پریود نامنظم

سلام 18 سلمه و مجرد هستم چند وقت پریود هام بهم ریخته این اخری ی ما لک بینی داشتم ازمایش خون وسونوگرافی ی کم هورمون هام بهم ریخته بود جواب سونوگرافیم ( رحم با ابعاد 65*29*41میلیمتر در حد طبیعی است،
_ اکوی متریال یکنواخت و طبیعی است و اثری از ضایعه فوکال در ان دیده نمیشود،
_ دیامتر کاویته اندومتریال 8 میلیمتر وبا نمای thick3_line مشاهده شد
_ تخمدان راست با ابعاد 33* 20میلیمتر و تخمدان چپ با ابعاد 29*18میلیمتر دیده شدند
_تصویر تعدادی فولیکول های preovulatory به سایز 5_4 میلیمتر در حاشیه پریفرال هر دو تخمدان دیده میشود،
_ اثری از ضایعه فضاگیر در نواحی اندکسال دیده نمیشود،
_ مقدار جزئی مایع ازاد در اندکس راست و کلدوساک خلفی دیده شد.م.
دکتر قرص مدروکسی پروژسترون داده به نظرتون مناسبه کمی هم زیر شکمم درد میگیره؟ ممنون میشم راهمماییم کنین....

Re: پریود نامنظم

سلام
دوست عزیزم ! احتمالا تنبلی تخمدان مطرح است . داروتون یکی از گزینه های درمانی ست و خوب است.
مایع آزادی که در لگن دیده شده اگر مربوط به تخمک گذاری نباشد(که با توجه به فولیکولهاتون احتمالا هم نیست) ممکن است نیاز باشد که کمی پیرامونش تامل شود یا در سونوی دیگری مجدد چک شود.
كارشناس مامايي فيروز

قرصی که باید مصرف کنم بعد از 12 روز از زمان پریودم هست که گذشت، هنوز وقتش نرسیده که بخورم تقریبا ی هفته مونده ولی درد زیر شکمم بیشتر شده و احساس میکنم که کمی باد کرده زیر شکمم . دلیلش همون به هم خوردن هورمون هاست؟ بعد از اینکه قرص مدروکسی رو خوردم خوب میشه بنظرتون؟

marr_yam_76 نوشته شده:درد زیر شکمم بیشتر شده و احساس میکنم که کمی باد کرده زیر شکمم . دلیلش همون به هم خوردن هورمون هاست؟ بعد از اینکه قرص مدروکسی رو خوردم خوب میشه بنظرتون؟
دوست عزیزم برای تشخیص درد باید مراجعه حضوری به درمانگر داشته باشید. متاسفانه کمکی به این شکل نمی توانم داشته باشم
كارشناس مامايي فيروز

سلام.من یک دختر 21 ساله هستم که به خاطر نامنظمی پریودم آزمایش دادم و این آزمایش را در 11 روز از سیکل انجام دادم و مجرد هستم و نتایج به شرح زیر است

FSH 5.2 MLU/ML
OVULATION 6.3-24
FOLICULAR PH(D-15 TO 9)3.9-12
FOLICULAR PH(D8TO-2) 2.9-9
LUTEAL PH(+3 TO +15) 1.5-7
MENOPAUSAL:17-95
LH 7.49 MLU/ML
OVULATION :9.6-80
FOLICULAR PH(D-15 TO 9):1.5-8
FOLICULAR PH(D8TO-2):2.0-8
LUTEAL PH(+3 TO +15):./2-6.5
MENOPAUSAL:8/0-33
BETA HCG <1.0

مریم قاسمی نوشته شده:سلام.من یک دختر 21 ساله هستم که به خاطر نامنظمی پریودم آزمایش دادم و این آزمایش را در 11 روز از سیکل انجام دادم و مجرد هستم و نتایج به شرح زیر است

FSH 5.2 MLU/ML
OVULATION 6.3-24
FOLICULAR PH(D-15 TO 9)3.9-12
FOLICULAR PH(D8TO-2) 2.9-9
LUTEAL PH(+3 TO +15) 1.5-7
MENOPAUSAL:17-95
LH 7.49 MLU/ML
OVULATION :9.6-80
FOLICULAR PH(D-15 TO 9):1.5-8
FOLICULAR PH(D8TO-2):2.0-8
LUTEAL PH(+3 TO +15):./2-6.5
MENOPAUSAL:8/0-33