Re: تفسیر عکس رنگی

سلام به کارشناس محترم من بعد از دو سقط کمتر از دوماه اقدام به گرفتن عکس رنگی کردم خیلی نگران هستم اگر میشود جواب من رو زود بدید :oops: :oops:
اگر لطف کنید گزارش عکس من را تفسیر کنید خدا خیرتون بده
پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است.
کاویته رحم جادار بدنه funnel shaped و جسم رحم در قسمت وسطی حفره لگن و متمایل به چپ و پائین قرار دارد.
در سری کلیشه ها برآمدگی در قسمت سانترال فوندوس ناشی از نمو بیش از اندازه کانال مولرین در دوران جنینی میباشد.
در کاویته آندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر ویا دیفکت مشخص دیده نمیشود.
کانال سرویکال دارای طول و مخاط و قابلیت اتساع عادی است.
ناحیه ایسم سیلندریک و ماده حاجب به راحتی از این ناحیه عبور مینماید.
تصویر روشن در کانال ناشی از air bubble مشهود است .
هر دو fallopain tubes تا اندازه ای بزحمت و تحت فشار از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله ها باریک و قسمت دیستال پیچیده است.
ماده حاجب بعلت فشار تزریق از جداره کورن راست به خارج نشت کرده و وارد پلکسوسهای وریدی اطراف رحم گردیده است.
در کلیشه کنترل هر دو لوله تا اندازه ای باز و پرمابلیته لوله ها کمتر از حد نرمال است.
درpostdrainage filme ماده حاجب لوکالیزه در قسمت سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله ها با قیمانده و تخلیه و پخش دارو بموقع انجام نگرفته است.
متشکرم که منو از نگرانی در میارید و امیدوارم همیشه سلامت باشید

Re: تفسیر عکس رنگی

سلام
دوست عزیزم نمی شود گفت لوله ها الان انسداد دارند اما به دلیل تاخیر در پر شدن لوله ها و ...احتمالا انسداد یا گرفتگی وجود داشته است که با تزریق ماده حاجب، باز شده است و این مورد زیاد اتفاق می افتد.
در مورد فوندوس رحم و اینکه آیا حالت دو شاخ بودن پیدا کرده و دیواره چکونه است و ... پزشکتون با رویت کلیشه ها باید تشخیص دهند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان