آزمایش سونوگرافی

سلام خدمت شما کارشناس محترم لطفا جوابمو سریع بدین دارم دق میکنم
من 30 سالمه و تقریبا دوسال فقط با کاندوم جلوگیری میکردم و دو ماه پیش تصمیم به بارداری گرفتم و قبلش آزمایشات پیش از بارداری رو دادم که جواب سونویم بود رحم نرمال تخمدان با سایز و اکوی نرمال . (فولیکول غالب مشاهده نشد تصویر کانون اکوژن به دیامتر 2 میلیمتر در تخمدان چپ مشاهده شد که مطرح کننده کلسیفیکاسیون میباشد. ) مایع آزاد در کلدوساک خلفی رویت نمی شود. خانم دکتر الان یک ماهه جلوگیری نمیکنم ممکنه این کیست باشه ؟ میشه خودش بدون دارو رفع بشه ؟ من حامله نمیشم؟من پریودم منظمه فقط گاهی یکی دوروز جلو عقب میزنه معمولا 28 روزست که من روز 14 سیکلم سونو دادم

Re: آزمایش سونوگرافی

سلام
کلآً از آنجا که فولیکول بالغی روز 14 نداشتید(البته ممکن است ماههای بعد داشته باشید نگرانی ندارد) و نیز بررسی توده اکوژن حتما به متخصص به صورت بالینی مراجعه کنید.
این که سیکل منظم دارید عالیست پس نگران نباشید اما اقدام درست علمی هم مراجعه است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من دیروز زفتم سونوگرافی جواب سونوم این بود:
رحم به ابعاد 72در30با اکوی نرمال
تخمدان ها ابعاد طبیعی و نرمال دارند
تخمدان چپ حاوی فولیکول هایی با حداکثر دیامتر 7میلی متر می باشد
تخمدان راست حاوی فولیکول درشت به دیامتر 23/25می باشد
کلدوساک خلفی حاوی اندکی مایع آزاد می باشد

احتمال حاملگی برام وجود داره؟آیا احتمال داره که دوقلو هم حامله بشم؟ تو رو خدا کمکم کنید . من دو سال جلوگیری طبیعی داشتم

سلام خدمت شما کارشناس محترم و عزیز این دومین باره مزاحمتون میشم یه بار پیغام دادم که بعد دو سال جلوگیری قبل از اقدام به بارداری آزمایش پیش از بارداری دادم و دکتر گفت فولیکول غالب وجود ندارد و تخمدان چپ یک توده اکوژن داره . من نگران بودم مادر نشم و شما گفتین چون پریودات منظمه عالیست و برا توده به متخصص مراجعه کن و من به هیچ دکتری مراجعه نکردم و بعد دو ماه اقدام حامله شدم و هنوز ده روز از عقب افتادن پریودم نگذشته بود که خود به خود سقط شد یعنی تازه هفته پنجم بارداری تموم شده بود!و همه شادی من به غم تبدیل شد نمیدونم علت سقط چی بود ممکنه به خاطر توده اکوژن بوده؟ یا استرس و شرایط روحی بدم به خاطر برخی مشکلات در زندگیم؟ بعد سقط سونو نشون داد جنین کاملا دفع شده( کورتاژ نکردم) و توده اکوژنی وجود نداره تورو خدا جواب بدین به علت توده اکوژن بوده؟ من کی اقدام به بارداری کنم ؟ممکنه دوباره سقط تکرار بشه؟

متاسفم دوست عزیزم ! امیدوارم به زودی خبر خوش بارداری بعدی تون رو بدهید.
علت سقط مساله ای نیست که مشخص شود به این شکل و سقط هایی که 1 بار اتفاق می افتند اینقدر شایع است که از نظر علمی پیگیری علت و ... نمی خواهد.
خداروشکر که کورتاژ نشدید . قبل از بارداری بعدی (بعد از 3 سیکل نرمال از این سقط) آزمایش پیش از بارداری را تکرار کنید و سونویی که تائید مجدد بر نرمال بودن تخمدان و رحم و نبود توده ی اکوژن باشد داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام بر شما کارشناس عزیزم که اینقدر مهربونید و زود جواب مریضاتون رو میدین دکتر تو همون سونویی که برای سقط بود نوشت( که رحم به ابعاد 30*72 میلیمتر با اکوی میومتریال نرمال وضخامت دولایه اندومتر 6میلیمتر مشاهده شد . تصویری به نفع بقایای بارداری مشاهده نمی شود در تخمدان ها ضایعه پاتولوژیک رویت نشد مایع آزاد در کولودوساک خلفی رویت نمیشود .) منظورتون رو متوجه نشدم یعنی ممکنه توده وجود داشته باشه!؟و اگه دفع نشده باشه ممکنه حامله بشم و برا جنین مشکل ایجاد کنه؟ آخه پریودم بعد سقط دقیقا 27 روز شد و تا الان 2 پریود بعد سقط گذروندم . قبل حاملگی گاهی 26 و 28 و گاهی 29روز میشد .

کلآً اینگه یک توده ای حتی اگر بودنش مسجل باشد ، بر روند بارداری و ... موثر باشد و یا تا چه حد تاثیر داشته باشد، باید با بررسی دقیق آن توده توسط جند متخصص گذاشته شود.
اما منظور من : اطمینان از صحت سونوی قبلتون مبنی بر نبود توده بود (یعنی اینکه به هر شکل آسوده خاطر اقدام بعدی رو داشته باشید)
حالا هم که این آسودگی به دست آمده ، از نظر علمی 3 سیکل نرمال و طبیعی باید بگذرد عزیزم. تا رحم کاملاً به شکل نرمال و آماده بارداری در بیاید.
موفق باشید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

Re: شیاف پروژسترون

سلام بر شما کارشناس عزیزم من 4 ماه پیش تو هفته 6 سقط خودبخودداشتم و الان بعد چند ماه جلوگیری هفته سوم بارداریمه خونریزی یا لکه بینی ندارم اما دکتر بهم گفت تو چون قبلا سقط داشتی روزی 2 تا شیاف پروژسترون 400 بزار تا 4ماه!بعد از 4 ماه بارداریت گذشت روزی یکی استفاده کن! اخه اینهمه شیاف رو جنین اثر بد نمیزاره؟ حتما باید شیاف استفاده کنم؟ آخه یک بار سقط که اینهمه شیاف میخواد؟ و تورو خدا بگین چیکار کنم آخه شیاف هم فایده داره هم ضرر من نمیخوام اینقد هورمون تو بدنم وارد کنم

سلام
برای جبران کمبود احتمالی پروژسترون و پیشگیری از سقط (مربوط به همین فاکتور ) می باشد. و نگرانی از ضرر هم ندارد . کلاً برای بارداری ست عزیزم.
اما اغلب روزی یکی کافیست. از درمانگر دیگری در مورد تعداد مشورت بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان