امکان بارداری در پریود

سلام دوستان یسوال
من۲۳اسفند پریودشدم و ناخواسته۲۵ام نزدیکی کردیم,بعداز اون ۴فروردین نزدیکی داشتم و ۲۹فروردین متوجه شدم باردارم وطبقLMPدکترگفت۵هفته و یک روزم هست..الان میگم یعنی من تو پریود حامله شدم یا فروردین؟اولین سونو در۱۲خرداد گفت حدودا۱۱هفته و۶روزم هست این ینی سن جنین؟اینکه زیادتر از ۴فروردینه

Re: امکان بارداری در پریود

خیر. طبق قرارداد، سن بارداری را از اولین روز آخرین قاعدگی بیان می کنند.برای شما هم فقط 3 روز بیشتر بیان کرده.که در حد 3-4 روز اختلاف هم طبیعی ست.(به دلیل دقت محدود سونو و نیز احتمال رخ دادن تخمک گذاری در روز مثلا 11 یا 12 به جای 14 مورد انتظار)
و مشکلی در سن بارداری شما نیست.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم پس من خیالم راحت باشه که ۴فروردین باردارشدم؟
ایا سونو تاریخ زایمان رو از زمان لقاح حساب کرده یاال ام پی؟آخه ال ام پی رو نگفته بودم بهش.
نوشته۲۵آذر یعنی اگه لقاح۴فروردین صورت گرفته باشه۲۵آذر ۹ماه و۹روز میشه؟

بله عزیزم
توضیح بیشتر:
سونو هم اگر می گوید مثلاً 5 هفته منظورش این است که این شواهدی که از بارداری قابل رویت است، در حد بارداری ست که اولین روز آخرین قاعدگی اش 5 هفته پیش باشد
و یا اگر می گوید جنین 38 هفته است منظورش این است که این شواهدی که از بارداری قابل رویت است، در حد بارداری ست که اولین روز آخرین قاعدگی اش 38 هفته پیش باشد.
(یعنی آنها طبق قرارداد این دو هفته را برای همه مفروض می گیرند_یعنی تخمک گذاریو لقاح همه را طبق قرارداد 14 ام سیکل آنان در نظر میگرند)
حالا اگر شما 12 ام تخمک گذاری کرده باشید مسلمآً در گزارش سونو 2 روزبیشتر از چیزی که انتظار داشته اید ، سنش را بیان می کنند.و به همین ترتیب.
نکته ی دیگر:حتی سن پایانی برای یک بارداری کامل که مثلاً 9 ماه و 9 روز بیان می شود هم از همان اولین روز آخرین قاعدگی شمارش می شود یعنی اگر شما برای خودت بخواهی سن خالص جنین رو خساب کنید باید بگویید جنین کامل مثلاً 8 ماه و 27 روزه باید باشد(یعنی 14 روزش را کم کنی) البته این سن خالص هیچ جای کاربردی در مراکز درمانی و سونو و ... ندارد. قرار داد همه جا مهم است.
كارشناس مامايي فيروز

وای توضیحتون عااالی بود.
یسوال دیگه میپرسم و دیگه ازین قضیه میام بیرون
من پریودم۲۳اسفندبود۲۵نزدیکی کردم تو پویود بفرض اگه اگه اونروز یاتا۲۹حامله میشدم تو سونو نشون میداد؟مثلا۱۲خرداد که زد حدودا ۱۱هفته و ۶روز,اگه ۲۵یا تا۲۹باردارشده بودم چند هفته میزد؟

آهان بعد یچیز دیگه که شک کردم گفتم خب شاید۲۵ام اسپرم وارد شد و تا ۶روز موند که میشه ۲فروردین,تخمک گزاری منم که دورهام ۲۸و اواخر ۲۵روزه بود همون موقهاست پس میشد لقاح صورت بگیره:-(
ای خدااا
ببخشید اذیتتون میکنم با سوالام اخه سنم کمه تجربه ندارم.:-(

Mahtiti نوشته شده:آهان بعد یچیز دیگه که شک کردم گفتم خب شاید۲۵ام اسپرم وارد شد و تا ۶روز موند که میشه ۲فروردین,تخمک گزاری منم که دورهام ۲۸و اواخر ۲۵روزه بود همون موقهاست پس میشد لقاح صورت بگیره:-(
ای خدااا
ببخشید اذیتتون میکنم با سوالام اخه سنم کمه تجربه ندارم.:-(
دوست عزیزم !در رابطه با نگرانی تون ، بهتر بود که در دوران پریود به مسائل شرعی و نیز بهداشتی، بیشتر اهمیت می دادید که الان دچار این تشویش نباشید.
اما انشالله که بارداری تون هیچ ربطی به اون زمان نداشته است. و از نظر علمی هم همین قابل انتظار است.و از طرفی هم نهایتا برای اسپرم کاملآً سلامت، 5 روزماندن، ذکر شده است .
كارشناس مامايي فيروز

حق با شماست من انقد رو این موضوع حساس هستم نمیدونم چیشد اینکارو کردم:-(
انشاالله
ازتون ممنونم
با نرم افزارهای تخمین زایمان تاریخ زایمانم ۲۵آذر رو زدم زمان لقاح رو۵فروردین زد,این تا چه حد دقیق هست؟نظر شمام همین ۵ هست؟
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 33 مهمان