تفسیر سونوگرافی

با سلام و خسته نباشید بنده ۳۲ ساله و یه پسر ۵ ساله دارم چند مدتی هست که دوره ای پریودم نا منظم شده به دکتر مراجعه کردم با بررسی سونو چیز خاصی نداشتم و با دارو پریود شدم .این دوره هم عقب افتاده بود که سونوی اولم نوشته بود اکوی آندومتر هتروژن میباشد و ضخامت آندومتر ۸mmمیباشدو مختصر مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشاهده شد.دکتر احتمال بارداری داد اما ازمایش بتا زیر ۲ بود برام قرص نوشت بعد ۵ روز من پریود شدم اما شدیدترین و دردناک ترین پریودی بود که تا حالا دیده بودم روز اول دو تکه بزرگ گذشتی ازم دفع شد و بعد آن دردم بهتر شد.روز چهارم پریود باز سونو دادم که ضخامت آندومتر ۴mmمیباشدو اکوی اندومتر هتروژن میباشد و تصویر دو کانون اکوژن به دیامتر های ۳.۵mm/2.5mm در مجاورت هم و در آندومتر به نفع کلسیفیکاسیون مشاهده شدند که میتواند ناشی از ترومای قبلی باشد .مایع آزاد در کلدوساک مشاهده نشد.میشه درباره این هتروژن بگید که چیه و مشکل من چی هست خیلی ممنونم.

سلام بهم جواب میدید لطفا در مورد سونو گرافیه

من سونو گرافی قبل بارداری انجام دادم و رحم به ابعاد 83 و نرمال گزارش شد. و تخمدان راست به طول 35 و تخمدان چپ به طول 25 و تعداد فولیکول کوچک با حد اکثر دیامتر 5م م نوشته تصویری از فولیکول غالب در تخمدان ها رویت نشد. و مایع آزاد به مقدار کم در اطراف تخمدان راست رویت شد که میتواند به نفع اوولاسیون اخیر باشد.

Re: تفسیر سونوگرافی

somayeh63 نوشته شده:؟؟؟؟؟
سلام
تشخیص با درمانگر بالینی شماست عزیزم و باید دقیق پیگیری کنید
به اطلاح عامیانه کلا هتروژن در مقابل هموژن یا همان یکنواخت و یکدست است .هتروژن یعنی حالت یکنواختی که باید داشته باشد را ندارد
موارد زیادی هستند که می توانند در سونو هتروژن دیده شوند
كارشناس مامايي فيروز

Re: سلام بهم جواب میدید لطفا در مورد سونو گرافیه

123 نوشته شده:من سونو گرافی قبل بارداری انجام دادم و رحم به ابعاد 83 و نرمال گزارش شد. و تخمدان راست به طول 35 و تخمدان چپ به طول 25 و تعداد فولیکول کوچک با حد اکثر دیامتر 5م م نوشته تصویری از فولیکول غالب در تخمدان ها رویت نشد. و مایع آزاد به مقدار کم در اطراف تخمدان راست رویت شد که میتواند به نفع اوولاسیون اخیر باشد.
سلام فولیکواهای ریز شاید به نفع تنبلی تخمدان باشند بهتر است سیکل بعد سونو رو کمی زودتر انجام دهید که ببنیم آیا تخمک گذاری دارید یا خیر.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان