Re: تفسیر سونوگرافی

سلامی مجدد من میخوام بدونم ایا سنوگرافی رحم من به ابعاد تقریبی ۹۱×۴۰رویت کرده واکوی میومتریال رحم همو ژن واندونتریال لاین‌با‌اکوی‌هموژنبه‌ضخامت۷میلی‌متررویت‌شد وتخمدانهابا‌سایز‌نرمال‌وبدون‌کیست‌یعنی‌من‌سالم هستم‌برای‌باروری‌یا‌خیر‌ممنون‌‌از‌شما

سلام خسته نباشید من دوماه پیش رفتم سونو روز ۱۴سیکلم بود ابعاد رحم۴۴*۲۸*۷۳ است.اکوی میومتر هوموژن است.اندومتر به ضخامت۱۱م م است.تخمدان هادارای اکوپترن نسجی نرمال وابعاد طبیعی وفاقدضایعه solidیاcysticمی باشد.cul de sacخلفی فاقد مایع است.
اخرین پریودم ۳۱شهریور بود سیکلم۳۰روزه است که ماه بعدش باید۳۰مهر میشدم نشدم و بعد اون پریودم اقدام به بارداری کردم واصلا سابقه تاخیر نداشتم که ۱۶آبان رفتم سونو ابعاد رحم وضخامت اندومترم تغییر کرده توی این سونو ابعاد رحم ۳۱*۷۸بوده وضخامت اندومترم۸م م بود
میشه راهنماییم کنین چرا این دو تغییر کرده؟
با تشکر

النا جونی نوشته شده:سلامی مجدد من میخوام بدونم ایا سنوگرافی رحم من به ابعاد تقریبی ۹۱×۴۰رویت کرده واکوی میومتریال رحم همو ژن واندونتریال لاین‌با‌اکوی‌هموژنبه‌ضخامت۷میلی‌متررویت‌شد وتخمدانهابا‌سایز‌نرمال‌وبدون‌کیست‌یعنی‌من‌سالم هستم‌برای‌باروری‌یا‌خیر‌ممنون‌‌از‌شما
سلام
سایز رحم در سونوهای قبلی تون رو دارید؟
قبلا بارداری داشته اید؟
كارشناس مامايي فيروز

malihe75 نوشته شده:سلام خسته نباشید من دوماه پیش رفتم سونو روز ۱۴سیکلم بود ابعاد رحم۴۴*۲۸*۷۳ است.اکوی میومتر هوموژن است.اندومتر به ضخامت۱۱م م است.تخمدان هادارای اکوپترن نسجی نرمال وابعاد طبیعی وفاقدضایعه solidیاcysticمی باشد.cul de sacخلفی فاقد مایع است.
اخرین پریودم ۳۱شهریور بود سیکلم۳۰روزه است که ماه بعدش باید۳۰مهر میشدم نشدم و بعد اون پریودم اقدام به بارداری کردم واصلا سابقه تاخیر نداشتم که ۱۶آبان رفتم سونو ابعاد رحم وضخامت اندومترم تغییر کرده توی این سونو ابعاد رحم ۳۱*۷۸بوده وضخامت اندومترم۸م م بود
میشه راهنماییم کنین چرا این دو تغییر کرده؟
با تشکر
سلام
بالاخره در آبان ماه پریود شده بودید؟
سایز اندومتر بسته به روز سیکلتون متغیر است
كارشناس مامايي فيروز

سلام
سینه ها : هر دو بافت فیبروکیستیک دارد(یعنی کیست های زیر دارد و البته خوش خیم هستند و نگرانی خاصی ندارند)
مشکل دیگری هم ندارند.
سونوی رحم و تخمدان:
ظاهر تخمدانها و کیست های ریزشان مطرح کننده ی تنبلی تخمدان است و ممکن است برای تخمک گذاری نیاز به کمک دارویی داشته باشید
اگر هم سیکل بی نظم و تاخیر قاعدگی دارید کلا برای درمانش دارو استفاده کند تا تخمدانها در وضعیت بهتری قرار بگیرند.

البته یک فولیکول 12 میلی متری هم دارید و اوضاع تخمدانها آنچنان آنرمال هم نیست.
سونو چندم سیکل تون بوده ؟
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
سینه ها : هر دو بافت فیبروکیستیک دارد(یعنی کیست های زیر دارد و البته خوش خیم هستند و نگرانی خاصی ندارند)
مشکل دیگری هم ندارند.
سونوی رحم و تخمدان:
ظاهر تخمدانها و کیست های ریزشان مطرح کننده ی تنبلی تخمدان است و ممکن است برای تخمک گذاری نیاز به کمک دارویی داشته باشید
اگر هم سیکل بی نظم و تاخیر قاعدگی دارید کلا برای درمانش دارو استفاده کند تا تخمدانها در وضعیت بهتری قرار بگیرند.

سلام ممنون از پاسختون
یک هفته قبل از سیکل بود
البته من تازه متوجه شدم بیماری ساراکوئیدز دارم این کیستها ربطی به این بیماری داره ؟
این فولیکول 12 میلی متری نیاز به عمل داره یا با دارو برطرف میشه

سلام متن سونوی من بدین شرح است:
رحم ابعاد ۳۰*۷۵ میلیمتر و ضخامت آندومتر ۸ میلیمتر دارد.
توده در آن دیده نشد.
تخمدان راست به دیامتر ۴۰ میلیمتر و تخمدان چپ به دیامتر ۳۴ میلیمتراست.
یک کیست با یک عدد سپتای نازک به قطر ۳۰ در تخمدان راست مشاهده شد.
یک فولیکول به قطر ۷ میلیمتر در تخمدان چپ مشاهده شدند.
توده در آدنکس ها دیده نشد.
مایع آزاد لگنی مشاهده نشد.

من این ماه لتروزول مصرف کردم از روز ۳ پری به مدت ۵ روز ۲عدد روزی و سونو روز ۱۵ پری انجام دادم دوره هام ۳۰ تا ۳۲ روزه هست
میخوام بدونم این ماه احتمال بارداری هست؟ کی اقدام کنم؟
فولیکول ۳۰ میلیمتری آزاد میشه؟

[float=left][/float]
با سلام وخسته نباشید.از کارشناس محترم می خوام هرچه سریعتر من هم از سر در گمی در بیارن.
من سیکل قاعدگی نامنظمی دارم.در پنجم همین ماه یعنی اذر مریود شدم که سبکل قاعدگی این ماه من 31روزه شد.یعنی ماه ابان چهارم پریود سدم و ماه اذر 5 .امشب رفتم سونو واسه تشخیص فولیکول و تخمک گذاری ولی دکتر سونو به من گفت مقدار مختصری مایع می بینم که نشونه ازاد شدن تخمک می تونه باشه.ایا این امکان پذیره؟و گفت احتمالا روز قبل بوده.ایا میشه با توجه به سیکل 31 روزه من روز نهم یا دهم تخمک ازاد بشه؟در ضمن ضخامت اندومتر هم 9 بود.
توروخدا کمکم کنید.یعنی این ما هم اقدام نکنم کار از کار گذشت؟

با سلام خدمت کارشناس محترم.
من خانمم در هفته 9بارداری هست و دکتری تشخیص بر حاملگی پوچ دادن اما بعد از مراجعه به دکتر دیگری گفتن کیسه زرده و کیسه آب تشکیل شده و باید صبر کنید چون من خودم مشکل کم تحرکی اسپرم و خانمم مشکل تنبلی تخمدان داشتن گفتن امکان داره لقاح دیرتر انجام شده باشه نظر شما در این باره چی هست مننون میشم راهنمایی کنید

مهربانو نوشته شده:
KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
مشکل دیگری هم ندارند.
سونوی رحم و تخمدان:

سلام ممنون از پاسختون
یک هفته قبل از سیکل بود
البته من تازه متوجه شدم بیماری ساراکوئیدز دارم این کیستها ربطی به این بیماری داره ؟
این فولیکول 12 میلی متری نیاز به عمل داره یا با دارو برطرف میشه
سلام
نه عزیزم این فولیکول نرمال است و فعالیت داشتن تخمدانتون رو نشون می ده نه اینکه کیست باشد و ...
اگر نبود می گفتیم تخمدان شما کم کار است و تخمک گذاری دچار مشکل است و ...
كارشناس مامايي فيروز

M.zilaei نوشته شده:سلام متن سونوی من بدین شرح است:
رحم ابعاد ۳۰*۷۵ میلیمتر و ضخامت آندومتر ۸ میلیمتر دارد.
توده در آن دیده نشد.
تخمدان راست به دیامتر ۴۰ میلیمتر و تخمدان چپ به دیامتر ۳۴ میلیمتراست.
یک کیست با یک عدد سپتای نازک به قطر ۳۰ در تخمدان راست مشاهده شد.
یک فولیکول به قطر ۷ میلیمتر در تخمدان چپ مشاهده شدند.
توده در آدنکس ها دیده نشد.
مایع آزاد لگنی مشاهده نشد.

من این ماه لتروزول مصرف کردم از روز ۳ پری به مدت ۵ روز ۲عدد روزی و سونو روز ۱۵ پری انجام دادم دوره هام ۳۰ تا ۳۲ روزه هست
میخوام بدونم این ماه احتمال بارداری هست؟ کی اقدام کنم؟
فولیکول ۳۰ میلیمتری آزاد میشه؟
سلام
دوست عزیزم اگر سونو دقیق بوده باشد آن 30 میلی متری، فولیکول ی که بخواهد تخمک باشد و آزاد شود و .. نیست چون سپتوم (دیواره) دارد
برای پیگیری اش مجدد ماه بعد باید سونو انجام شود.
فولیکول دیگری که خوب هم باشد و نشان از تخمک گذاری دیده نشده
شاید نیاز باشد داروهای محرک تخمک گذاری تون تغییر داده شوند(البته با دقت به وجود کیست و پیگیری آن)
كارشناس مامايي فيروز

bt.saeid نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس محترم.
من خانمم در هفته 9بارداری هست و دکتری تشخیص بر حاملگی پوچ دادن اما بعد از مراجعه به دکتر دیگری گفتن کیسه زرده و کیسه آب تشکیل شده و باید صبر کنید چون من خودم مشکل کم تحرکی اسپرم و خانمم مشکل تنبلی تخمدان داشتن گفتن امکان داره لقاح دیرتر انجام شده باشه نظر شما در این باره چی هست مننون میشم راهنمایی کنید
سلام
اولین بتای مثبت یا بی بی چک مثبت چه تاریخی بوده
سونوی اخیر و تاریخ آن را هم بگذارید
كارشناس مامايي فيروز

margol-1366 نوشته شده:[float=left][/float]
با سلام وخسته نباشید.از کارشناس محترم می خوام هرچه سریعتر من هم از سر در گمی در بیارن.
من سیکل قاعدگی نامنظمی دارم.در پنجم همین ماه یعنی اذر مریود شدم که سبکل قاعدگی این ماه من 31روزه شد.یعنی ماه ابان چهارم پریود سدم و ماه اذر 5 .امشب رفتم سونو واسه تشخیص فولیکول و تخمک گذاری ولی دکتر سونو به من گفت مقدار مختصری مایع می بینم که نشونه ازاد شدن تخمک می تونه باشه.ایا این امکان پذیره؟و گفت احتمالا روز قبل بوده.ایا میشه با توجه به سیکل 31 روزه من روز نهم یا دهم تخمک ازاد بشه؟در ضمن ضخامت اندومتر هم 9 بود.
توروخدا کمکم کنید.یعنی این ما هم اقدام نکنم کار از کار گذشت؟
سلام
متاسفم که سوال تون دیر دیده شد.
از نظر علمی بعید است که فاز لوتئال به این طولانی باشد
ولی اگر سیکل بی نظم داشته باشید شاید این ما زودتر پریود شوید و در نتیجه سونو درست گفته باشد
(در ضمن تخمک تا 24 ساعت زنده می ماند و می شود اقدام کرد)
كارشناس مامايي فيروز

سلام،،ج سونو وآزمایشات راارسال میکنم لطفاتفسیرش کنید خیلی نگرانم خیلی،،مشاورژنتیک گفت احتیاج به امینوسنتز نیست ولی تست تکمیلی دی ان ا تریزومی۲۱نوشت ۱هفته دیگه ج میاد دارم ازاسترس میمیرم،،لطفارااهنمایی کنید
Screenshot_۲۰۱۷-۱۲-۰۹-۱۹-۲۳-۲۵.jpg
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان