مشخصات سونوگافی

با سلام.مشخصات سونوگرافی من به شرح زیر است لطفا بهم بگین مشکلی وجود داره یا نه؟وضعیت جفت در چه حالی است؟آیا میتونم به فعالیت روزمره م ادامه بدم ؟اخه دکتر سونوگرافی بهم گفت جزو جفت های پایین هستم ولی دکتر خودم گفت جای نگرانی نیست.لطفا منو راهنمایی کنید نگرانم.از 22هفته و 2روز bpd 53 mm.fl 37mm.ac 173mm.hc 202mm.جفت قدامی تحتانی و گرید ا است فاصله جفت تا سرویکس 22mmاست.fhrجنین regular است .af نرمال میباشد.اکتیویته جنین طبیعی ست.طول سرویکس 42mm و int.os بسته است.پرزانتاسیون جنین سفالیک و قرار جنین طولی است

Re: مشخصات سونوگافی

فاصله ی جفت و سوراخ داخلی سرویکس :بین 20 تا 35 سانتی متر لولائینگ نامیده می شود یعنی از نوع سرراهی خفیف . که البته بسیاری از این موارد اصلاح می شود.
البته بهتر است در هفته هاي 32 تا34 يكبار ديگر سونو گرافي انجام شود تا محل دقيق جفت معلوم شود. فقط نيم تا يك درصد موارد جفت در قسمت پايين باقي مي ماند.
البته باید با پیگیری های سونوگرافیک از جایگاه جفت دائماً با خبر بود، که به نوع complete تبدیل نشده باشد. در این فاصله شاید مراقبتهایی نیز از جانب درمانگرتون توصیه شود. بقیه مسایل هم که نرمال است مایع آمنیوتیک و قلب و گرید جفت و...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 36 مهمان