بررسی عملکرد لوله فالوپ

با عرض سلام.کارشناس عزیز بنده در مقاله ای خوندم که باز بودن لوله ها که توسط عکس رنگی رحم هم تایید شده باشد نمیتواند نشاندهدند عملکرد خوب و صحیح لوله باشد!بنده حدود 3 سال پیش عکی رنگی داشتم که هیج مشکلی نبود!ایا از این طریق نمیشه به عملکرد لوله مطمئن بود؟با توجه به اینکه بنده 30 سال دارم و این سری که بیام ایران تا 1-2 سال نمیتونم برگردم شما پیشنهاد میکنید عکس رنگی دوباره تکرار شه؟تو این مدت عفونت خاص یا بیماری نداشتم که منجر به بسته بودن لوله ها بشه.چون نمیخوام زمانو از دست بدم و میخوام ایران که هستم تمامی تستها رو انجام بدم. :roll: یه بار دیگه میپرسم یعنی چی که با وجود باز بودن لوله در عکس رنگی رحم نمیشه گفت عملکرد لوله خوبه؟ز
در ضمن بنده اون موقع درد غیر فابل نحملی نداشتم.البته امپول و شیاف هم استقاده نکرده بودم.فقط قرص خورده بودم قبلش.خوندم که گاهی با فشار ماده به لوله و بیرون منتقل میشه از طریق پاره کردن بخشی از اون گرفتگی!در واقع لوله بسته است اما باز نشون میده!در اینصورت من فکر میکنم در اثر اون فشار و پارگی حالا هر چند مختصر باید درد شدیدی رخ بده درسته؟
ممنون میشم جوابمو یدید

Re: بررسی عملکرد لوله فالوپ

دوست عزیزم آنچه که از دست درمان بر می آید(یعنی در مرحله ی بالینی و نه تئوری) این است که در زمینه لوله ها ما به عکس رنگی سالم برای مادر آینده برای دستکاری نکردن روی لوله اش اکتفا می کنیم(درست است که تشخیص دقیق تر با لاپاراسکوپی و ... داده می شود اما چنانچه عکس رنگی سالم باشد به مادر مشکل لوله ها را نسبت نمیدهند و عدم بارداری می تواند بر اثر نبود تخمک گذاری یا مشکل اسپرم و .. باشد.
اگر فرد گرفتگی داشته باشد اینطور است که مایع به سختی وارد می شود. و نبوددرد هنگام این پروسه اصلاً به معنای مشکل دار بودن نیست
ا
كارشناس مامايي فيروز

Re: بررسی عملکرد لوله فالوپ

اگر تا آن زمان نتیجه نکرفته بودید مراجعه کلی لازم است تا شاید راههای تشخیص سلامت سیر باروری زن و مرد نیاز به تکرار داشته باشد(از آزمایش اسپرم تا سونو و اگر لازم شد عکس رنگی)
انشالله که تا آن زمان خبر بارداری تون رو به ما بدهید...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 92 مهمان