Re: تفسیر سونوگرافی

ایلماه نوشته شده:با تشکر از شما کارشناس محترم که در اسرع وقت جوابگوی سوالات ما هستین
ببخشید امکانش هست که من زود سونو داده باشم و چون دوره های من 44روزه است مثلا از 20قاعدگی باید سونو رو انجام میدادم
عموما در سیکل هایی که غیر عادی طولانی هستند تخمک.گذاری برقرار نیست.
با این حال برای اینکه مطمئن شویم می توانید سونو را تکرار کنید

كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید.
من 2.5از ازدواجم گذشته و 1.5ساله بچه می خوام.سونویی که دادم به شرح زیر هست.
ابعاد رحم 51*28*84 mmدارای سایز و اکوی نرمال است.اکوژنیسیته میومتر یکنواخت و فاقد ضایعه فضاگیر می باشد.ضخامت دو لایه اندومتر4mm،ابعاد تخمدان راست26*39 mmو چپ 25*39 mm است.در هر دو تخمدان فولیکول های کوچک متعدد در پریفرال همراه با افزایش اکوی مرکزی تخمدان مطرح کنند نمای pcodمشهود است.تطابق با یافته های بالینی توصیه می شود.در زمینه تخمدان راست تصویر کیست فولیکر با ابعاد بزرگتر 15*20 mmاندازه گیری و مایع ازاد در لگن مشاهده نشد.
این سونو رو روز هشتم دورم یعنی فردای روزی که پریودم تموم شد دادم.
دوبار پیش دکتر رفتم و هر دو بار دکتر بهم گفتن فقط متفورمین بخور و چیز های شیرینو کنار بزار.الان نزدیکه پنج ماهه دارم دارو مصرف می کنم.
میشه بگین دقیقا مشکل من برا این که بچه دار نمی شم چیه.هم چنین این که بهتر نیست پیش یه دکتر دیگه برم.

معصومه1234 نوشته شده:سلام خسته نباشید.
من 2.5از ازدواجم گذشته و 1.5ساله بچه می خوام.سونویی که دادم به شرح زیر هست.
ابعاد رحم 51*28*84 mmدارای سایز و اکوی نرمال است.اکوژنیسیته میومتر یکنواخت و فاقد ضایعه فضاگیر می باشد.ضخامت دو لایه اندومتر4mm،ابعاد تخمدان راست26*39 mmو چپ 25*39 mm است.در هر دو تخمدان فولیکول های کوچک متعدد در پریفرال همراه با افزایش اکوی مرکزی تخمدان مطرح کنند نمای pcodمشهود است.تطابق با یافته های بالینی توصیه می شود.در زمینه تخمدان راست تصویر کیست فولیکر با ابعاد بزرگتر 15*20 mmاندازه گیری و مایع ازاد در لگن مشاهده نشد.
این سونو رو روز هشتم دورم یعنی فردای روزی که پریودم تموم شد دادم.
دوبار پیش دکتر رفتم و هر دو بار دکتر بهم گفتن فقط متفورمین بخور و چیز های شیرینو کنار بزار.الان نزدیکه پنج ماهه دارم دارو مصرف می کنم.
میشه بگین دقیقا مشکل من برا این که بچه دار نمی شم چیه.هم چنین این که بهتر نیست پیش یه دکتر دیگه برم.
سلام عزیزم هم داروی محرک تخمدان لازم دارید هم استرادیول برای ضخامت اندومتر
تنبلی تخمدان مطرح است و باید منظم و پیگیر تحت نظر متخصص حاذق دارو بگیرید تا زود نتیجه بگیرید ان شاءالله
منفورمین خوب است اما داروی اصلی نیست اصلا
كارشناس مامايي فيروز

رحم به ابعاد(51×86م.م) با اکوی هتروژن و میوماتوز دیده شد. آندومتر به صخامت تقریبی 8 م.م اندازه گیری گردید. تخمدان راست به قطر ۲۸ م.م و تخمدان چپ به قطر ۲۹ م.م دیده شدند. توده و کیست مشهود نیست . مایع آزاد لگن در لگن دیده نشد. کانژسیون وریدهای پارامتر دو طرف دیده میشود که میتواند به نفع PID باشد. لطفا جواب سونوگرافی رو بدید ممنون میشم

رحم به ابعاد(51×86م.م) با اکوی هتروژن و میوماتوز دیده شد. آندومتر به صخامت تقریبی 8 م.م اندازه گیری گردید. تخمدان راست به قطر ۲۸ م.م و تخمدان چپ به قطر ۲۹ م.م دیده شدند. توده و کیست مشهود نیست . مایع آزاد لگن در لگن دیده نشد. کانژسیون وریدهای پارامتر دو طرف دیده میشود که میتواند به نفع PID باشد. لطفا جواب سونوگرافی رو بدید ممنون میشم

مریم1371 نوشته شده:سلام من در هفته 9بارداری سونوگرافی انجام دادم ک سن جنین رو پنج هفته نشان داد دکترم گفت به احتمال ۷۰ درصد سقط میشه و دو هفته بعدش در هفته یازده بارداری دچار سقط طبیعی شدم 5ساعت بعد از سقط سونوگرافی واژینال شدم لطفا برام تفسیر کنید خیلی نگرانم .
آیا بقایای بارداری وجود داره ؟ باپریود دفع میشه؟ مشکلی تو سونوگرافیم وجود داره؟
Uterus shows 48*56*90mm normal shape and echo pattern Endometrial thickness is 11.5mm and hyper echo and containing 6mm oval shape debri containing cyst like object highly suggestive of hematoma and Conception material residue
Both ovaries were visualized and appear normally in size and echo pattern.Right ovary length=30*17mm& left ovary length=31*18mm.No adnexal masses or free cul-de-sac fluid was present

مریم1371 نوشته شده:
مریم1371 نوشته شده:سلام من در هفته 9بارداری سونوگرافی انجام دادم ک سن جنین رو پنج هفته نشان داد دکترم گفت به احتمال ۷۰ درصد سقط میشه و دو هفته بعدش در هفته یازده بارداری دچار سقط طبیعی شدم 5ساعت بعد از سقط سونوگرافی واژینال شدم لطفا برام تفسیر کنید خیلی نگرانم .
آیا بقایای بارداری وجود داره ؟ باپریود دفع میشه؟ مشکلی تو سونوگرافیم وجود داره؟
Uterus shows 48*56*90mm normal shape and echo pattern Endometrial thickness is 11.5mm and hyper echo and containing 6mm oval shape debri containing cyst like object highly suggestive of hematoma and Conception material residue
Both ovaries were visualized and appear normally in size and echo pattern.Right ovary length=30*17mm& left ovary length=31*18mm.No adnexal masses or free cul-de-sac fluid was present
KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام کدام تاپیک است سوال تون؟

سلام خسته نباشید.
30ساله که ازدواج کردم و 45 سالمه. 4 تا بجه دارم و دو تک قلو و یک دوقلو. 15 ساله که لوله هامو بستم.4ساله که فیبروم دارم.
سونوگرافی رحم و تخمدانها:
رحم با اکوی پارانشیمال هتروژن میوماتوس و با ابعاد قابل توجه (81*90*130میلیمتر)با اثر فشاری عامل هیدرویورترونفروز گرید 1 سمت راست شده است.
در نواحی جسم رحم فوندوس توده فضا گیر مشاهده نگردید.
بزرگترین میوم در ناحیه ی فوندال قدامی ترانس مورال به ابعاد 55*66*74 میلیمتر دیده میشود.
آندومتر به حالت خطی و منظم و با ضخامت 8 میلیمتر است .
ابعاد تخمدان راست 19*39میلیمتر و تخمدان چپ 18*40میلیمتر میباشد.هردو تخمدان اگو و ابعاد نرمال دارند.
سرویکس نمای طبیعی دارد.
مایع آزاد در لگن مشاهده نگردید.

سونوگرافی بارداری

سلام خسته نباشید.بنده باردار هستم دیروز چهاردهم اسفند سونو انجام دادم که توی سونو سن بارداری را هشت هفته و پنج روز مشخص کرده.دوتا سوال دارم.
سونوی ان تی از چه تاریخی تا چه تاریخی میتونم انجام بدهم؟
توی سونو وضعیت جفت را زده سیرکولار.این وضعیت بده؟
از شما متشکرم
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان