آزمایش روبلا و سی ام وی

با سلام خسته نباشید
من قبلا داری یک نوزاد با مشکلات مادرزادی زیاد شدم قلب و کلیه درگیر بود ازنظر جنسی مبهم بود فاقد بیضه و تخمدان و رحم
مثانه هم متورم بود مقعد بسته هم داشت
شانزده روز زنده موند
متاسفانه ازدستش دادم از نظر ظاهر سالم و دست و پای سالم قوی و فوق العاده زیبا اگر کسی نمیدونست اصلا متوجه نمیشدفقط عصرها قلبش به شدت میزد طوری ک بغلش میکردم حس میکردم
عمل کلوسکومی شد و نیاز به سه عمل دیگه داشت به خاطر فاصله زیاد روده با مقعد از طریق شکم مدفوع
برای بارداری دوم مرکز جامع ژنتیک رفتم جواب ژنتیک هنوز نیومده جواب ازمایش سرخچه و cmvاومده میخواستم ببینم نظرتون چیه با توجه به اینکه پزشکان مدام میگفتن احتمال زیاد شماسرخچه گرفتی یا قرص خاصی مصرف کردی که قرص خاصی مصرف نکردم
تمام ازمایش های غربال گری و سونو هم عالی بود و متاسفانه تشخیص ندادن و پزشکای مرکز جامع گفتن جای معتبر نرفتی :cry: درصورتی که سونوی انومالی ۲۱۰ هزارتومن شد و ماسونوگرافی مرکز استان مراجعه کردیم.ولی مثل اینکه سونوی خوبی مراجعه نکردیم
rubella(igg84.2
rubella(igm0.1
cmv(igg5.3
cmv(igm0.2
ممنون میشم جواب بدین و نتایج ازمایش من رو تفسیر کنید.

برام دعا کنید تلخ ترین اتفاق زندگیم رو فراموش کنم و خدا کمکم کنه :cry:

Re: آزمایش روبلا و سی ام وی

ممنون از پاسخگوییتون
میخواستم بدونم برای بارداری مجدد باید چه آزمایشاتی بدم با توجه به مشکلاتی که نوزادم داشته
متاسفانه پزشک ها یادشون میره میخوام در جراین باشم این دفعه اشتباهی صورت نگیره خیلی ممنون میشم به من کمک کنید
برام دعا کنید تلخ ترین اتفاق زندگیم رو فراموش کنم و خدا کمکم کنه :cry:

سلام عزیزم
آزمایش که :
روبلا و CMV و توکسوپلاسموز و HIV و HBS Ag
هم igg هم igm
موارد دیگر هم:
اگر بخواهید خیلی علمی و دقیق عمل کنید که :
خودتون و همسرتون در مراکز مشاوره ژنتیک آزمایش کاریوتایپ با روش جی باندینگ انجام بدهید که بر اساس آن، نقشه ژنتیک تون مشخص شود که شانس ابتلای جنین به بیماری های ژنتیک مشخص شود.
غیر آز آن ، توصیه های روتین این است :
غربالگری اول و دوم رو در بارداری انجام دهید .
در هفته 17 ام سونوی 3 یا 4 بعدی انجام دهید .
18 و 28 هفته اکوی قلب جنین انجام شود.
سونوها هم حتما در مرکزی معتبر باشد.
برای کنترل بارداری هم تحت نظر پریناتولوژیست حتما باشید.
قبل بارداری هم : به یک پریناتولوژیست مراجعه کنید (یا در بیمارستان های دارای آن، یا مطب) مراجعه کنید تا اگر اقدام ضروری رو توصیه می کنند انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام.
من هفته ۱۰ بارداری هستم و تا حالا تمام سونوگرافی و آزمایشاتم نرمال بود. ولی اخیرا آزمایش دادم و مقدار rubella igg 89.6 و rubella igm کمتر از ۱۰ هس.
و همچنین مقدار anti cmv igg 111 و anti cmv igm کمتر از ۵ هس.
میشه راهنمایی کنین ک این نتایج یعنی چی؟
و آیا برای جنین خطری وجود داره؟
و چه کاری باید انجام بدم؟
ممنون
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان