تفسیر آزمایش

با سلام و خسته نباشید دوست فیروزه ای عزیز

خواهرزاده ام با 28 سال سن 3 سالی است که ازدواج کرده ولی هنوز بچه دار نشده است هم قبل ازدواج هم الان هر 7-8 ماه یه بار پریود میشود
آزمایش داده تفسیر این آزامایش رو میخواستم و راه درمان؟

LH= 33
FSH= 93.3
Prolactin= 9.08
Estradoil= 55.5

Re: تفسیر آزمایش

سلام من تازه عضو شدم و اصلا روند کاری رو نمی دونم
من دیروز رفتم سونو گرافی با توجه به اولین روز اخرین قاعدگیم هفته 8 بارداری بودم و توقع داشتم جنینم ضربان قلب داشته باشه اما سونو چیز دیگه ای گفت:
ساک منفرد حاملگی داخل رحمی حاوی yolk sac رویت شد. اکو و ضخامت نسج تروفوبلاستیک طبیعی است. تصویری به نفع هموراژی رویت نمی شود. در ادنکس ها ضایعه پاتولوژیک مشهود نبود.
سن حاملگی : mgs=19.6 و ga=7 wk
سونو دو هفته بعد جهت ارزیابی fhr و fetal pole توصیه می شود.
لطفا راهنماییم کنید چقدر نگران کننده است؟ با توجه به اینکه من چند جا خوندم که اگه قد جنین به 20 میلیمتر برسه و ضربان قلب نداشته باشه خطرناکه و لوبیای منم نزدیک به 20 رشد کرده ولی ضربان قلبی براش شنیده نشد خیلی نگرانم میکنه. اصلا نمی تونم دو هفته صبر کنم اعصابم خیلی بهم ریخته است و دوس دارم تکلیفمو هر چی زودتر بدونم

somayeh63 نوشته شده:با سلام و خسته نباشید دوست فیروزه ای عزیز

خواهرزاده ام با 28 سال سن 3 سالی است که ازدواج کرده ولی هنوز بچه دار نشده است هم قبل ازدواج هم الان هر 7-8 ماه یه بار پریود میشود
آزمایش داده تفسیر این آزامایش رو میخواستم و راه درمان؟

LH= 33
FSH= 93.3
Prolactin= 9.08
Estradoil= 55.5

سلام
دوست عزیزم به خصوص برای آزمایشهای هورمونی نیاز است که رنج آزمیاشگاهی مکه نمونه را بررسی کرده بدانیم.
سونوگرافی ایشون هم به مراتب اهمیت بیشتری دارد.تنبلی تخمدان؟ بزرگ شدن تخمدان؟ تحلیل رفتن یا ...؟
الان هم آیا با دارو برای ایشون سیکل منظم ترتیب داده اند؟ محرک تخمک گذاری مصرف می کنند؟ اضافه وزن دارند یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

farnazfardad نوشته شده:سلام من تازه عضو شدم و اصلا روند کاری رو نمی دونم
من دیروز رفتم سونو گرافی با توجه به اولین روز اخرین قاعدگیم هفته 8 بارداری بودم و توقع داشتم جنینم ضربان قلب داشته باشه اما سونو چیز دیگه ای گفت:
ساک منفرد حاملگی داخل رحمی حاوی yolk sac رویت شد. اکو و ضخامت نسج تروفوبلاستیک طبیعی است. تصویری به نفع هموراژی رویت نمی شود. در ادنکس ها ضایعه پاتولوژیک مشهود نبود.
سن حاملگی : mgs=19.6 و ga=7 wk
سونو دو هفته بعد جهت ارزیابی fhr و fetal pole توصیه می شود.
لطفا راهنماییم کنید چقدر نگران کننده است؟ با توجه به اینکه من چند جا خوندم که اگه قد جنین به 20 میلیمتر برسه و ضربان قلب نداشته باشه خطرناکه و لوبیای منم نزدیک به 20 رشد کرده ولی ضربان قلبی براش شنیده نشد خیلی نگرانم میکنه. اصلا نمی تونم دو هفته صبر کنم اعصابم خیلی بهم ریخته است و دوس دارم تکلیفمو هر چی زودتر بدونم
عزیزم جنین هنوز در ساک دیده نشده که اندازه اش 20 میلی و ... باشد . ساک بارداری دیده شده و کیسه زرده . اندازه ای که فرمودید تا حدی صحیح است اما برای قطر متوسط ساک نه جنین. حال: قطر متوسط ساک: اگر بالای 20 میلی باشد جنین و اگر بالای 25 باشد ضربان قلب را متوقع هستیم.
در کل برای شما این احتمال هست که تخمک کذاری کلاً دیرتر انجام شده باشد. اما چون ساک در حد هفته ی 7 رشد کرده این احتمال هم کم می شود.
درهر صورت این قاعده ی علمی است که با یک سونو تشخیص نگذاریم و باید با سونوی هفته ی بعد نتیجه بگیریم.
بسپارید به خدا عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم
من آزمایش خون دادم که الان در 4 هفته هستم بتا 8786 هست آیا اندازه بتا بالا هست؟ من 10 تیر پرید شدم و در 22 و23 نزدیکی داشتم که محاسبه خودم الان که 17 مرداد در 4 هفته هستم آیا این میزان بتا بالاست؟؟ ممکن خارج از رحم یا مول باشه؟
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان