سلام

با سلام. خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم تا بتونم سوالاتمو بپرسم. 29 سال دارم. بارداری سومم هست که اولی پوچ بود و کورتاژ شدم. دومین بارداریم به سلامت گذشت و یه پسر 6 ساله دارم. حالا دوباره باردار شدم. همون روزی که عقب انداختم بیبی چکم مثبت شد.( دوره هام 26 روزه هست) پنج روز بعد آزمایش دادم. آزمایشگاه اولش گفت خیلی ضعیفه طوری که نه میشه گفت مثبته و نه منفی. تیتر بتام و تعیین کردن که 321 بود.یعنی روز 31 دوره ام. تقریبا یک هفته بعد لکه بینی داشتم که رفتم سونو. طبق سونو سن بارداریم 5 هفته و 3 روز بود که فقط ساک حاملگی دیده شد. حتی کیسه زرده هم نبود. رفتم دکتر. دکترم بهم قرص آ اس آ و شیاف داد که استفاده میکنم. لکه بینیم کمتر شده ولی قطع نشده. واسه 29 شهریور بازم نوبت سونو دارم. چند تا سوال دارم :
1- امکان داره بازم دچار حاملگی پوچ شده باشم؟ با وجود اینکه تا چند روز پیش علایم بارداری داشتم مثل خشکی پوست دستم و حساس شدن سینه هام ولی الان علایمم از بین رفته فقط دو سه روزی هست که گهگداری حالت تهوع خفیف دارم. آیا این حالت تهوع میتونه نشونه ی مثبتی بر سالم بودن بارداریم باشه؟
2_ قرص آ اس آ برای چی هست؟
3_ گاهی اوقات سردرد دارم. آیا این سردردها خطرناکه یا نه؟
4- چرا با وجود مصرف شیاف باز هم لکه بینی کمی دارم در صورتی که سر بارداری اولم که پوچ بود با مصرف شیاف لکه بینیم کاملا قطع شده بود؟
5- آیا عدد 321 برای روز 31 ام دوره کمه؟ چرا آزمایشگاه اونجوری گفت؟ خودمم متوجه نشدم چی شد؟

Re: سلام

سلام عزیزم
در 5 هفته انتظار داشتیم که کیسه زرده و جنین رویت شود و از این نظر شک به بارداری پوچ همچنان هست اما طبق تجربه تا سونویی با اختلاف 1-2 هفته نداشته باشیم که قبلی را تائید کنیم نباید تشخیص قطعی بگذاریم
2) برخی متخصصان در پیشگیری از سقط موثر می دانند
3) قاعدتا نباید داشته باشید (مگر اینکه پیش از بارداری ها هم سر درد می گرفتید و میگرن و یا ...) فشار خون و قند خون تون نرمال است؟استرس ندارید؟
4) خیلی از بارداری های طبیعی هم دیر لکه بینی شون قطع می شود عزیزم
5) نه لزوما مهم این است که ظرف 3 روز دو برابر شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان