سونوگرافی رحم وتخمدانها

سلام ۲۲ سال دارم متاهل هستم ۸ماه اذدواج کردم ماه گذشته پریدم عقب افتاد بی بی چک زدم مشکوک بود ازمایشم بتا ۲۶ بود بعد۱ هفته اومد ۱۱ دکترم گفت باردار بودی اوفتاده وبرام سونوگرافی واژینال نوشت خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم
شرح :رحم دارای ابعاد ۶۱×۴۷×۷۸میلی متر است.
ضخامت اندومتر دولایه۱۳ میلی متر می باشد.
میومتر دارای اکوی نرمال بود وفاقدضایعه فضاگیراست.
هردوتخمدان حاوی فولیکولهای کوچک محیطی می باشندکه میتوانندمطرح کننده درجاتی ازpcoD باشند.مطابقت علائم کلینیکی وتستهای ازمایشگاهی توصیه می شود.
تخمدان راست دارای ابعاد۳۶×۲۶میلی متروتخمدان چپ دارای۳۷×۲۵میلی متراست. ودرحال حاضر درادنکس چپ ضایعه فضاگیردیده نمی شود.
ضایعه کیستیک حاوی اینترنال اکوو سپتاهای ظریف داخلی به ابعاد۳۲×۲۵میلی متردرتخمدان راست رویت شدکه بیشتر مطرح کننده کیست هموراژیک/اندومتریومامیباشد .سونوگرافی کنترل درسیکل بعد توصیه می شود
درحال حاضر مایع آذاد درکلدوساک مشهود نبود

Re: سونوگرافی رحم وتخمدانها

سلام خسته نباشید
۲۴ سال سن دارم دو ماه از زایمانم گذشته و خونریزیم چند روزه قطع شده توی سنوی که چند روز پیش گرفتم همه چیز طبیعی بود و ضخامت اندومتریال ۵ میلیمتر نوشته فقط این جمله ""کانون اکوژنی با احتمال کلسیفیکاسیون به قطر ۴ میلیمتر در جانکشن میانی اندومتر و میومتر مشهود است"" منو به شک انداخته میشه راهنمایی کنید خواهشا جواب بدید

بی بی نوشته شده:سلام ۲۲ سال دارم متاهل هستم ۸ماه اذدواج کردم ماه گذشته پریدم عقب افتاد بی بی چک زدم مشکوک بود ازمایشم بتا ۲۶ بود بعد۱ هفته اومد ۱۱ دکترم گفت باردار بودی اوفتاده وبرام سونوگرافی واژینال نوشت خواهش میکنم جواب بدید خیلی نگرانم
شرح :رحم دارای ابعاد ۶۱×۴۷×۷۸میلی متر است.
ضخامت اندومتر دولایه۱۳ میلی متر می باشد.
میومتر دارای اکوی نرمال بود وفاقدضایعه فضاگیراست.
هردوتخمدان حاوی فولیکولهای کوچک محیطی می باشندکه میتوانندمطرح کننده درجاتی ازpcoD باشند.مطابقت علائم کلینیکی وتستهای ازمایشگاهی توصیه می شود.
تخمدان راست دارای ابعاد۳۶×۲۶میلی متروتخمدان چپ دارای۳۷×۲۵میلی متراست. ودرحال حاضر درادنکس چپ ضایعه فضاگیردیده نمی شود.
ضایعه کیستیک حاوی اینترنال اکوو سپتاهای ظریف داخلی به ابعاد۳۲×۲۵میلی متردرتخمدان راست رویت شدکه بیشتر مطرح کننده کیست هموراژیک/اندومتریومامیباشد .سونوگرافی کنترل درسیکل بعد توصیه می شود
درحال حاضر مایع آذاد درکلدوساک مشهود نبود
سلام عزیزم
چیزی دال بر بقایای بارداری و .. که رویت نشده و از این نظر نگرانی نداریم
اما در مساله:
در مورد کیستی که در تخمدان راست شما هست پیگیری های دقیق تر شامل: سونوی داپلر و آزمایشاتی که مارکر ها رو چک می کنند لازم است
و نیز کلا تخمدان پلی کیستیک که همان تنبلی تخمدان است گزارش شده براتون آزمایش هورمونی روز دوم سیکل قاعدگی توصیه می شود
بهتر است پساز روشن شدن تکلیف کیست تخمدان راست، برای بارداری اقدام کنید و تخمک گذاری تون رو با سونوی وسط سیکل، چک کنید و زیر نظر داشته باشید تا اگر کمک لازم دارد کمک دارویی رو زودتر شروع کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خیلی ممنونم ازپاسختون به دکتر م سونوگرافی نشون دادم
برام متفورمین ۵۰۰ روزی دوعدد روزی نوشت وگفتن دوماه مصرف کنم بیام
بعد قرص دوفاستون نوشتن گفتن ازهمون شب مصرف تا۱۰ روز بعدش پریدمیشم لازم به ذکر ۱ شب بعدازمصرف قرص دوفاستون وهمچنین متفورمین پرید شدم
وگفتن ازروز پنجم پرید ال دی مصرف کنم
گفتن قصد بارداری دارم یا ن که نداشتم البته گفتن باردارشی بهتره بعد اضافه وزن دارم
خیلی فکرمشغوله نمیدونم چرا اینطوری شد
ایا اصلا حامله نمیشم
نظرتون چیه باردار بشم یان نمیدونم
آخرین ويرايش توسط 1 on بی بی, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان