کارشناس محترم سوال در مورد عکس رنگی

با سلام خدمت کارشناس عزیز
میخواستم بپرسم اشعه ایکس که موقع عکس رنگی به تخمدانها میخوره اثر منفی روی تخمکها نداره و اگر همون ماه اقدام بهدبارداری بشه خدای نکرده سلامت جنین زیر سوال نیست? چون شنیدم بعضی دکترها توصیه میکنن اون ماه پیشگیری بشه.
من روز تخمک گذاریم 17 سیکل هست و عکس رو روز 8 انداختم.
لازم به ذکره که مرکزی که من عکس انداختم بعد از عکسبرداری هنگام تزریق مواد حاجب میگه دستشویی برید و سپس یک رادیو گرافی معمولی هم از لگن میگیره که برای من نمیدونم چرا این رادیو گرافی معمولی رو دوباره تکرار کرد. میترسم زیادی اشعه خورده باشم.
منتظر پاسخ شما هستم.
با تشکر فراوان

Re: کارشناس محترم سوال در مورد عکس رنگی

امروز جواب عکس رنگی رو گرفتم. لطفا علاوه بر سوال قبلی ریپورت عکسم رو هم تفسیر کنید:
علائم تورم در مخاط کانال سرویکس مشهود است. عرض ناحیه ایسم 5 میلیمتر است. اندازه کاویته رحم طبیعی است. ماده حاجب از هر دو لوله رحم وارد فضای آزاد شده و باز است. در کلیشه کنترل نیز هر دو لوله باز و خروج ماده حاجب از لوله ها نرمال است.

لطفا در مورد جمله اول که مخاط کانال سرویکس تورم داره توضیح بدین. ایا به معنی وجود عفونت است?
ممنون.

Re: کارشناس محترم سوال در مورد عکس رنگی

همان التهاب سرویکس است که در معاینه نیز گهگاه به بیمار گفته می شود و یا در نتیجه پاپ اسمیز گزارش می شود.
ممکن است درمانگرتون بخواهند از نظر عفونت بر دیگر با معاینه مطمئن شوند.
از نظر چسبندگی و ... هم که مشکلی ندارید عزیزم
در مورد اشعه هم فرمودید فقط در زمان بارداری ممنوع است و من اثر پایدار آن را بر بارداری احتمالی آینده اش در رفرنس علمی ندیده ام.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان