تفسیر عکس رنگی

سلام طاعات همگی قبول
ممنون خواهم بود تفسیری از این جواب عکس رنگی ارایه نمایید.
در گرافی تهیه شده: هر دو لوله رحمی باز است. ترشح کنتراست به حفره پریتوئن از لوله راست دیده می شود. Peritubal adhesion در سمت چپ نمایان است.

با سپاس فراوان

Re: تفسیر سونوگرافی

Nedanono نوشته شده:سلام،
من ۱ اردیبهشت اولین روز آخرین پریودم بود و ۲۵ اردیبهشت آزمایش بتا دادم و سطحش ۱۰۰ بود. اول خرداد سونو انجام دادم ولی اثری از ساک حاملگی نبود. نظر شما چیست؟
سلام عزیزم
فعلا مشکلی نیست چون حدود 4 هفته سونو داده اید، باید بتا ظرف 72 ساعت از قبلی تکرار شود و همچنین سونو پس از 2 هفته
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسیر عکس رنگی

Nedagol نوشته شده:سلام طاعات همگی قبول
ممنون خواهم بود تفسیری از این جواب عکس رنگی ارایه نمایید.
در گرافی تهیه شده: هر دو لوله رحمی باز است. ترشح کنتراست به حفره پریتوئن از لوله راست دیده می شود. Peritubal adhesion در سمت چپ نمایان است.

با سپاس فراوان
سلام عزیزم لوله راست بی مشکل بوده اما لوله چپ چسبندگی داشته است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید . من حدود 11 اردیبهشت سقط داشتم به دلیل پوچی و با دارو گیاهی و زعفران ...بعد از چند روز رفتم سنوگرافی یک ساختار هیپراکو به ابعاد 29*12 میلیمتر در حفره رحمی مشاهده شد که مطرح کننده retained tissue و clot که عمدتا clot نوشته بود . همچنین توده و مایع آزاد در کولدوساک رویت نشده بود ورفتم پیش دکتر برام دارو نوشتن متروژین استفاده کردم .تا قبل از استفاده لکه داشتم بعد استفاده کردم قطع شد گفتن ده روز دیگه برم سونو دیروز رفتم یک ساختار هیپراکو به ابعاد 27*12 میلیمتر در حفره رحمی مشاهده شد که مطرح کننده retained tissue و clotاست و مقدار اندکی مایع آزاد در کولدوساک روییت کردید
خیلی ناراحتم از این وضعیت لطفا جواب سونو رو برام بگید و اینکه چکار کنم که رفع بشه ؟ دکتر بهم گفت اگه رفع نشه باید کورتاژکنی من نمیخوام کورتاژ انجام بدم ....
آیا صبر کنم تا پریود بشم رفع میشه؟ یا بعد این مدت که رفع نشده حتما باید کورتاژکنم؟ چند وقت دیگه پریود میشم ؟

سونوگرافی

سلام من از روز 4 پریودی لترزول و کلومیفن خوردم بعد 11 پریودی سونو دادم
ضخامت لایه اندومتر 5 میلی متر و صاف(فاز پرولیفراتیو) است
achogenicity myometri همگن و طبیعی است
هر دو تخمدان حجم طبیعی دارند ودر تخمدانها هیچ ضایعه کیستیک یا جامد وجودندارد
مثانه طبیعی از وهیچ ضایغه ای وجود ندارد
هیچ مایع ازاد در لگن وجود ندارد
دوفولیکولیک 18و21 میلیمتردر سلول تخمدان وسه فولیکول هر یک از تخمدانهای 17 و 18 میلیمتر
بعد گفت روز 15 دوتاامپول hcg بزن بعد مگه اینا تا روز 15 میمونه ؟؟

fozieh نوشته شده:سلام خسته نباشید . من حدود 11 اردیبهشت سقط داشتم به دلیل پوچی و با دارو گیاهی و زعفران ...بعد از چند روز رفتم سنوگرافی یک ساختار هیپراکو به ابعاد 29*12 میلیمتر در حفره رحمی مشاهده شد که مطرح کننده retained tissue و clot که عمدتا clot نوشته بود . همچنین توده و مایع آزاد در کولدوساک رویت نشده بود ورفتم پیش دکتر برام دارو نوشتن متروژین استفاده کردم .تا قبل از استفاده لکه داشتم بعد استفاده کردم قطع شد گفتن ده روز دیگه برم سونو دیروز رفتم یک ساختار هیپراکو به ابعاد 27*12 میلیمتر در حفره رحمی مشاهده شد که مطرح کننده retained tissue و clotاست و مقدار اندکی مایع آزاد در کولدوساک روییت کردید
خیلی ناراحتم از این وضعیت لطفا جواب سونو رو برام بگید و اینکه چکار کنم که رفع بشه ؟ دکتر بهم گفت اگه رفع نشه باید کورتاژکنی من نمیخوام کورتاژ انجام بدم ....
آیا صبر کنم تا پریود بشم رفع میشه؟ یا بعد این مدت که رفع نشده حتما باید کورتاژکنم؟ چند وقت دیگه پریود میشم ؟
سلام
امیدوارم که تا الان خونریزی داشتید و دفع شده باشد
مترژن کمک می کند اغلب به ایجاد خونریزی و ...
اگر نشد داروهای دیگر هم هست تحت نظر متخصص حاذقی بهتر است که در این مواقع داروها سریعا اثرشان تست شده و چنانچه نتیجه نداد هم : اگر درمانگر حاذق باشد با کورتاژ صدمه وارد نمی شود انشالله
نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

Re: سونوگرافی

Zahraiii نوشته شده:سلام من از روز 4 پریودی لترزول و کلومیفن خوردم بعد 11 پریودی سونو دادم
ضخامت لایه اندومتر 5 میلی متر و صاف(فاز پرولیفراتیو) است
achogenicity myometri همگن و طبیعی است
هر دو تخمدان حجم طبیعی دارند ودر تخمدانها هیچ ضایعه کیستیک یا جامد وجودندارد
مثانه طبیعی از وهیچ ضایغه ای وجود ندارد
هیچ مایع ازاد در لگن وجود ندارد
دوفولیکولیک 18و21 میلیمتردر سلول تخمدان وسه فولیکول هر یک از تخمدانهای 17 و 18 میلیمتر
بعد گفت روز 15 دوتاامپول hcg بزن بعد مگه اینا تا روز 15 میمونه ؟؟
سلام
روزی 2-3 میلی رشد ایده آل شان است و تا 23 باید رشد کنند حداقل
تشخیص با درمانگر بالینی شماست اما در کل برای فولیکول 21 شاید بهتر بود زودتر دستور تزریق داده شود
كارشناس مامايي فيروز

باسلام وخسته نباشد
من 39 سال سن دارم و تقریبا 3 سال است که ازدواج کردم روز دوازدهم سیکل سونوگرافی انجام دادم میخواستم لطفا پاسخ سونوگرافی را برای بفرستید باتشکر
رحم با ابعاد تقریبی 30*35*80 mm واکوی میومتر نرمال مشاهده شد
ضخامت تقریبی آندومتر 5
تخمدانها باابعاد طبیعی تخمدان راست 24*30 وتخمدان چپ 12*27 فولیکول بادیامتر متوسط22mm در تخمدان راست رویت شد
کیست باجدار نازک فاقد سپتا و جز solidبه ابعاد تقریبی 22*41 mmدر مجاورت تخمدان چپ رویت شد و می تواند مطرح کننده paraovarian cyst باشد
چند فوکوس اکوژن غیر اختصاصی در تخمدان چپ رویت شد
لطفا سونوگرافی را شرح دهید و آیا کیستی که موجود است جلوگیری از بارداری میکند و معنی فوکوس اکوژن چیست
باتشکر

سلام
فولیکولتون خوبه اما اندومتر نازکه .ممکنه مانع بارداری شه و جنین نتونه لانه گزینی کنه.
تحت نظر درمانگر دارو دریافت کنید عزیزم
سونی قبلی نداشتید که کیست ها و ... از نما یا وجهی دیگر گزارش شده باشند؟
عکس رنگی از رحم چطور؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید همسرم متاستاز کبد داره ممنون میشم سونوشو بگید.
توده های متعدد target shape البته بعضا هیپو اکو در لوب راست و چپ کبدی رویت میگردد.بزرگترین این توده ها کاملا هتروژن دارای قسمت اکوژن مرکزی (کلسیفیکاسیون یا نکروز ) با ابعاد تقریبی mm ۶۲*۴۷*۶۹ در لوب راست سگمان vlll کبد میباشد.

سلام . لطفا این سونو رو برام تفسیر کنین.
در سونوگرافی رحم و ضمائم ( ترانس واژینال و ترانس آبدومینال)
ابعاد رحم بزرگتر از حد نرمال است.(75×65×105)
اکوپاترن رحم هتروژن است. تصویر یک میوم هترواکوئیک با حدودwell_def در خط میانی رحم دیده میشود. ابعاد تقریبی میوم فوق 49×52 است. (Transmmural Myoma)
اثر فشاری میوم بر End قابل ذکر است.
Endبا ضخامت 9.58 میلیمتر در Mid segرحم مشاهده شد.
در دیواره خلفی رحم تصویر میوم های هیپواکو به اندازه های تقریبی 10×14 میلیمتر و 12×12میلیمتر و ... نیز دیده میشود.
تخمدان راست بزرگتر از حد نرمال است و حاوی یک کیست E.Freeبه ابعاد 13×17 میلیمتر است.
تخمدان چپ ابعاد Top_Nدارد و حاوی فولیکولهای ریز است.
CDS خلفی Clear است.

من 37 سالم هست . بچه ندارم و پنج ماه هست که ازدواج کردم. خیلی نگرانم . لطفا راهنمایی م کنین.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان