تخمدان های بزرگ

سلام
دختری 25 ساله و مجردم
جواب سنوگرافی: (رحم با ابعاد 40*37 م.م رویت شد.اکوی میومترنرمال است.
خط آندومترباحدودواکوطبیعی به ضخامت11م.ممیباشد.
تخمدان های دوطرف با حجم 10و12 سی سی بزرگتر از نرمال و حاوی فولیکولهای 4تا5م.م رویت شد.بررسی هورمونی توصیه میشود.
در آدنکسها ضایعه به نفع solidو cysticرویت نگردید.
مایع آزاد در کلدوساک رویت نگردید.)
خواهش میکنم، راهنماییم کنید که وضعیتم چطوریه، درمان ممکنه دارویی باشه یا غیر جراحی یا شیمی درمانی چیزی...
با این علائم میشه ازدواج کنم و بچه دارشم؟
منتظرم..خواهش میکنم سریع جواب بدید

Re: تخمدان های بزرگ

سلام
دوست عزیزم !رحم کوچکتر از حد مورد انتظار است و تخمدانها احتمالا به دلیل کم کاری و تنبلی که وجود داشته، بزرگتر شده اند.فئلیکولهای ریز هم موید همین مطلب است.
باید آزمایش هورمونی انجام دهید و تحت نظر متخصص حاذقی درمان هورمونی(دارویی) صورت بگیرد عزیزک
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خیلی خیلی ممنونم که پاسخ دادید..بمحض اومدن جواب آزمایش خون به پزشک مراجعه میکنم..
قبل از اینکه سوال بپرسم عذر میخوام که وقتتون رو انقدر میگیرم،اما راستش اولین تجربه بیماری های زنانه مه و خیلی نگران چون اطلاعاتم کمه و نمیدونم قراره چه آزمایش هایی بگیرن و چی بشه همین ندونستن نگرانم میکنه.... بازم ممنون از صبروشکیبایی تون در مقابل سوالات من

1. ببخشید الان چیزی که خیلی ذهنمو در گیر کرده همین مساله ازدواج و بچه است، این مساله میتونه مشکل ایجاد کنه برای این موضوع؟
:oops:

2. توی نت سرچ کردم بیماری سندروم پلی کیستیک علایمش شبیه علایم من بود .(رشد موهای مردانه) نوشته بود موجب ناباروری میشه، تشخیص شما پلی کیستیک نیست؟ یا ربطی به اون نداره؟

3. اینکه فرمودید پزشک حاذق یکم نگرانم کرده،مگه ممکنه چه عواقبی داشته باشه؟

سلام
بله همان تخمدان پلی کیستیک می باشد.
اگر پزشک حاذق نباشد از آنجا که تنظیم وضعیت هورمونها اصلاً درست صورت نمی گیرد و هیچ!
اگر مراجعه کنید و هورمونهاتون رو منظم کنید و جلوی بزرگ شدنهای تخمدان رو بگیرید،جای نگرانی نیست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان