Re: تفسير عكس رنگي رحم

سلام قبلا یه بار سقط جنین در 2 ماه اول بارداری داشتم حالا مدت 2 سال از ان موضوع می گذرد و هنوز باردار تشدم دکنر واسم عکس رنگی نوشته اما میترسم عوارض بدی داشته باشه اخه اشعه اکس ضرر داره - لطفا راهنماییم کنید - در باره عوارضش بگید و اینکه ممکنه لوله هام بسته باشه با توجه به اینکه قبلا باردار شدم اما سقط شده

سلام عزيزم منم سقط در ٢ ماه و١٠ روز داشتم ولي آزمايشام همه سالم هستن ودكتر يه سري آز ديگه داده بايد انجام بدم واقدام كنم بار اول بعداز چندماه باردارشدي؟
خدایا بحق محمد وعلی وفاطمه وحسن وحسین (ع) مواظب نور چشم ما باش . . . سپردمش به خدا

سلام کارشناس محترم میشه سریعتر جواب منو بدین دارم از نگرانی میمیرم الان یکسال ونیمه باردار نمیشم میخوام بدونم سالمم یانه دکترمم فعلا نیست که برم پیشش جواب عکس رنگی من این بود :
باگذاشتن اسپکولوم در ناحیه واژن ترشح ویااروزیون مشاهده نشد دهانه رحم نرمال است با تزریق ماده حاجب از طریق تناکولوم بداخل رحم کانال سرویکال وقطر ان نرمال است وعلایمی دال بر سرویسیت دیده نشد رحم لترورسیون به راست وانته فلکسیون دارد در رحم ضایعه فضاگیر یا مخاطی دیده نشد لوله های فالوپ در تمام طول از ماده حاجب پر شد وقطر طبیعی دارد پاساژپریتونئال از انها انجام شد در کلیشه تخلیه ماده حاجب بطور یکنواخت در حفره لگن پخش شده وحفره پریتوان ازاد است

محمدی نوشته شده:سلام قبلا یه بار سقط جنین در 2 ماه اول بارداری داشتم حالا مدت 2 سال از ان موضوع می گذرد و هنوز باردار تشدم دکنر واسم عکس رنگی نوشته اما میترسم عوارض بدی داشته باشه اخه اشعه اکس ضرر داره - لطفا راهنماییم کنید - در باره عوارضش بگید و اینکه ممکنه لوله هام بسته باشه با توجه به اینکه قبلا باردار شدم اما سقط شده
سلام
خیر ضرر ندارد دوست عزیزم . نگران نباشید و انجام دهید.
احتملش کم است اما چون 2 سال گذشته بهتر است انجام شود.
سیکل منظم دارید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خواهشا جواب منم بدین از دیشب ک عکس رنگی گرفتم تاحالا ی ریز دارم گریه میکنم..درعکسم نوشته :در کلیشه ساده نکته غیر عادی رویت نمیگردد.
س ازتزریق کنتراست محلول به کاویتی رحم ؛رحم حاجب شده و ازنوعBicornate unicllisمی باشد.
نقص پرشدگی در رحم مشهود نمی باشد.
هر دو لوله فالوپ حاجب شده و دارای کالیبر طبیعی هستند.
Spillageصفاقی در دو طرف مشهود است.
توراخدا جواب بدین رفتم مطب ماما تعطیل بود تا شنبه نمیتونم صبر کنم.

عزیزم! این حرفها چیه؟
توکلتون به خدا.
به متخصص دیگری مراجعه کنید برای اینکه نظرشون رو برای احتمال نرمال بودن بارداری به همین شکل و بدون جراحی؛ بگیرید.
عرض کردم خیلی اوقات کلاً بدون داشتن سقط راجعه ، جراحی نمی کنند!
بعد هم بیمارستانهای دولتی خوب و جراح خوب هم ممکنه پیدا شه.قیمتش خیلی متفاوت می شه قطعا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان