بارداری

با سلام و احترام،میخواستم بدونم معنی جواب سونوم چیه؛ب این شرح:رحم بزرگتر از حد طبیعی است،در داخل کاویته اندومتیال ساک حاملگی با قطر ۴میلیمتر ،ولی هنوز تصویر واضحی ب نفع fetal pole و یاY.S در داخل آن رویت نمیشود،Int.os بسته است و طول سرویکس ۳۶ میلیمتر است آیا حاملگیم مشکلی نداره؟ممنونم اگه جوابمو بدید موفق باشید

پروردگارا کارم را به تو میسپارم

Re: بارداری

با سلام و احترام،من الان توی هفته ی ششم بارداری هستم و حالت تهوع شدیدی دارم و معده درد زیادی هم دارم میخواستم راهنماییم کنید چه چیزایی بخورم یا چ کارایی کنم ک حالم بهتر بشه.با سپاس فراوان

سلام
دوست عزیزم !اگر تهوع شما با رعایت کامل اصول تغذیه و زندگی مربوط به ویار بارداری، کم نشده است؛ برای تهوع تون قرص دمیترون هر 12 ساعت(اگر با روزی 1 عدد هم مشکل برطرف می شود که نیازی به هر 12 ساعت نیست)/البته صحیح این است که درمانگرتون با توجه به میزان تهوع نوع و دوز دارو را مشخص کند.
برای معده درد تون داروی مناسب از متخصص داخلی(با اطلاع از بارداری تون) دریافت کنید .
كارشناس مامايي فيروز

باسلام و ادب،اول از هرچیز جا داره تشکر ویژه ای داشته باشم از تمام عزیزان بویژه کارشناس مامایی فیروز ک با راهنمایی های موثر و مفیدشون نوید بخش روزهای بهتری برای ما هستن،چند روزیه ک ترشحات زیادی دارم و خیلی نگرانم ،این موضوع رو با درمانگرم هم در میان گذاشتم و میگه طبیعیه و میگه انقد حساس نشو ،خواستم بدونم مشکلی نیست ،لطفا راهنمایی بیشتر محبت کنید باسپاس فراوان

سلام دوست عزیزم!
ممنون از لطفتون!
درسته .از الان به بعد ممکن است ترشحات سفید زیاد تر هم بشوند ، اما طبیعی ست و به دلیل هورمونهای بارداری ست.فقط مهم است که ترشحات رنگی نباشند و حالت پنیری(ناشی از قارچ) نباشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
نگران نباشید.در 3 ماه ی اول انتظارش می رود اما فقط لازم است سریع برایش اقدام کرد: از درمانگرتون وقت فوری بگیرید . سونویی جهت چک وضعیت بارداری.
شیاف پروژسترون و استراحت را نیز داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام روز خوش
من روز دو شنبه اول آبان آزمايش بتا دادم و عدد بتام ٤٧٨/٨٥ بود.

ضمن اينكه من ١٥ شهريور با تجويز دكتر شياف استفاده كردم و يه سقط داشتم بعداز سقط پريود نشدم و آز دادم و متوجه شدم باردارم الان نميدونم اين بتا نرماله يا نه و سن باردارى من چقدره. لطفا راهنماييم كنيد.

سلام
عزیزم چون نمی دانم از کی بارداری شروع شده پس نمی توانیم مبتا را طبق سن بارداری مفروض، تحت بررسی قرار دهیم.
اما بهتر است مثلا 72 ساعت بعد تکرار شود تا اگر دوبرابر شد از پیشرفت نرمالش مطمئن شویم.
سونو هم که بعد آن، کمک کننده است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان