درخواست راهنمایی

سلام یه سوال داشتم
من روز 14 سیکل رفته بودم سونوگرافی
در جواب سونوگرافی نوشته کیست فانکشنال یا فولیکول غالب 23 در تخمدان چپ
میخواستم بدونم من کیست دارم یعنی؟ یا اون فولیکول غالب برای آزاد سازی تخمک؟
خیلی نگرانم راهنماییم کنید

Re: درخواست راهنمایی

سلام
نه عزیزم
اگر منظورشون فولیکول بالغ بوده که عالیست و مربوط به تخمک گذاری می شود.
کیست فانکشنال هم همان کیست عملکردی ست که حتی اگر موضوعیت هم داشت در سیکلهای بعد با فعالیت تخمدان و . ... از بین می رود. اما کلآً 23 سایز کیست نیست همان فولیکول است.30 میلی به بالا کیست خوانده می شود
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید. ببخشید من ۱۲ هفته هستم و در سونویی که دیروز دادم مشخص شد که جفت قدامی lowing است. با توجه که هفت سال پیش سزارین کردم میخواستم ببینم نگرانیم بجاست برای چسبندگی جفت به رحم یا نه با استراحت و بیشتر شدن سن بارداری اگر جفت به سمت بالا برود جای نگرانی نیست. بنده یکبار در هفته ۶.۶ کمی لکه های قهوه ای دیدم و بعد ان تا الان موردی مشاهده نشد ایا باید هنوز با توجه به پایین بودن جفت شیاف سیکولوژیست را استفاده کنم؟ اگر پاسخ دهید ممنون می شوم چون خیلی نگرانم که رحمم را خارج کنند.

سلام
دوست عزیزم تشخیص نیاز به شیاف با درمانگر شماست اما از نظر علمی این مورد به تنهایی لزوماً شیاف نمی خواهد.
برای شما جفت سرراهی از نوع خفیفش است که تازه خود جفت سرراهی تا قبل 28 هفته ارزش تشخیصی ندارد چراکه محلش اصلاح می شود
كارشناس مامايي فيروز

اخه تو اینترنت جایی خوندم که اگر جفت از نوع قدامی پایین باشد و قبلا سزارین کرده باشید احتمال چسبندگی جفت به رحم برای شما خیلی مطرح است و به همین دلیل موقع زایمان شاید به دلیل خونریزی زیاد برای حفظ جان شما رحم را از بدنتان خارج می کنند.
حقیقت از وقتی این رو دیدم خیلی ریختم به هم

سعادت نوشته شده:ممنون از پاسختون.
ولی بنده چون قبلا سزارین کردم میخواستم ببینم احتمال بالا رفتن جفت با این وجود برای من نیز در هفته های اینده وجود دارد؟
بله عزیزم ! تا جایی که من می دانم در حال حاضر، مشکلی نیست(حتی با در نظر گرفتن سزارین)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید و سپاس از راهنمایی های شما.
بنده امروز جواب ازمایشاتم رو گرفتم ولی چون دکتر امروز نبود نتونستم به ایشان نشان بدهم. چیزی که مرا در ازامایشات نگران کرد در ازمایشات ادراری علامت++ در خون و عدد ۱۸-20 در r.b.c بود.
میخواستم بدونم این احتمالا وجود عفونت ادراری هست؟
و چه خطراتی بنده و جنینم را تهدید می کند و ایا با این مقدار بالای گزارش شده با دارو قابل درمان است؟

سعادت نوشته شده:با سلام و خسته نباشید و سپاس از راهنمایی های شما.
بنده امروز جواب ازمایشاتم رو گرفتم ولی چون دکتر امروز نبود نتونستم به ایشان نشان بدهم. چیزی که مرا در ازامایشات نگران کرد در ازمایشات ادراری علامت++ در خون و عدد ۱۸-20 در r.b.c بود.
میخواستم بدونم این احتمالا وجود عفونت ادراری هست؟
و چه خطراتی بنده و جنینم را تهدید می کند و ایا با این مقدار بالای گزارش شده با دارو قابل درمان است؟
سلام
دوست عزیزم عفونت : باکتری و گلبول سفید را بالا می برد.
اما برای شما خون و گلبول قرمز(که نشان دهنده ی همان خون در ادرار است) رویت شده.لکه بینی و ... نداشتید زمان آزمایش؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 57 مهمان