سونوگرافی قلب جنین

سلام به همگی و کارشناس محترم فیروز

من IUI روز 30 مهر انجام دادم و الان هم باردارم (6 هفته و 4 روز) دیروز سونوی واژینال دادم ولی هنوز قلب جنینم تشکیل نشده بود :cry: :oops: خیلی ناراحتم . باید چکار کنم ؟؟؟؟ :( :roll: جواب سونوگرافیم رو براتون می نویسم تورور خدا کمک کنید :cry: :cry:

رحم بزرگ و حاوی یک ساک حاملگی به قطر 20 میلیمتر می باشد . yolk sacمشهود ولی در حال حاضر fetal pole دیده نمی شود . سن حاملگی بر اساس MSD حدود 6 هفته و 3 روز می باشد. رشد مناسب دیده نمی شود کنترل مجدد توصیه می شود . در اندکسها ضایعه غیر عادی دیده نمی شود .

Re: سونوگرافی قلب جنین

عزیزم سلام
تا اونجایی که میدونم وقتی yolk sac (کیسه زرده) دیده بشه بعد از چند روز جنین هم دیده میشه نگران نباش و توکل کن بخدا انشاالله که خیره.
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام آوا جان تبریک میگم عزیزم
قلب جنین بین هفته های 7 و8 به بعد تشکیل میشه بعضی دکترا حتی سونو قلب رو درهفته 12 برای خانم باردارمینویسن نگران نباش عزیزم ایشاا...... صدای قلب کوچیکش رو میشنوی ایشاا.........
ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

Avaa91 نوشته شده:سلام به همگی و کارشناس محترم فیروز

من IUI روز 30 مهر انجام دادم و الان هم باردارم (6 هفته و 4 روز) دیروز سونوی واژینال دادم ولی هنوز قلب جنینم تشکیل نشده بود :cry: :oops: خیلی ناراحتم . باید چکار کنم ؟؟؟؟ :( :roll: جواب سونوگرافیم رو براتون می نویسم تورور خدا کمک کنید :cry: :cry:

رحم بزرگ و حاوی یک ساک حاملگی به قطر 20 میلیمتر می باشد . yolk sacمشهود ولی در حال حاضر fetal pole دیده نمی شود . سن حاملگی بر اساس MSD حدود 6 هفته و 3 روز می باشد. رشد مناسب دیده نمی شود کنترل مجدد توصیه می شود . در اندکسها ضایعه غیر عادی دیده نمی شود .
سلام عزیزم نگران نباش دوست خوبم اگر تا 8 هفتگی نمایی از قطب جنینی و حرکات قلب جنین رویت نشه نگران کننده است .
سن سونوگرافی شما براساس آخرین قاعدگی شما بوده که در صورتی قابل اعتبار است که شما پریودهای منظم داشته باشید.شما اینطور بوده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم . من اصلاً پریودهای منظم نداشتم و گاهی اوقات با آمپول پریود می شدم آخرین پریودم 17 مهر بوده فکر کنم سن سونو بر اساس IUI باشه. آخه من سونوی واژینال دادم به خاطر همین نگرانم که چرا دیده نشده؟؟؟ همیشه از جوابهای پر محبت شماممنونم .

Avaa91 نوشته شده:سلام به همگی و کارشناس محترم فیروز

سلام دوست خوبم کاش تاریخ قاعدگی خودتو میگفتی ولی براساس تاریخ iui/ساک بارداری کوچک است ولی یک سونوگرافی تعیین کننده نیست توصیه میکنم یک هفته بعد مجدد سونوگرافی بدهید.اما در شش هفتگی باید قطب جنینی رویت شود ولو اینکه ضربان قلب مشهود نباشد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 92 مهمان