اختلاف سن حاملگی سونوگرافی با اولین روز قاعدگی

سلام.اول بخاطر سایت خوبتون تشکر میکنم.
من ۲۸سالمه و مدتی قبل سقط داشتم که به دلیل تشکیل نشدن ضربان جنین در هفته هشتم خودبهخود سقط شد.بعد از سه ماه دوباره باردار شدم و اولین روز اخرین پریودم ۱۳مهربود.البته هفته قبلشم لک بینی داشتم.
از اون تاریخ دیگه پریود نشدم تا الان که پنجم اذر هست.امروز رفتم سونو و باید هفت هفته و دو سه روز نشون میداد اما گفت قطر ساک ۷میل هست و پنج هفته و دو روز.البته فتال پل و یولک ساک دیده شد اما ضربان نه.
من هفته پیش لک بینی کمی داشتم که دکتر پروژسترون واژینال و اسپرین بهم داد که از روزی که مصرف کردم دیگه لک بینی ندارم.
به نظرتون اینم مث چندماه پیش سقط میشه؟
خیلی نگرانم.
اخه دفعه پیشم تو هفته هفت رفتم سونو که پنج نشون داد.

Re: اختلاف سن حاملگی سونوگرافی با اولین روز قاعدگی

سلام
دوست عزیزم ! خواهشی که از شما دارم این است که تجربه ی قبلی رو واقعاً کنار بگذارید.
خیلی راحت ممکن است که تخمک شمادیرتر آزاد شده باشد و لقاح دیر تر و در نتیجه الان به جای 7 هفته ، 5 هفته بوده باشید . و در 5 هفته هرچه قرار است دیده شود در سونوی شما هم دیده شده و برای ضربان قلب هم 2 هفته دیگر صبر لازم است.
مهم این است که خود سونو با فاکتورهای خودش مطابق است یعنی مثلآً گزارش نکرده که ساک در حد 7 هفته است اما مثلاً جنین داخلش رویت نشد و ...
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز
ازینکه جواب من رو دادیپ بینهایت ممنونم.
امروز بعد از یک هفته سرکار رفتم و همش مراعات میکردم و محتاط.متاسفانه از بعدازظهر لک کوچیکی دیدم و پای راستم از قسمت لگن و گاهی زانو به شدت درد میکنه.البته گاهی دلدرد هم دارم.من روزها یک اسپرین و شبها یک شیاف پروژسرون میزارم.پس علت اینهمه درد و حالا هم لک بینی چیه.
دکتر به من ایزوپرین هم داد که فقط دوروز صبح و شب خوردم.چون میترسیدم روی جنین اثر بزاره.به نظرتون ادامه بدم؟

سلام
مریم عزیزم! خونریزی از موارد اورژانس بارداری ست و باید مراجعه فوری داشته باشید . یک سونو انجام می شود و از وضعیت بارداری تون اطلاع کسب می کنید و سپس در صورت نرمال بودن وضعیت داحل رحم به شما استراحت جدی داده می شود و ادامه ی مصرف داروها. اما مراجعه ضروری ست عزیزم.
خدا به همراهتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دو روز پیش رفتم سونو که گفت از هفته پیش جنین هیچ رشدی نداشته و در شش هفته مونده.یک هماتوم هم تشکیل شده.دکترم گفت برو بیمارستان و با دارو سقط کن.اما من نرفتم.دفعه قبل که سقط کردم توی خونه بود و بعدش رفتم بیمارستان که خیلی اذیت شدم.اگه این بار هم توی خونه سقط کنم و بعدش هم نرم بیمارستان و خونه استراحت کنم مشکلی برام پیش میاد؟ من از هفته قبل خونریزی دارم و از دو روز پیش که رفتم سونو و ختم بارداری اعلام کرد دیگه پروژسترون مصرف نکردم.
سوال دیگه ام اینه بعد از سقط چقدر باید استراحت کنم.اخه من کارمندم.ممنون.

maryam_gh نوشته شده:سلام
دو روز پیش رفتم سونو که گفت از هفته پیش جنین هیچ رشدی نداشته و در شش هفته مونده.یک هماتوم هم تشکیل شده.دکترم گفت برو بیمارستان و با دارو سقط کن.اما من نرفتم.دفعه قبل که سقط کردم توی خونه بود و بعدش رفتم بیمارستان که خیلی اذیت شدم.اگه این بار هم توی خونه سقط کنم و بعدش هم نرم بیمارستان و خونه استراحت کنم مشکلی برام پیش میاد؟ من از هفته قبل خونریزی دارم و از دو روز پیش که رفتم سونو و ختم بارداری اعلام کرد دیگه پروژسترون مصرف نکردم.
سوال دیگه ام اینه بعد از سقط چقدر باید استراحت کنم.اخه من کارمندم.ممنون.

مطالبت رو خوندم عزیزم خیلی ناراحت شدم بهتره دفعه ی بعدی قبل از بارداری پیش دکتر برو تا تمام ازمایشات لازم رو ازت بگیره که دیگه انشاله مشکلی پیش نیاد من هفته ی قبل رفتم سونو گفت
4 هفتمه و ساک 5 میلی متر و 3 هفته ی دیگه باید برم سونو برای قلب یک هفته بطور شدید تهوع وحشتناک داشتم و درد زیر دل و سینه درد دکتر فولیک اسید و شیاف و به شش داده بود الان روزه که سینه درد ندارم و تهوع هم 1بار اونم بخاطر بوی لبو بطور ساده پیش اومد ایابنظرت باید نگران باشم؟
http://zohrehjafari.persianblog.ir/

کارشناس عزیز لطفا به من بگین حتما لازمه بعد از سقط برم بیمارستان؟
چقدر باید استراحت کنم؟ و استفاده از مسکن مخصوصا شیاف دیکلوفناک قبل از سقط برای کاهش درد مشکلی ایجاد میکنه؟
منتظر جوابتون هستم.ممنون.

سلام عزیزم برای سقطت متاسفممنمدوسال پیش تجربه کردم خیلی دردناک بود دهانه رحمم داشت باز میشد کمرم انگار شکسته بود توی خونه طاقت نیوردم شوهرم بردتم ارژانس اونها هم یک مسکن بهم زدن بعد راحت بارداریم سقط شد فقط خیلی خونریزی داشتم چون خون ریزیم شدید بود رفتم بیمارستان سونو شدم که بارداری کامل دفع شده باشه اگه توی خونه راحت سقط کردی حتما برای اینکه باقیمانده نداشته باشه یک سونوبرو امیدوارم یک روزی هم برسه که ماهم مامان بشیم :cry:
خدایا از تو معجزه میخواهم
معجزه ای بزرگ در حد خدابودنت
تو خود بهتر میدانی
معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند…
نا امید نیستم …فقط دلتنگم…..

ممنونم.ان شالله.منم دفعه قبل خیلی درد داشتم.واسه همین میخاستم بدونم مسکن استفاده کنم یا نه.
یک هفته بعد سقط میرم سونو حتما.فقط خداکنه زودتر تموم شه و این دردهایی که میکشیم کفاره گناهامون بشه.

maryam_gh نوشته شده:سلام.اول بخاطر سایت خوبتون تشکر میکنم.
من ۲۸سالمه و مدتی قبل سقط داشتم که به دلیل تشکیل نشدن ضربان جنین در هفته هشتم خودبهخود سقط شد.بعد از سه ماه دوباره باردار شدم و اولین روز اخرین پریودم ۱۳مهربود.البته هفته قبلشم لک بینی داشتم.
از اون تاریخ دیگه پریود نشدم تا الان که پنجم اذر هست.امروز رفتم سونو و باید هفت هفته و دو سه روز نشون میداد اما گفت قطر ساک ۷میل هست و پنج هفته و دو روز.البته فتال پل و یولک ساک دیده شد اما ضربان نه.
من هفته پیش لک بینی کمی داشتم که دکتر پروژسترون واژینال و اسپرین بهم داد که از روزی که مصرف کردم دیگه لک بینی ندارم.
به نظرتون اینم مث چندماه پیش سقط میشه؟
خیلی نگرانم.
اخه دفعه پیشم تو هفته هفت رفتم سونو که پنج نشون داد.
فعلا باید صبر کرد
داروهایی که بتون دادن مناسبه استفاده کنید و فعلا زیاد فعالین نکنید و نزدیکی نداشته باشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 30 مهمان