هيستروسالپنگو گرافي:

سلام خدمت كارشناش محترم:
من 23 سالمه و يك سال ونيم ك ازداج كردم 4ماهه ك تصميم بارداري گرفتيم قبل اين 4ماه برا آزمايش قبل بارداري رفتم (آزمايش hematology,immunology و سونو) دكترم گفت هر وقت خواستين ميتونيد برا بارداري اقدام كنيد واگه بعد 3ماه باردار نشديد دوباره ويزيت شيد.
بعد 3ماه ويزيت شدم كه توو اين 3ماه پريودام نامنظم شره بود و عفونت هم داشتم دكترم دوباره همون آزمايش و عكس رنگي نوشت.
از آزمايش سر در نياوردم ولي توو جواب سونوگرافي رحم_ضمائم نوشته شده:
رحم اندازه طبيعي داره،ضخامت خط آندومتر 7mm، در كاويته اندومتريال ضايعه واضح مرضي مشاهده نيس، فوليكول گراف 24mm در تخمدان راست ديده ميشود.
وتوو جواب عكس نوشته شده:
ماده كنتراست حفره آندومتر را پر كرده است.نقص پر شدگي با حاشيه صاف در گوشه سمت راست فوندوس ديده ميشود.(توده هاي داخل حفره آندومتر از جمله پوليپ ويا خارج از ان فيبروم مطرح است)هر دو لوله رحمي اوپاك گرديده و ريزش ماده كنتراست از طريق هر دو لوله به داخل حفره پريتوان ديده ميشود.
دكترم معمولا زياد توضيح نميده وماهم البته نگران ميشيم.فعلا جواب عكس رو نبردم ميشه شما لطف كنين توضيح بدين يعني چي ومشكل چيه؟ممنون ميشم.

سلام
آرزو جان! چسبندگی لوله ای و ... که مانع بارداری شود مطرح نشده فقط در قسمت بالایی تنه ی رحم(فوندوس رحم)قسمتی بوده که احتمال دارد پولیپ یا فیبرم باشد ؛ در نتیجه لازم است تست تشخیصی برای تشخیص آن داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 59 مهمان