سونو گرافی فولیکول

سلام 27سالمه دکتر برام سونو فولیکول نوشته .رحم در موقعیت آنته ورژن قرار داشته و سایز تقریبی mm53*34است و اکوی آن طبیعی میباشد ضخامت دو لایه آندومتر mm7است آدنکس دو طرف طبیعی و توده پاتولوژیکی در آدنکسها مشاهده نشد .ابعاد و اکوی هردو تخمدان طبیعی میباشد در تخمدان راست تصویر یک فولیکول ب قطر 21mmدیده میشود .سرویکس اندازه ونمای نرمال دارد .مایع آزاد لگنی مشاهده نشد .مثانه دارای ابعاد و ضخامت جداری نرمال میباشد.میشه خاهشا بگید ک آیا مشکلی هست یا ن .ممنون از شما

Re: سونو گرافی فولیکول

سلام کارشناس محترم من ۴۳ سال سن دارم یکساله ازدواج کردم و در اذر ماه ۹۷ی بارداری طبیعی داشتم که قلب تشکیل نشد و سقط شد که از اسپرم ضعیف بوده الان شوهرم دارو استفاده کرده منم از ۳ پریود گونال اف ۴۵۰ تزریق کردم ردز ۶ پریود رفتم سونو ی فولیکول ۱۲ در راست و ی ۸ در چپ داشتم به نظر شما تا روز ۱۴ با این فولیکول میشه طبیعی باردار شد؟ چون من واسه ای وی اف دارو استفاده کردم ولی با توجه به کم بودن فولیکول فکر نکنم ای وی اف خوب باشه لطفا شما هم نظرتون رو بفرمایید ممنونج

[font=Arial, Helvetica, sans-serif[/font]
سلام خدمت کارشناسان عزیز
خانمی هستم ۳۵ ساله و یک فرزند ۵ ساله دارم. یک ماهه برای بارداری دومن اقدام کردم. ۳ ماه قبل بخاطر زخم دهانه رحم کوتر انجام دادم. دکترم قرص کلومیفن و استرومارین برای این دوره تجویز کردن که بخاطر لکه بینی قبل پریوری نتونستم کامل بخورم (سه شب کلومیفن و ۵ شب استرومارین خوردم).
بدلیل درد در پهلوی چپ رفتم سونوگرافی که اینحوری شد جوابش:
((رحم فولیکولار (نمای فاز پره اوولاتوری ندارد) رویت شد.تخمدانها سیمتریک با چند فولیکول اولیه بهمراه کیست فولیکولار به ابعاد ۱۹*۱۸ م.م تخمدان راست رویت شد.مایع در لگن ندارد.))
این سونو در روز ۱۴ سیکلم انجام شد. برای بارداری وضعیتم چطور هست؟ آیا این ماه تخمک بالغ خواهم داشت و امکان بارداری خواهد بود؟ آیا داروهارو ماه دیگه تکرار کنم یا نه؟
ممنون میشم پلسخ بدید. تشکر

سلام کارشناس محترم همسر من ازمایش اسپرم داده در مرکز رویان و تعدادش ۱۵۰ میلیون بوده و برای ای یو ای شستن و تعداد شد ۱۳ میلیون و مورفولوژی ۱درصد حالا سوال من اینه مگه با شستن قوی تر نمیشه؟ با این شرایط ممکنه بارداری پیش بیاد؟

سلام دوست عزیز
این کار باعث میشود که اسپرم های مقاوم تر در مقدار کمی مایع تجمع کنند وسپس این اسپرمهای مقاوم از طریق یک لوله باریک وبلند یا همان کاتتر مستقیما از راه دهانه رحم به رحم منتقل شوند.پس احتمال بارداری بیشتر است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان