Re: تفسیر سونوگرافی

سلام و خسته نباشید من 33سالمه وسه ماهه عروسی کردم ماه گذشته رفتم دکار گفتم میخام اقدام کنم به بارداری وسونووازمایش نوشت انجام دادم جواب سونوم به این شکل بوده
رحم به ابعاد89*68*30م م روئت شد
ضخامت دولایه اندومتر11م م میباشد که متناسب با سیکل قاعدگی بیماراست
پاتولوژی بارزی درکاویتی رحم،اندومترومیومترمشهودنیست
تخمدان راست 20*11م م وتخمدان چپ39*20م م میباشد.توده فضاگیرسالیدوسیستیک دربرسی از راه شکم در ادنکس ها دیده نمیشود.فولیکول26م م درتخمدان چپ مشهوداست.مایع ازادرویت نگردید.
پریودهام 30روزه است واین سونومربوط به روز 16دهم پریودمه
دکترم گفت عالیه ولی خب من باز نگرانم چون چیزی راجع به سونوم نمیدونم واینکه تخمک ازاد کردم وبا این فولیکول 26میتونم باردار بشم ؟وضخامت. اندومترواندازه رحم و تخمدانهام نرمال ومناسب هستن یا نه
لطفا به سوالام جواب بدین ممنونم

سلام خسته نباشید من ۱۸ساله ام وتازه ۳ماه است نامزد کردم قبل از ازدواجم عادت ماهانم نامنظم بوده والانم نزدیک۲۰روزعادتم عقب افتاده به دکتر مراجعه کردم سونوبرام نوشته جوابش میگه رخم وتخم دانها سالم وبدون ضایعه وکیست است وکال ساسک بدون مایع ازاد است.خیلی استرس دارماگه میشه راهنمایی کنید

Mahtaban نوشته شده:سلام و خسته نباشید من 33سالمه وسه ماهه عروسی کردم ماه گذشته رفتم دکار گفتم میخام اقدام کنم به بارداری وسونووازمایش نوشت انجام دادم جواب سونوم به این شکل بوده
رحم به ابعاد89*68*30م م روئت شد
ضخامت دولایه اندومتر11م م میباشد که متناسب با سیکل قاعدگی بیماراست
پاتولوژی بارزی درکاویتی رحم،اندومترومیومترمشهودنیست
تخمدان راست 20*11م م وتخمدان چپ39*20م م میباشد.توده فضاگیرسالیدوسیستیک دربرسی از راه شکم در ادنکس ها دیده نمیشود.فولیکول26م م درتخمدان چپ مشهوداست.مایع ازادرویت نگردید.
پریودهام 30روزه است واین سونومربوط به روز 16دهم پریودمه
دکترم گفت عالیه ولی خب من باز نگرانم چون چیزی راجع به سونوم نمیدونم واینکه تخمک ازاد کردم وبا این فولیکول 26میتونم باردار بشم ؟وضخامت. اندومترواندازه رحم و تخمدانهام نرمال ومناسب هستن یا نه
لطفا به سوالام جواب بدین ممنونم
سلام عزیزم رحم کمی بزرگ است اما ضخامن اندومتر خوب است فولیکول خوب هم در تخمدان دارید که نهایتا می بایست در روز سونو یا روز بعد آن آزاد شود پس احتمال بارداری بوده است.
از 23 میلی به بعد انتظار آزاد شدن می رود.
كارشناس مامايي فيروز

مهلاقرایی نوشته شده:سلام خسته نباشید من ۱۸ساله ام وتازه ۳ماه است نامزد کردم قبل از ازدواجم عادت ماهانم نامنظم بوده والانم نزدیک۲۰روزعادتم عقب افتاده به دکتر مراجعه کردم سونوبرام نوشته جوابش میگه رخم وتخم دانها سالم وبدون ضایعه وکیست است وکال ساسک بدون مایع ازاد است.خیلی استرس دارماگه میشه راهنمایی کنید
سلام عزیزم
همه چیز نرمال بوده و طبق گزارش، چیزی دال بر تنبلی تخمدان و فولیکولهای ریز و .. هم دیده نشده
بهتر است یک آزمایش هورمونی هم داشته باشید که علت بی نظمی یافت شود
هورمون تیروئید هم فراموش نشود
كارشناس مامايي فيروز

سلام،،ج سونو وآزمایشات راارسال میکنم لطفاتفسیرش کنید خیلی نگرانم خیلی،،مشاورژنتیک گفت احتیاج به امینوسنتز نیست ولی تست تکمیلی دی ان ا تریزومی۲۱نوشت ۱هفته دیگه ج میاد دارم ازاسترس میمیرم،،لطفارااهنمایی کنید
Screenshot_۲۰۱۷-۱۲-۰۹-۱۹-۲۳-۲۵_2.jpg

سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید
یه سوال دیگه هم داشتم خواهرزاده من
پریودی نامنظم داره بعد صورتش موهای زائد داره دکتر هم رفته گفته هورمون مردانش بالای دارو که میخوره خوبه دارو که تمام میشه باز موها درمیاد وپریودیش نامنظم میشه
میشه بگین بایدچکارکنه وعلتش چیه؟
لطفا جواب سوال قبل خودم رو هم بدین ممنون از زحماتتون

سلام خسته نباشید
من یه دختر ۱۹ساله ام که برای لیزر موهای زائد نزد دکتر پوست رفتم که ایشون برام سونو تخمدان نوشتن امروز رفتم انجام دادم خواستم ببینم آیا مشکلی ندارم
رحم دارای ابعاد و محور طبیعی است.حدود رحم صاف و اکوی میومتر یکنواخت است ضخامت اندومتر 7mm میباشد در پارانشیم رحم یافته ای به نفع میوم دیده نشد. تخمدان ها اندازه طبیعی دارند تصویر یک فولیکول به قطر 16mm در تخمدان راست مشاهده شد و همچنین تعدادی فولیکول کوچکتر از 8mm به طور پراکنده در هردو تخمدان دیده میشود کیست و توده در آدنکس ها دیده نشد مایع آزاد در لگن رویت نگردید

سلام من روز ۱۴ پریودم سونو دادم این مشخصاتشه تخمدان راست یک فولیکول غالب دیامتر 23×22mm و تخمدان چپ فولیکول به دیامتر 20×18 ضخامت آندومتر 7.5 میلی متر و منظم است و در کلدوساک خلفی مایع آزاد مشاهده نمیشود
با توجه به اینکه من دارو مصرف نمیکنم یعنی تخمک آزاد میشه ؟

نگین.بارانا نوشته شده:سلام من روز ۱۴ پریودم سونو دادم این مشخصاتشه تخمدان راست یک فولیکول غالب دیامتر 23×22mm و تخمدان چپ فولیکول به دیامتر 20×18 ضخامت آندومتر 7.5 میلی متر و منظم است و در کلدوساک خلفی مایع آزاد مشاهده نمیشود
میشه جواب بدید لطفاً

سلام میخاستم بدونم چرا با داشتن فولیکول خوب باردارنشدم واین ماهم پریودشدم البته یه روز لکه بینی همراه بادرد کمر وسینه
چکارکنم که بارداربشم باوجودی که اقدامم کردم وفولیکول خوبم تو سونوم بوده
دلیلش رو میدونید ؟ممنون میشم بهم بگین خانم دکتر عزیز

سلام
برای بارداری نیاز است که لااقل 4ماه اقدام کنید(با فولیکول خوب) مثل زوج های سلامتی که ممکن است 4-5 ماه منتظر بمانند.
به علاوه :
اگر 4 ماه بگذرد و ... عکس رنگی از رحم، آنالیز اسپرم همسر هم توصیه می شود(نرمال بودن اینها هم از ملزومات رخداد یک بارداری هست)
كارشناس مامايي فيروز

نگین.بارانا نوشته شده:سلام من روز ۱۴ پریودم سونو دادم این مشخصاتشه تخمدان راست یک فولیکول غالب دیامتر 23×22mm و تخمدان چپ فولیکول به دیامتر 20×18 ضخامت آندومتر 7.5 میلی متر و منظم است و در کلدوساک خلفی مایع آزاد مشاهده نمیشود
سلام
بله انشالله
شرایط خوب بوده عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان