجود دارد در حالیکه اون موقع من مطمن بودم که هفته سوم بارداریم هستش- دو روز بعدبه متخصص زنان مراجعه کردم سونو وازینال انجام دادن و گفتن اوایل بارداری هستش و ازمایشاتی برام نوشتن که همه بدون مشکل بود -دو هفته بعد باز مجدد مراجعه کردم باز سونو وازینال انجام دادن وگفتن هفته هفتم بارداریم هستش و قلب جنین شکل گرفته و میزنه و دوقلو هستش- من دلیچه و درد در زیر شکم و پهلو و کمرداشتم که بهم شیاف پروژسترون تجویز کردن که شبی یکی استفاده کنم -چند روز مرتب استفاده کردم در این مدت من دچار یبوست میشدم و شکمم اصلا کار نمیکرد و درد شدیدی در شکمم ایجاد میشد -شیافها رو استفاده نکردم مشکلم برطرف شد -حالا میخاستم بدونم دلیل استفاده از شیاف چیه ؟ بعضیا میگن برای جلوگیری از سقط هستش -ایا اگر استفاده نکنم سقط میکنم؟ مشکل یبوست و کار نکردن شکمم در طول استفاده از شیاف رو چکار کنم ؟ در ضمن دکتر برام قرص آنتوم هم نوشتن که روزی یکی بخورم این قرص برای چی هستش؟ من از سه ماه قبل بارداری هم به دلیل وجود کیست و تنبلی تخمدان قرص اسید فولیک ومتفورمین رو مرتب استفاده میکردم-لطفا راهنماییم کنید چون خیلی نگرانم و میترسم دکترم هم سوال میکنم جواب واضحی نمیده و فقط دارو مینویسه

شیافها برای جلوگیری از سقطه حتما استفاده کنید
عوارض اون با خوردن روزی یه لیوان آب جوشیده ولرم ناشتا خوردن میوه های مسهل و سبزیجات آبدار سبز بهتر میشه ولی این عوارض خیلی شدید نیس
آنتوم کاهنده چربی و کلسترول گیاهی است بهتره مصرف نشه چون داخلش کاسنی داره که در این تایم بارداری بهتره مصرف نشه
متفورمین رو تا هفته 20با نظر پزشک میتونید استفاده کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 34 سالمه 6 ساله ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتم عادت ماهانه هم منظم و 7روزه بوده الان 5 ماه هست که زمانی که باید پریود شوم سه روز خونریزی خیلی کم دارم وبعد از ان پریودیم شروع میشه تا 7روز ,آزمایش هورمون و پاپ اسمیر مشکلی نداشتم ولی در رحمم 4 فیبروم دارم که بزرگترینش 45mm است برای تنظیم پریودیم قرص مدروفم 5 به من تجویز شده ایا درسته ؟و از طرفی میخوام اقدام به بارداری کنم ایا این قرص روی بارداری تاثیر دارد ؟ اگه بار دار شدم و در ماه اول که این قرص مصرف میشده روی جنین نا هنجاری ایجاد نمیکنه؟

سلام
خیر از نظر قرصتون : درست است و نگرانی وجود ندارد( باعث نظم سیکل می شود. مانع بارداری نیست . به محض تاخیر قاعدگی و اطلاع از بارداری هم بدیهی ست که سیکل جدیدی پیش نمی آید که بخواهید از 15 ام اش شروع به مصرف دوره جدید کنید.)
در مورد فیبروم ها باید تحا نظر فوق تخصص حاذقی باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام قرص مروفم5 واسه تنطیم پریودی که دکتر داده بود را استفاده کردم از روز 15 قاعدگی روزی 2 تا صبح وشب تا 10 روز به من گفته شد بعد 10 روز پریود میشم .یک لکه بسیار کم خون روز بعدش دیدم ولی الان 2روز گذشته ولی پریود نشدم ایا مشکلی هست ؟ در ضمن مطمئن هستم که حامله نیستم

سلام
بین 2 تا 7 روز ممکن است دخداد قاعدگی بعد زا قطع قرص طول بکشد.
در مورد قرصها بادرمانگرتون چک کنید اغلب این دارو هر دو قرص با هم میل می شود تا دوز دو برابر(یعنی 10 میلی گرم) دریافت شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 90 مهمان