نتيجه سونو

باسلام دوست عزيز من ١٤مرداد اولين شروع اخرين پريوديم بود و الان حدودا شش هفته هستم ديشب رفتم سونو دكتر گفت سايزش كوچيكه نتايج سونو به اين صورت بود gs,:9.9ml,crl:2.7ml,5w-6d,tb2:9.2mlخيلي نگران شدم از ديشب همش استرس دارم و گريه كردم :cry: دكتر گفت ١٠روز ديگه بيا سونو گفت من خوشبينه شايد به خاطر فرم رحمم سايزش انقد نشون ميده دوست عزيزم ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد و تفسير اطلاعات بالارو بديد.باسپاس

Re: نتيجه سونو

سلام عزیزم،منم 10 مرداد شروع پریودم بوده و دیروز رفتم سونو ،تو گزارشم نوشته که بر اساس ابعاد جی آ ،حدود 6هفته هستم و یک ساک حاملگی حاوی یولک ساک در کاویتی اندومتر دیده شده ولی فتال پل واضحی از طریق ابدومینال دیده نمیشه.دکترم گفته 50-50 ست.باید قائدتا فتال پل دیده میشد،اما یه هفته صبر کن مجدد برو سونوگرافی،حالا نمیدونم که چی میشه، هر چی خدا خواست.27سالمه و اولین تجربه بارداری.

نگين١٣٦٤ نوشته شده:باسلام دوست عزيز من ١٤مرداد اولين شروع اخرين پريوديم بود و الان حدودا شش هفته هستم ديشب رفتم سونو دكتر گفت سايزش كوچيكه نتايج سونو به اين صورت بود gs,:9.9ml,crl:2.7ml,5w-6d,tb2:9.2mlخيلي نگران شدم از ديشب همش استرس دارم و گريه كردم :cry: دكتر گفت ١٠روز ديگه بيا سونو گفت من خوشبينه شايد به خاطر فرم رحمم سايزش انقد نشون ميده دوست عزيزم ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد و تفسير اطلاعات بالارو بديد.باسپاس
دوست عزیزم من اینطور که از تایپتون متوجه شدم سن گزارش شده برای جنین در سونو : 5 هفته و 6 روز است درسته؟ 5w+6d درسته؟
كارشناس مامايي فيروز

mahjoobe نوشته شده:سلام عزیزم،منم 10 مرداد شروع پریودم بوده و دیروز رفتم سونو ،تو گزارشم نوشته که بر اساس ابعاد جی آ ،حدود 6هفته هستم و یک ساک حاملگی حاوی یولک ساک در کاویتی اندومتر دیده شده ولی فتال پل واضحی از طریق ابدومینال دیده نمیشه.دکترم گفته 50-50 ست.باید قائدتا فتال پل دیده میشد،اما یه هفته صبر کن مجدد برو سونوگرافی،حالا نمیدونم که چی میشه، هر چی خدا خواست.27سالمه و اولین تجربه بارداری.
سلام
دوست عزیزم از نظر علمی از هفته ی 5 ام به بعد (حتی در سونوی شکمی ) جنین باید رویت شود .
اما از آنجا که در تجربه بارها موارد مانند شما دیده شده که در سونوها اطلاعات مورد انتظار با تاخیر رویت شده اند؛ پس فعلاً جای نگرانی ندارید . چه بسا که کیسه زرده هم رویت شده و احتمال پوچ رو از وضعیت نبود کیسه زرده، بسیار کمتر می کند.
ترجیهاً سونوی بعد واژینال باشد
كارشناس مامايي فيروز

mahjoobe نوشته شده:خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی دکترم گفته که هفته بعد خودم برات سونو میکنم ونیازی نیست مرکز سونوگرافی بری،به نظرتون چیکار کنم؟
بله اتفاقاً اگر حاذق باشند ، بهتر هم هست چراکه در رابطه با مساله ای جستجو می کنند که رشته ی تخصصی شان است
كارشناس مامايي فيروز

نگين١٣٦٤ نوشته شده:بله دوست عزيز ٥هفته و ٦روز هستم ممنون از لطفتون جهت پاسخ به سوالات. ببخشيد با تفسير سونو ساك حاملگي براي من تشكيل شده درسته؟سپاسگزارم
پس سن گزارش شده از سونو با پریودتون مطابق است و جنین هم که دیده شده. نگرانی دقیقاً از چه بابت است؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز،من مجددا رفتم سونو و جنین رویت شد با ضربان قلب،اگه یادتون باشه گفته بودم که خود دکتر زنانم میخواد منو سونو کنه،طبقه تاریخه lmpمن باید هفت هفته باشم اما دکترم گفته جنین یه هفته عقبه و شش هفته رو نشون میده،بهم شیاف سایکلوژست داد ۵تا و یه شب در میون،و یه آمپول پرولتون ۲۵٠ میل،خواستم نظر شما رو بدونم

خدارو شکر عزیزم.
همین که قلب دیده شده بخش عظیمی از نگرانی برطرف می شود.
اگر سونوی بعدتون رشد ساک حاملگی و crl (طول سری دمی جنین)مورد انتظاری(نسبت به رشد درفاصله ی 2 سونو)نشان دهد دیگر مشکلی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد و آرزوی بهترین ها برای کارشناس عزیز
میخواستم فرقه بین لکه بینی قهوه ایی و ترشح قهوه ای رو بدونم؟؟؟
من در طول روز ترشحاته سفید و بی رنگ دارم اما شبها برای یه بار ترشحات قهوه ایی روشن میشه،شیاف و آمپول استفاده کردم،البته اینم اضافه کنم که یه کیست ۱۹میلی توی تخمدانه راستم دارم و سونوی هفته ۶ اینو نشون داد.علت لکه بینی یا ترشح به رنگ قهوه ایی روشن چی میتونه باشه؟؟؟؟

دوست عزیزم ! گهگاه وقتی که لکه بینی اندکی وجود دارد :ترشحات طبیعی سفید یا بی رنگ واژن هنگام خروج با مخلوط شدن با آن خونریزی یا لکه بینی اندکی، که داخل مجرای واژن است و ...به شکل ترشح قهوه ای خارج می شوند. و در هر حال در اکثریت مواقع از قطع نشدن همان لکه بینی( به طور کامل) خبر می دهد
البته تشخیص این موضوع با معاینه درمانگر است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم
من امروز رفتم سونوگرافی،نتیجه رو برام تفسیر کنین لطفا:
تصویر یک ساک حاملگی با جدار نازک حاوی یولک ساک و فتال پل منفرد در کاویتی اندومتر دیده شد.heart beat به طریق ابدومینال مشهود نیست.در صورت دیده نشدن با سونوگرافی ترانس واژینالabortion مطرح میباشد.
سن حاملگی براساسcrl حدود ۶هفته و ۲روز و بر اساس جی اس حدود ۸هفته و ۲روز میباشد.در آدنکس هاضایعه cysticیا solidدیده نمیشود.
باتوجه به مواردی که قبلا ازتون راهنمایی گرفتم و در بالا هست،اوضاع چطوره؟من هفته قبل پیش دکترم سونو شدم و ضربان خفیف داشت.
و هم چنین غروب که رفتم دکتر تا نتیجه سونو رو نشون بدم،خود دکتر سونو کرد و گفت من ضربان خفیف میبینم ولی نمیتونم قسم بخورم.
آخرین ويرايش توسط 1 on mahjoobe, ويرايش شده در 0.

سلام
با توجه به دیده نشدن قلب در سونوی آخر، باید سونوی واژینالی داشته باشید که یا این قضیه را تائید کند یا رد. بر حسب تشخیص درمانگرتون این سونو می تواند الان و یا 1 هفته بعد باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 95 مهمان