كيسه خون ( هماتوم)

سلام
در هفته ١٢ بارداري هستم
من در هفته ٩ بارداري دچار خونريزي شديد شدم كه منجر به بستري شدنم شد
با مصرف دارو خونريزي كنترل شد و بعد از ترخيص هم گفتن استراحت مطلق كنم و قرص و امپول پروژسترون دادن.
بعد از دو سه روز لك هم ديگه وجود نداشت
اما هفته بعدش كه رفتم سونو گفتن كيسه خون هست پشت كمر بچه ( فكر كنم هماتوم منظورشون بود )
شياف برام تجويز كرد . يك هفته بعد دوباره سونو كردن و گفتن متاسفانه اين كيسه بزرگتر شده
نميفهمم با اينكه استراحت ميكنم ، لك هم ندارم چرا اين كيسه داره بزرگتر ميشه !!!!؟؟؟؟
و امروز زير دلم درد ميكنه
نظرتون چيه !!؟؟
لطفا راهنماييم كنيد

Re: كيسه خون ( هماتوم)

هماتوم ساب کوریونیک است احتمالاً عزیزم.محل اتصال جفت به رحم (که خونریزی نمی تواند خراج شودو تجمع پیدا می کند)که گهگاه با خونریزی و لکه بینی بخشی از آن خارج می شود.و گاهی هم نمی شود.
از آنجا که 12 هفته را گذرانده اید پیش آگهی خوبی دارد و هماتوم ها ممکن است تا هفته ی 22 خودشان برطرف شوند.اگر هم سایز هماتوم توسط سونولوژیست ،کوچک یا متوسط گزارش شود کلاً پیش آگهی بهتری خواهد داشت.سونوی روتین جهت چک سایز هماتوم در مرکزی دقیق(که دقیقاً بسنجد که حجم خونریزی آیا توانسته روی ساک حاملگی تغییر شکل ایجاد کند و.. یا نه)و استراحت از گزینه های پیشنهادی ست.
دوست عزیزم!امیدوارم که در بهترین وضعیت ممکن به زودی قرار بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد خدمت شما كارشناس محترم
خدمتتون عرض كنم پيرو هماتومي كه تشخيص دادن به اندازه ٩ در ٤ سانتي متر ، ديروز دچار خونريزي كوتاه مدتي شدم كه با مراجعه به دكتر گفتن بخش كوچكي از اين كيسه تخليه شده ، ولي همچنان وضعيت ريسكي هست و بايد با اين شرايط ادامه بدم
ظاهرا نگراني بابت بزرگ بودن اين هماتوم هست
من نگرانم كه با اين شرايط ادامه بدم و در ماه هاي ديگه كه جنين رشد كرده دچار سقط بشم ، قطعا سقط در ماهاي ديگه بمراتب سختتر خواهد بود

نه انشالله . نگران نباشید عزیزم. به شخصه شاهد بارداری هایی بودم که اینقدر در 3 ماهه ی اول خونریزی داشتند خودم هم احتمال باقی ماندن بارداری را بسیار کم می دانستم. اما بارداری به سلامت به انتها رسید و...اگر به صلاح شما باشد خدا می خواهد و اگر خدا بخواهد دیگر این احتمالاتی که بنده می دهم و ... نمی تواند جلوی تقدیرش را بگیرد.
مهم این است که شما در سونوهای روتین اندازه اش را پیگیر باشید و استراحتتون رو هم داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
و پيشاپيش تشكر ميكنم بابت راهنمايهاتون
من قبلا در مورد هماتوم ازتون راهنمايي گرفته بودم ، در هفته ١٢ ، خدارو شكر الان همه چي خوبه و من در هفته ٣٠ هستم كه البته طبق نظر پزشكم يك هفته رشدش بيشتر كه نميدونم اين خوبه يا بد !!!!
سوالي كه الان دارم اينه ، طبق اخرين سونو جنين بصورت أفقي قرار گرفته ، تا هفته چندم امكان چرخش جنين هست و كلا من چيكار كنم كه بچرخه و وضعيت مناسب براي زايمان طبيعي بگيره !؟
و اينكه گاهي در قسمت چپ بالاي شكمم سفت ميشه و درد ميگيره ، به پزشكم كه گفتم گفت فشار جنين به ديافراگم و چيز مهمي نيست
فقط خواست روزي يك ساعت پياده روي كنم
و سوال اخرم : من ميتونم مسافرت زميني با وسيله نقليه شخصي برم !؟ حدود هزار كيلومتر
بازم هم ممنون بابت راهنمايهاتون

سلام
از ماه هفتم به بعد مصافرت اغلب ممنوعیت دارد. (با این حال نظر درمانگر خودتون ارجح است)
در مورد انقباضات رحم (چنانچه بگیرد و رها شود و فواصلش مدام کوتاهتر شود به درد زایمان مشکوک است و گرنه از طبیعیات بارداری ست)
بستگی به وضعیت هر بارداری ممکن است چرخش تا هفته ای امکان پذیر باشد .
كارشناس مامايي فيروز

يعني در هفته سي امكان زايمان هست !!؟؟
راستش دردها متداوم نيست ، بيشتر مواقعي كه پياده روي ميكنم يا سرپا هستم اون منطقه سفت ميشه در حدي كه مجبور ميشم دولا حركت كنم يا حتما يجا بشينم . خودم فكر ميكنم از خستگيه ولي اينكه اينقدر زود خسته ميشم، نميتونم يك ساعتي كه دكتر گفته پياده روي كنم ، بعد نيم ساعت بالاي شكمم سمت چپ سفت ميشه و درد ميگيره
والبته بگم ني ني بي نهايت فعال ، و مدام در حال حركت ، اينقدر گاهي شبها اصلا نميخوايم ، ممكنه ازون باشه

سلام
عزیزم منظورم این بود که با این افتراق، نگرانی تون از زایمان زودرس برطرف شود.
در مورد پیاده روی: اگر از ابتدای بارداری این قدر فعالیت رو نداشتید، اغلب صلاح نمی دانند . می توانید نظر متخصص دیگری را بالینی بگیرید. مگر در ماه نهم جهت ایجاد بهبودی در سیر زایمان آتی.و برای این هفته زود است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 57 مهمان