سلام
دوست عزیزم درد و حساسیت سینه ها هم در بارداری هم در روزهای پیش از قاعدگی وجود دارد پس داشتن این علامت نباید شما را ناامید کند.
انشالله در بهترین زمان این مژده خوش رو بدهید اما برای خودتان سعی کنید کمی بی تفاوت باشید تا اگر باردار بودید شگفت زده شوید و اگر هم نبودید دلسرد نشوید و با امید به سیکلهای بعد فکر کنید.
موفق باشید دوست خوبم

كارشناس مامايي فيروز

ممنونم کارشناس عزیز
شما همیشه به من امید می دهید :P
امیدوارم که این ماه نا امید نشم و خبر بارداری ام را توی همین پست بنویسم
انشاالله
با تشکر فراوان از شما کارشناس مهربون

با سلام من حدود یکسال و نیمه که ازدواج کردم و برای پیشگیری از کاندوم استفاده میکردیم بعد از پریودی قبلی من که از 29 مهر تا 5 آبان بود چند بار در حوالی روزهای تخمک گذاری نزدیکی داشتم و با اینکه همیشه سیکلم منظم بوده 2 هفته پریودم عقب افتاد اما متاسفانه روز 15هم پریود شدم چون درد دل و کمرم خیلی شدیدبود رفتم دکتر سونو فرستاد این سونو که در روز دوم پریودی من است: ضخامت آندومتر را 5mm و تخمدان چپ حاوی 5 فولیکول به دمای 900 و تخمدان راست حاوی فولیکولهای کوچک اعلام کرده. من در غربت به سر میبرم و شرایط و امکانات پزشکی در اینجا خیلی ضعیفه خواهش میکنم کمکم کنید آیا در این ماه احتمال بارداری من هست تا چه حد و اصلا مفهوم این سونو چیه. اجرکم عندالله

سلام
در این سونو نشان داده شده که احتمالاً شما تخمدان پلی کیستیک دارید. اگر عارضه ای در شما فعلاً نداشته باشد فعلاً جای نگرانی نیست اما اگر در سیکلهای بعد هم مدام تاخیر یا بی نظمی ایجاد کند باید آزمایش هورمونی دهید و شاید برای تنظیم سیکل از درمان استفاده کنید.
پرمویی که ندارید؟
چند ماه است اقدام کرده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من تازه وارد این سایت شدم خواهش میکنم مرا کمک کنید .من در روز 11 سیکل قاعدگی سونوگرافی انجام دادم تصویر دو فولیکول مجاور در تخمدان راست که با یک سپتوم نازک از یکدیگر جدا شده بودند یکی به ابعاد 11*23 میلیمتر و دیگری به ابعاد 12*21 میلیمتر بود تصویر فولیکولی با دیامتر 22 میلیمتر و فولیکولی با دیامتر 16 میلیمتر در تخمدان چپ مشهود است. آیا احتمال حاملگی وجود دارد البته من از لتروزول و کلومیفن استفاده کردم لطفا جواب بدهید خیلی استرس دارم

سلام نیلوفرجان!
به سایت فیروز خوشامدید!
فولیکولهاتون خوب بودند(23تا 25میلی متر آزاد شدن فولیکول است)
احتمال بارداری هم به شرط اقدام به موقع وجود دارد
كارشناس مامايي فيروز

اگر سیکلهای طبیعی داشته باشید و تخمک به موقع آزاد شده باشد الان از تخمک گذاری گذشته اید.
سیکلهاتون نهایتاً چند روزه است و منظم است یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

پس اگر بی نظمی دارید و احتمال دیر آزاد شدن تخمک وجود دارد می تونید چند شبی اقدام رو ادامه بدهید.
ولی حتی اگر سیکل این بار شما هم 40 روزه شود بازهم از 29 ام به بعد امکان تخمک گذاری نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
من متاسفانه پریود شدم دکترم دوباره قرص لتروزول و کلومیفن تجویز کرد به نظر شما استفاده کنم ؟این دفعه 28 روزه سیکل قاعدگیم بود روز تخمک گذاریم همون 14 هست از چندم نزدیکی را شروع کنم و تا چند روز ادامه دهم ؟ ممنونم

سلام
در سیکل 28 روزه تخمک گذاری می تواند از روز 14 تا 17 رخ دهد.
از 12 سیکل اقدام را شروع کنید تا 18 ام یک شب در میان.
برای ادامه داروها باید از وضعیت تخمدان و کیستها مطلع باشید که تخمدان دچار تحریک بیش از حد و کیست زایی و ... نشود
كارشناس مامايي فيروز

Re: اندازه ی فولیکول

سلام خسه نباشید عزیزان، بدون دارو قرص ،فولیکولم ۱۷ بود یعنی برای باردارشدنمناسبه یانه ؟؟؟؟؟ اگه میشه زو جوابموبدید شدیدا منتظرم ،، ویک سوال بسیارمهم ،میشه بدون تجویز پزشک ازداروخونه قرص کلروفین بخورم برابزرگ شدن فولیکول؟؟؟؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان