سونوگرافی حاملگی sga

با سلام من 5 روز پیش سونو رفتم و سن حاملگی ام رو 35 هفته و 4 روز گفت
در بیومتری جنین دور سر 309mm دور شکم 276mm(معادل 31 هفته و 5 روز )طول استخوان ران 65mm(معادل 33 هفته و 5 روز )طول استخوان بازو 56mm و وزن جنین رو 2016 گرم نوشته و احتمال درجاتی از sga وجود دارد.
باز بعد 4 روز سونو کالر داپلر و بیوفیزیکال پروفایل رفتم سن حاملگی رو 33 هفته و 3 روز زده -وزن رو 2170 گرم که با توجه به منحنی رشد نرمال جنین معادل 15 پرسنتال می باشد.حرکات جنین و تنفسی و مایع آمونیاک رو طبیعی گفته .اندکس مایع آمنیون حدود 100 م م اندازه گیری شد.
در مجموع score بیوفیزیکال پروفایل بدون احتساب nst معادل 8/8 می باشد.فلوخون پترن طبیعی
آخرشم گفته در مجموع در حال حاضر علائمی از IUGR مشاهده نشد با این حال فالو آپ توصیه می شود
سوال من اینکه :
اختلاف سن بارداری از چیه؟مشکل یا ناهنجاری خدای نخواسته وجود داره؟ بسونو فالو آپ چیه ؟رام دقیق تو رو خدا تفسیر کنین و اصلا ملاحظه من رو نکنین ممنون می شم

Re: سونوگرافی حاملگی sga

یعنی سونوی پیگیری عزیزم. همان سونوی عادی را مجدد تکرار کنیم تا از نرمال بودن وضعیت رشد جنین مطلع شویم.
فعلاً سونوی بیوفیزیکالتون نرمال بوده عزیزم . فقط فاکتورهای جنین که اندازه گرفتند برای سن فعلی کمی پایین است و به همین قضیه sga می گویند. شما 35 هفته را از کدام ملاک فرمودید؟ یعنی پریود دقیق داشتید یا طبق سونوی زیر 14 هفته؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: سونوگرافی حاملگی sga

با سلام و احترام
سونو 35 هفته رو از سونو زیر 14 هفته گفتم و تاریخ دقیق پریود رو خاطرم نیست .
و برام 10 روز دیگه سونو وزن جینن و میزان آب دور جنین رو نوشته
حالا من می خوام بدونم این دو هفته که کمه برا جنین خظرناکه و مشکل ایجاد می کنه ؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان