Re: تفسیر سونوگرافی

سلام وقت بخیر میشه لطف کنید من راهنمایی کنید که برای بارداری مناسب است یا نه باید چکار کنم
این جواب سونو منه رحم به ابعاد 85*42*53 ضخامت آندومتر 8/5 تخمدان راست 44*22و چپ 43*23
سایز بزرگترن فولیکول دزتخمدان راست 11و10و8 و در چپ 11و8و7 م م
تصویر ضایعه کیستیک بدون جز سالید با ابعاد 32*24 در تخمدان راست و با ابعاد 29*22در چپ مشهود است ضایعه فوق میتوانند با نفع کیست فولیکولار باشد سونو روز13

سلام عزیزم
فولیکول مناسبی که آماده تخمک گذاری باشد رویت نشده
فولیکولهای زیر ریز که به نفع تنبلی تخمدان هستند رویت شده.
کیست ساده هم که احتمالا تخمک های آزاد نشده هستند دیده شده در هر دو تخمدان.
سیکل اول اقدامتون هستید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام دکتر عزیز
من 43 سال دارم و دارای دو فرزند دختر که دختر کوچکم هفت ساله و مبتلا به سندروم دان است.با سونوگرافی حاملگی من این موارد دیده شده لطفا برایم توضیح دهید.تصویر ساک منفرد در رحم مشاهده می شود.واکنش دسیدواسیرکولار است.بر اساس GS=21mm سن حاملگی حدود 6هفته و 4روز میباشد. تصویرFetal Pole مشاهده نگردید. کانون هایپوهترواکو در طرف راست و خلف ساک بارداریبه ابعاد تقریبی11*26میلیمتر وجود خونریزی در این ناحیه را را مطرح می کند. مطابقت با یافته های سونوگرافی قبل از نظر Blighted Ovumصیه می گردد. (دکتر نظر به سقط داده لطفا مشروحا راهنماییم کنید)

hamide_b نوشته شده:سلام دکتر عزیز
من 43 سال دارم و دارای دو فرزند دختر که دختر کوچکم هفت ساله و مبتلا به سندروم دان است.با سونوگرافی حاملگی من این موارد دیده شده لطفا برایم توضیح دهید.تصویر ساک منفرد در رحم مشاهده می شود.واکنش دسیدواسیرکولار است.بر اساس GS=21mm سن حاملگی حدود 6هفته و 4روز میباشد. تصویرFetal Pole مشاهده نگردید. کانون هایپوهترواکو در طرف راست و خلف ساک بارداریبه ابعاد تقریبی11*26میلیمتر وجود خونریزی در این ناحیه را را مطرح می کند. مطابقت با یافته های سونوگرافی قبل از نظر Blighted Ovumصیه می گردد. (دکتر نظر به سقط داده لطفا مشروحا راهنماییم کنید)

hamide_b نوشته شده:سلام دکتر عزیز
سلام عزیزم
فعلا ساک خالی رویت شده در حالیکه در 6هفته جنین و کیسه زرده هم باید رویت میشد
اما قبل از اینکه تشخیص را بر بارداری پوچ قطعی کنیم می بایست با اختلاف 1هفته سونوی وازینال را در مرکز دقیق دیگری تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام میشه راهنماییم کنید. من این ماه قرص لتروزل خوردم از 3 تا 7 پریود شبی دوعدد .بابد روز 11 سیکل میرفتم سونو اما نشد وروز 13 رفتم ولی دکتر گفت فولیکول غالبی مشاهده نشد وضخامت اندومتر12 هست ودر کلدوساک خلفی وادنکس چپ مختصر مایع ازاد مشاهده شد . خواستم بدونم یعنی چی ک با خوردن دارو هیچ فولیکولی ندارم؟؟؟ممنون میشم اگه جوابمو بدید

fmfmfm نوشته شده:با سلام میشه راهنماییم کنید. من این ماه قرص لتروزل خوردم از 3 تا 7 پریود شبی دوعدد .بابد روز 11 سیکل میرفتم سونو اما نشد وروز 13 رفتم ولی دکتر گفت فولیکول غالبی مشاهده نشد وضخامت اندومتر12 هست ودر کلدوساک خلفی وادنکس چپ مختصر مایع ازاد مشاهده شد . خواستم بدونم یعنی چی ک با خوردن دارو هیچ فولیکولی ندارم؟؟؟ممنون میشم اگه جوابمو بدید
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان