نتيجه سونوگرافي

#1
سلام خانم كارشناس من ديروز رفتم سونو وازينال انجام دادم
تاريخ آخرين قاعدگي 20 خرداد بود
جواب سونو رو مينويسم
ساك حاملگي 9 ميليمتري حاوي كيسه زرده
اندكي مايع آزاد
سن بارداري 5 هفته و 4 روز
گفتن دو هفته دگ برم برا قلبش
به نظر شما نرمال بوده؟
آخه گفته بودم من يك هفته اي علايم بارداري داشتم بعدش از بين رفت


Re: نتيجه سونوگرافي

#3
سلام خانم دکتر خسته نباشید من چن ماه برای بارداری اقدام کردم اما نتیجه نگرفتم رفتم سونو گفتن تخمدان پلیکیستیک داری بعد دکترم این ماه بهم قرص کلومیفن داد که از سوم قاعدگی روزی دو عدد تا شش روز خوردم بعد 13 قاعدگی سونو انجام دادم دو تا فولیکول 21 و 25 در تخمدان راست داشتم که همون روز دو عدد امپول hcg زدم و ی شب در میان نزدیکی داشتم حالا از 20 قاعدگی درد زیر شکم و تخمدان چپ دارم که خیلی شدید شد و رفتم دکتر فرستادن سونو و گفت که یک کیست 32 میلی در تخمدان راست دیده میشه .ازمایش بارداری هم انجام دادم 4.9 بود در 22 قاعدگیم . با وجود این کیست احتمال بارداری در این ماه نیست ؟ و اینکه باید این کیست رو درمان کنم و دوباره برای حاملگی اقدام کنم یا نه ؟ و سوال اخر اینکه با خوردن این قرصها اگه قراره که کیست بیارم و نتونم حامله بشم پس چه فایده ای داره ؟

Re: نتيجه سونوگرافي

#4
الهه69 نوشته شده:سلام خانم دکتر خسته نباشید من چن ماه برای بارداری اقدام کردم اما نتیجه نگرفتم رفتم سونو گفتن تخمدان پلیکیستیک داری بعد دکترم این ماه بهم قرص کلومیفن داد که از سوم قاعدگی روزی دو عدد تا شش روز خوردم بعد 13 قاعدگی سونو انجام دادم دو تا فولیکول 21 و 25 در تخمدان راست داشتم که همون روز دو عدد امپول hcg زدم و ی شب در میان نزدیکی داشتم حالا از 20 قاعدگی درد زیر شکم و تخمدان چپ دارم که خیلی شدید شد و رفتم دکتر فرستادن سونو و گفت که یک کیست 32 میلی در تخمدان راست دیده میشه .ازمایش بارداری هم انجام دادم 4.9 بود در 22 قاعدگیم . با وجود این کیست احتمال بارداری در این ماه نیست ؟ و اینکه باید این کیست رو درمان کنم و دوباره برای حاملگی اقدام کنم یا نه ؟ و سوال اخر اینکه با خوردن این قرصها اگه قراره که کیست بیارم و نتونم حامله بشم پس چه فایده ای داره ؟
سلام
1) ممکن است تخمک شما آزاد شده باشد و این کیست، فولیکول دیگرتان باشد(دیدن کیست تخمک گذاری را رد نمی کند به خصوص که 2 فولیکول خوب در تخمدان راست داشتید.
2) در سیکل بعد نباید دارو داده شود تا کیست برطرف شود.(یا اینکه روز سوم پریود پیش از شروع دوره ی جدید دارو، سونو انجام شود تا از وضعیت کیست مطلع شویم)
3) احتمال بارداری هم هنوز هست چرکه آزمایش پیش از تاخیر قاعدگی منفی کاذب دارد)
4) دوست عزیزم این درمانها همچنان فایده دارند فقط باید متخصص حاذقی سیر درمان را در نظر داشته باشد(کم و زیاد کردن دوز و تغییر دارو و...) به این سادگی نیست...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان