Re: اندازه ی فولیکول

سلام کارشناس عزیز.
من امروزرفتم سونو دادم و با توجه به اینکه روز۱۳ پریودم بود و اینکه سیکل من ۲۸ روزه هستش ضخامت اندومترم۷میلی متر و فولیکولم ۱۵ بود. آیا امیدیهست تا روز ۱۴.۱۵.۱۷ فولیکولم بزرگتر بشه.؟؟؟و ممکنه با این اندازه فولیکول باردار بشم؟؟؟ خواهش میکنم جوابمو بدید

با سلام وتشکر بخاطر مطالب و راهنمایی های خوبتون.
اگر در روز ۱۲پریودی اندازه فولیکولها در تخمدان چپ وراست ۷و۸ باشه!
آیا احتمال تخمک گذاری در این ماه وجود داره؟
سن ۳۲سال
البته این دوماه گذشته پریودی به هم خورده و از ۳۰روز به ۳۴تغیر کرده،!!
آخرین سونوگرافی انجام شده در تیرماه و اندازه فولیکول ۲۰بوده که درذ اون ماه برای بارداری اقدام نشده.
روز ۱۲وانجام سونگرافی امروز بوده

سلام خسته نباشین
ببخشید یه سوال داشتم من۲۳سالمه و هفت ساله ازدواج کردیم دوساله جلوگیری ندارم شوهرم ازمایش اسپرم دادخداروشکر سالم بود منم همینطور روز۱۴رفتم سونودادم گفت که یه تخمک غالب ب قطر۱۷درتخمدان چپ دیده میشود دکترم گفت وضعیتت خوبه.پس چطور باردارنشدم؟بعدم اینکه چیکارکنم دوقلو بشه خیلی دوست دارم مخصوصا دختر...اندومترم هشت بودفکرکنم
ممنون میشم جواب بدین

با به کارشناس عزیز.من و همسرم 5 ماهی میشه که اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز اتفاقی نیوفتاده.دو ماه پیش دکتر متخصص رفتم سونوگرافی دستور داد.تو سونو اینارو نوشته بود.
رحم با ابعاد 33*42*66 میلیمتر متناسب با سن و پاریتی دیده شد.
افتراقاندومیومتریال مشخص بوده و اکوی میومتریال یکنواخت است
ضخامت دولایه آندومتر6.9 میلیمتر میباشد.
تخمدان ها دارای ابعاد و حجم ببشتر از حد طبیعی بوده و محتوای فولیکول های متعدد ریز با ارایش محیطی میباشد(PCOD)
Hormonal assay بویژه کنترل AMH پیشنهاد میشود.
مقداری مایع آزاد در فضای لگن مشهود است که میتواند مطرح کننده PID باشد.
مثانه ضخامت جداری طبیعی داشته،فاقد ضایعه اینترالومینال است.
دکتر متخصص با دیدن آزمایش 6 تا آمپول انتی بیوتیک و سه بسته قرص کلیندامایسین رو دادن.
ازشون پرسیدم تنبلی تخمدان دارم یا خیر ، گفتن پریودات منظمه گفتم بله گفت پس نداری
آمپول و قرص هارو هم من ماه پیش استفاده کردم
میشه با توجه به این ازمایش و نوشته ها تشخیصتون رو بدین؟
ممنونم

Re: اندازه ی فولیکول۴۴

۱۲۳۴۵۶۷۸z نوشته شده:با سلام .در سونویی که دادم نوشته بود اندازه فولیکولم ۴۴.ایا این فولیکول بزرگتر از حد طبیعی نیست و مشکلی ایجاد نمیکنه
سلام
بله عزیزم بالای 30 میلی متر دیگر کیست خوانده میشود و فولیکول کارامد و ... نیست
پیش از تجویز دارو در سیکل بعدش هم باید از نظر اینکه کیست برطرف شده باشد مطمئن باشیم وگرنه رشد بیش از حد و ...!!!
كارشناس مامايي فيروز

Zb252695 نوشته شده:سلام خسته نباشین
ببخشید یه سوال داشتم من۲۳سالمه و هفت ساله ازدواج کردیم دوساله جلوگیری ندارم شوهرم ازمایش اسپرم دادخداروشکر سالم بود منم همینطور روز۱۴رفتم سونودادم گفت که یه تخمک غالب ب قطر۱۷درتخمدان چپ دیده میشود دکترم گفت وضعیتت خوبه.پس چطور باردارنشدم؟بعدم اینکه چیکارکنم دوقلو بشه خیلی دوست دارم مخصوصا دختر...اندومترم هشت بودفکرکنم
ممنون میشم جواب بدین
سلام عزیزم
سیکلهاتون چند روزه است؟
فولیکول 17 نیاز به 2-3 روز زمان دارد تا آزاد شود
یک شب در میان اقدام دارید؟
عکس رنگی از رحم انجام دادید؟
كارشناس مامايي فيروز

مریم مرادی نوشته شده:با به کارشناس عزیز.من و همسرم 5 ماهی میشه که اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز اتفاقی نیوفتاده.دو ماه پیش دکتر متخصص رفتم سونوگرافی دستور داد.تو سونو اینارو نوشته بود.
رحم با ابعاد 33*42*66 میلیمتر متناسب با سن و پاریتی دیده شد.
افتراقاندومیومتریال مشخص بوده و اکوی میومتریال یکنواخت است
ضخامت دولایه آندومتر6.9 میلیمتر میباشد.
تخمدان ها دارای ابعاد و حجم ببشتر از حد طبیعی بوده و محتوای فولیکول های متعدد ریز با ارایش محیطی میباشد(PCOD)
Hormonal assay بویژه کنترل AMH پیشنهاد میشود.
مقداری مایع آزاد در فضای لگن مشهود است که میتواند مطرح کننده PID باشد.
مثانه ضخامت جداری طبیعی داشته،فاقد ضایعه اینترالومینال است.
دکتر متخصص با دیدن آزمایش 6 تا آمپول انتی بیوتیک و سه بسته قرص کلیندامایسین رو دادن.
ازشون پرسیدم تنبلی تخمدان دارم یا خیر ، گفتن پریودات منظمه گفتم بله گفت پس نداری
آمپول و قرص هارو هم من ماه پیش استفاده کردم
میشه با توجه به این ازمایش و نوشته ها تشخیصتون رو بدین؟
ممنونم
سلام عزیزم
این جمله از سونوتون: تخمدان ها دارای ابعاد و حجم ببشتر از حد طبیعی بوده و محتوای فولیکول های متعدد ریز با ارایش محیطی میباشد(PCOD)
به وضوح تنبلی تخمدان را نشان می دهد در موراد خیلی شدید است که سیکل هم بی نظم می شود اما در همین حدش هم نشان می دهد که احتمال خیلی زیاد تخمک گذاری تون به کمک دارویی نیاز دارد.
عفونت لگنی هم احتمال داده شده که البته دارو برای شما تجویز شده است و نگرانی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون از جواب
یه سوال دیگه : من بعد مصرف قرص کلیندامایسین پریودم 7 روز تاخیر داشت.ممکنه از عوارض این قرص باشه؟
و یه مساله دیگه اینکه با توجه به این مطالبی که من تو سوال ها خوندم ممکنه فولیکول من اندازه کافی نداشته باشه یا بزرگتر از حد معمول باشه که تو این 5 ماه من باردار نشدم؟

مریم مرادی نوشته شده:خیلی ممنون از جواب
یه سوال دیگه : من بعد مصرف قرص کلیندامایسین پریودم 7 روز تاخیر داشت.ممکنه از عوارض این قرص باشه؟
و یه مساله دیگه اینکه با توجه به این مطالبی که من تو سوال ها خوندم ممکنه فولیکول من اندازه کافی نداشته باشه یا بزرگتر از حد معمول باشه که تو این 5 ماه من باردار نشدم؟
بعید است اثر قرص باشد
بیشتر به اثر همان تنبلی تخمدان می خورد
جواب سوال دومتون: بله سونو چیزی رو که گزارش کرده است در همین موضوع است :فولیکولهای ریز ناکارامد که احتمال رشد کافی رو ندارند تا بتوانند آزاد شوند.
ممکن است کمک دارویی لازم باشد تا ان شاء الله خیلی زود نتیجه بگیرید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان