Re: اندازه ی فولیکول

سلام.
ماه پیش تحت نظر دکتر برای بارداری اقدام کردم. که با دو روز تاخیر پربود شدم.
لازم به ذکر است سونوی روز 14 فولیکول 20 داشتم و آمپول hmg و hcg هم تزریق کردم.
یک هفته پس از لقاح لک لانه گرینی دیدم.
اما در نهایت پریود شدم.
امروز 14 روز پس از آخرین پریودم بود که سونو کردم و طبق نتیجه سونو فولیکولی دیده نشد و تنها کیستی با ابعاد 22 mm دیده شد.
با این حال دکتر من پس از دیدن نتیجه سونو دستور اقدام بر ای بارداری برای فردا شب و پس فردا شب را داد. به نظر شما دلیل دستور دکتر چه می تواند باشد؟

سلام کارشناس گرامی من امروز 11 پریودم هست و پنج روز هست تمیز شده بودم امروز میخواستم اقدام کنم ولی از صبح خون ریزی غلیظ سیاه رنگ دارم رفتم دکتر سونو کرد گفت کیست نداری احتمالا باردار بودی سقط شده .موندم الان من کی دوباره اقدام به بارداری کنم ؟؟ احتمال داره از امپول های دور ناف که قبلا باهاتون در میان گذشتم باشه؟

Aram2c نوشته شده:سلام.
ماه پیش تحت نظر دکتر برای بارداری اقدام کردم. که با دو روز تاخیر پربود شدم.
لازم به ذکر است سونوی روز 14 فولیکول 20 داشتم و آمپول hmg و hcg هم تزریق کردم.
یک هفته پس از لقاح لک لانه گرینی دیدم.
اما در نهایت پریود شدم.
امروز 14 روز پس از آخرین پریودم بود که سونو کردم و طبق نتیجه سونو فولیکولی دیده نشد و تنها کیستی با ابعاد 22 mm دیده شد.
با این حال دکتر من پس از دیدن نتیجه سونو دستور اقدام بر ای بارداری برای فردا شب و پس فردا شب را داد. به نظر شما دلیل دستور دکتر چه می تواند باشد؟
22 میلی کیست نیست و فولیکول خوب برای تخمک گذاری ست و در چنین شرایطی هم گفته می شود که اقدام کنید.
بالای 26 میلی و 30 میلی متر کیست خوانده می شود
كارشناس مامايي فيروز

میخوام مامانی شوم نوشته شده:سلام کارشناس گرامی من امروز 11 پریودم هست و پنج روز هست تمیز شده بودم امروز میخواستم اقدام کنم ولی از صبح خون ریزی غلیظ سیاه رنگ دارم رفتم دکتر سونو کرد گفت کیست نداری احتمالا باردار بودی سقط شده .موندم الان من کی دوباره اقدام به بارداری کنم ؟؟ احتمال داره از امپول های دور ناف که قبلا باهاتون در میان گذشتم باشه؟
تشخیص با درمانگر شماست اما خوب هر زمان که خونریزی نداشته باشید و لکه بینی، می توانید اقدام را داشته باشید.
در سونو فولیکولی هم رویت نشد؟
كارشناس مامايي فيروز

خسته نباشید خیلی ممنون که به این زوری جواب دادین نه سونو کرد فقط گفت کیست نداری در مورد فولیکول چیزی نگفت ولی از صبح خون ریزی زیادی دارم خیلی نگرانم .خاله هم سرطان رحم داشتن و متاسفانه از دست دادیم میترسم من هم مشکلی داشته باشم چون خونریزی دارم و خون لخته زیاد میاد ولی دکترم حوصله جواب دادن به سوالها رو نداشت منو از سرش کرد و گفت احتمالا باردار بودید و سقط شده تا چند ساعت قطع میشه ولی هنوز قطع نشده و خیلی زیاد میاد چیکار کنم آیا خونریزی از علائم سرطان رحم میباشد یا توهم برداشته منو؟؟ :(

اکوژنسیته میومتر رحم طبیعی است.
ابعاد رحم در برش مید ساژیتال ۷۷*۳۶ میلی متر اندازه گیری شده
ضخامت آندومتر ۸ میلی متر می باشد
ابعاد تخمدان راست ۴۵*۱۸ میلی متر و ابعاد تخمدان چپ ۳۲*۳۳ میلی متر می باشد.
مایع آزاد لگنی رویت نشد.
جواب سونوگرافی من این بود میخاستم بدونم من تنبلی تخمدان دارم.
پریودهام یکم نا منظمه‌.

Re: اندازه ی فولیکو

سلام كارشناس عزيز.خسته نباشيد
من دو هفته پيش عكس رنگي از رحم داشتم وبا دوبار چك كردن گفت كه هيچ مشكلي از لحاظ چسبندگي و زخم و كيست وجود نداره و رحم پاكه.و شستشو داد و..از دوروزبعد اقدام داشتم. الان سه روزه من حالت تهوع خفيف دارم و گاهي درد زير دل سمت راست . ولي لك ندارم. چند روز پيش موقع نزديكي لكه بيني ديدم بااينكه اصلا زخم ندارم. هنوز هم تقريبا يه هفته مونده به پريودم. علت اون لكه بيني و تهوع،وضعف چي ميتونه باشه؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد.آيا احتمال بارداربودن وجود داره؟؟؟

میخوام مامانی شوم نوشته شده:خسته نباشید خیلی ممنون که به این زوری جواب دادین نه سونو کرد فقط گفت کیست نداری در مورد فولیکول چیزی نگفت ولی از صبح خون ریزی زیادی دارم خیلی نگرانم .خاله هم سرطان رحم داشتن و متاسفانه از دست دادیم میترسم من هم مشکلی داشته باشم چون خونریزی دارم و خون لخته زیاد میاد ولی دکترم حوصله جواب دادن به سوالها رو نداشت منو از سرش کرد و گفت احتمالا باردار بودید و سقط شده تا چند ساعت قطع میشه ولی هنوز قطع نشده و خیلی زیاد میاد چیکار کنم آیا خونریزی از علائم سرطان رحم میباشد یا توهم برداشته منو؟؟ :(
سلام
عزیزم اینکه بررسی کنید بسیار عاقلانه است اما خونریزی واژینال هم دلایل بسیار متنوعی دارد که فقط یکی از آنها بدخیمی ست پس نباید اصلاً ذهنتون رو آزرده کنید.
اما حتما به متخصص حاذق دیگری مراجعه کنید که خودش در مطب سونوی واژینال کند و علت این خونریزی مشخص شود!
كارشناس مامايي فيروز

Re: اندازه ی فولیکو

sima60 نوشته شده:سلام كارشناس عزيز.خسته نباشيد
من دو هفته پيش عكس رنگي از رحم داشتم وبا دوبار چك كردن گفت كه هيچ مشكلي از لحاظ چسبندگي و زخم و كيست وجود نداره و رحم پاكه.و شستشو داد و..از دوروزبعد اقدام داشتم. الان سه روزه من حالت تهوع خفيف دارم و گاهي درد زير دل سمت راست . ولي لك ندارم. چند روز پيش موقع نزديكي لكه بيني ديدم بااينكه اصلا زخم ندارم. هنوز هم تقريبا يه هفته مونده به پريودم. علت اون لكه بيني و تهوع،وضعف چي ميتونه باشه؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد.آيا احتمال بارداربودن وجود داره؟؟؟
سلام
لکه بینی چند روز مانده به موعد قاعدگی می تواند لانه گزینی باشد
اما خوب از طرفی بعد از پروسه عکس رنگی ممکن است دهانه ی رحم کمی ملتهب یا حساس تر شده باشد و در نتیجه طی نزدیکی عمیق، لک بینی اندکی خارج شود.
پس لکه بینی می تواند به آن هم مربوط باشد.
برای تشخیص ناچاریم تا زمان قاعدگی صبر کنیم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

ruya نوشته شده:اکوژنسیته میومتر رحم طبیعی است.
ابعاد رحم در برش مید ساژیتال ۷۷*۳۶ میلی متر اندازه گیری شده
ضخامت آندومتر ۸ میلی متر می باشد
ابعاد تخمدان راست ۴۵*۱۸ میلی متر و ابعاد تخمدان چپ ۳۲*۳۳ میلی متر می باشد.
مایع آزاد لگنی رویت نشد.
جواب سونوگرافی من این بود میخاستم بدونم من تنبلی تخمدان دارم.
پریودهام یکم نا منظمه‌.
دوست عزیزم گزارش تخمدان پلی کیستیک و یا تنبلی تخمدان داده نشده.
کیست های ریز که نشانش هست هم رویت نشده
فعلا فقط اندکی تخمدان راستتون بزرگ است که آنهم ممکن است به تنهایی اصلاً غیر طبیعی قلمداد نشود(مثلآً از 3.5 م م به بالا کمی بزرگ تلقی می شود )
چندم سیکل سونو دادید؟
پریود ها منظم است؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان