پلورال افیوژن

سلام
من در هفته 16 بارداری قرار دارم و برای سونو گرافی رفتم که در اونجا میکه دوره ریه جنین یه افیوژن مختصر دیده میشه و ریه هم به اندازه کافی رشد کرده و کلا جنین نرماله
بنظرتون این افیوژن از بین میره باید چیکار کنم به هر متخصصی میرم جواب درستی نمیده

Re: پلورال افیوژن

سلام
تشخیص با متخصص است . اما نگران نباشید، (چراکه بقیه فاکتورها در سونوگرافی جنین شما از قبیل آسیت، پلی هیدرامینوس، آنومالی و تجمع مایع در دیگر قسمتها دیده نشده است و در نتیجه هدیروپس جنین و ... اصلاً مطرح نیست و به عبارتی ما نگرانی این را نداریم که این پلورال افیوژن یکی از عوارض یک مشکل کلی ، مثلآً هیدروپس باشد .)
و فقط خود این فاکتور به تنهایی وجود دارد که آنهم: یک مقدار مایع همیشه در این فضای بین ریه و قفسه سینه هست اما زیاد شدنش را پلورال افیوژن می گویند در هر صورت فقط در سونوی بعدی با دقت بیشتری باید بررسی شود که این مایع بیشتر نشده باشد که فضا را برای ریه تنگ کند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من دیروز هفته 8بارداریم بود رفتم سونو دادم نوشته 7هفته و 2روز حاملگی رویت میگردد ولی fh دیده نمیشود،دور تا دور ساک حاملگی هماتوتی به ضخامت 8میلیمتر مشاهده میشود،یافته های فوق. میتواند مطرح کننده fetal demise باشد،مایع امنیوتیک طبیعی است و طول سرویکس 36میلیمتر است،
درادنکسها ضایعه ای رویت نمیگردد،،جهت بررسی وسلامتی کنترل 1هفته بعد توصیه میشود،
"این یعنی نی نی مرده???از دیشب دارم میمیرم انقد گریه کردم،تروخدا کمکم کنید دکتر گفت باید سقط کنی.
یعنی واقعا مرده???

qqqqqqqqq نوشته شده:با سلام
من با نظر پزشک چند تا ازمایش دیگم انجام دادم مثل toxo - cmv - hsv -parvo virus که هیچکدام مشکلی نداشت و لی بعد از 14 روز هنوز مایع وجود داشت و هیچ تغییر نکرده بود
تا جائی که من مطلع هستم در طی بارداری (به جز اینکه از همراه نبودن این مشکل با سایر نشانه هایی که در پست قبلی ذکر کردم؛ مطمئن شویم) و اینکه (با سونوهای روتین از زیاد نشدن مایع و نیز رشد کافی ریه جنین آسوده خاطر باشیم) اقدام دیگری قابل انجام نیست که الان ما نگران انجام نشدنش باشیم.و د جای نرر کل در حال حاضر جای نگرانی ندارد. فقط باید سونولوژیستهای با دقت لازم رو انتخاب کنید.
البته بدیهی ست که باید نظر فوق تخصص رو در این زمینه داشته باشیم.
كارشناس مامايي فيروز

پروا نوشته شده:سلام من دیروز هفته 8بارداریم بود رفتم سونو دادم نوشته 7هفته و 2روز حاملگی رویت میگردد ولی fh دیده نمیشود،دور تا دور ساک حاملگی هماتوتی به ضخامت 8میلیمتر مشاهده میشود،یافته های فوق. میتواند مطرح کننده fetal demise باشد،مایع امنیوتیک طبیعی است و طول سرویکس 36میلیمتر است،
درادنکسها ضایعه ای رویت نمیگردد،،جهت بررسی وسلامتی کنترل 1هفته بعد توصیه میشود،
"این یعنی نی نی مرده???از دیشب دارم میمیرم انقد گریه کردم،تروخدا کمکم کنید دکتر گفت باید سقط کنی.
یعنی واقعا مرده???
سلام
نه عزیزم
بارداری های زیادی را داشته ایم که با اختلاف 1تا 2 هفته نتیجه ی سونو هم جنین و هم قلب رو سالم نشان داده است و نیز هماتوم ها با پیشرفت حاملگی ، جذب شده اند.
اصلاَ به همین دلیل هم هست که 1 سونو اعتبار برای تشخیص قطعی ندارد وحتما توصیه به سونوی هفته ی آینده می کنند. پس علی الحساب فعلاً هیچ نتیجه ی منفی نداریم و پیشاپیش خودتون رو نگران نکنید دوست عزیز!
شیاف پروژسترون مصرف می کنید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان