Re: تفسیر نتیجه سونوگرافی

سلام
عزیزم نگرانی ندارد اما روتین این است که هر توده هایپر اکویی که در داخل تخمدان رویت شود یک بررسی اضافه تر انجام می شود تا اطمینان خاطر پیدا کنیم.
آزمایش خون و در صورت نیاز و تشخیص درمانگرتون سونوی داپلر
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من 24سالمه ماه دیگه میخوام واسه بارداری اقدام کنم این ماه دوبار پریودشدم
1مردادپریودشدم -6مردادپاک
دوباره پنج روزبعد یعنی 11مرداد پریود شدم و16مرداد پاک شدم
من روز 13مرداد یعنی روزسوم پریودی دوم سونوانجام دادم دکترگفت همه چی نرماله تنظیم هورمونت ریخته به هم ...:-(...وبعدمعاینه کردن کمی عفونت داشتم وفقط مترونیدازل با یدوفولیک واسم تجویزکردن..گفتن اگه دوباره اینطورپریود شدی ال دی مصرف کن ...الآن چهار ده روزی بعدازپاک شدنم دوباره پریودشدم .لازمه ال دی مصرف کنم؟....من قبلآ طول سیکلام 24،25،26....بودن ...اولین باره اینطورشدم ...بعدش من آسم خیلی کمی دارم آزمایش تنفسی خون دادم لنفوسیتم 6درصد پایین بود (البته من یه هفته داروی آسم ونخوردم بعد این آزمایشو دادم )....نگرانم ..لنفوسیتم پایین باشه خطریه واسه باردارشدنم؟..آزمایش پاپ اسمیر لازپه انجام بدم ؟..

سلام
عزیزم کلا از متخصص داخلی مجوز اقدام تون برای بارداری (با توجه به شرح خاصی که دادید) را باید داشته باشید.
در زمینه این وضعیت خونریزی تون: حتما باید علت یابی شود.چون دو بار تکرار شده.آزمایش کامل از انعقادی تا قند خون و تیروئید الزامی ست
بعد از نرمال بودن باید اقدام کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید من ۲ ماه و ۲۰ روز پیش سقط ۵ ماهه داشتم و بعد از سقط تا ۴۰ روز خونریزی و لکه بینی داشتم بعد از ان هم دو بار پریود شدم ۸/۶/۹۶اولین روز پریود دومم بود بعد از سقط سونوگرافی انجام ندادم و ۲۷/۶/۹۶سونو داخلی انجام دادم که گفت یه چیز مشکوک به اندازه ۱۲میلی متر ×۵ وجود داره به نظر شما احتمال داره که بارداری مجدد باشه یا تکه مانده از جفت هست
با تشکر

سلام خسته نباشید.میشه سونو منو هم تفسیر کنید
شکل و اندازه و اکوژینیسیته پارانشیم رحم طبیعی است.اقطار ان در برش میدساژیتال 74×34میلیمتر اندازه گیری شد.
ضخامت دولایه آندومتر در حدود7mm وابعاد تخمدان راست 35×25وتخمدان چپ36×21میلیمتر.هردوتخمدان نمای سونوگرافیک pcoنشان میدهند.
اقدام به بارداری کردم متفورمین داده دکتر ولی این ماه پریود نشدم هنوز بیبی چک هم منفی شد.امروز روز 32 سیکلم هست.البته این سونو مال روز 10سیکم هست.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید خیلی استرس دارم

سلام من 23 سالمه چند ماهه ازدواج کردم معمولا پریودیام نامنظمه و اخرین سونو ک انجام دادم روز 17سیکلم به این شرح
ابعاد رحم نرمال ضخامت اندومتر 6میلیمتر درفضای کلدوساک خلفی مایع مشهود نیست تخمدان سمت راست وچپ دارای اندازه واکوپاترن نرمال در اندکس سمت راست وچپضایعه ای مشاهده نشد تخمدانها دارای فولیکول های کوچک محیطی به همراه استرومای مرکزی اکوژن مطرح کننده pcos می باشد قطر بزرگترین فولیکول سمت راست14میلی وقطر بزرگترین فولیکول سمت چپ 6 میلی متر است بی زحمت راهنماییم کنین دکترم بهم مدروکس داده ک از روز14 استفاده کنم بعدازاتمام داروام چ روزی باید واسه سونو مجدد برم؟آیا مشکلی واسه بارداری دارم یا نه ؟ با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 32 مهمان