تفسیر سونوگرافی

سلام.
لطفا منو راهنمایی کنید .
لطفا این سونو کامل واسم توضیح بدین.(1-ازش چی می فهمید؟ 2-نزدیکی رو از کی باید شروع کنم که احتمال بارداریم بالا بره؟)
من 25 ساله و3ساله که ازدواج کردم الان حدود یکسال و چهار ماه قصد بارداری دارم و لی تا حالا نشده. از قرص کلومیفن جواب نگرفتم دکتر به من این داروها رو داد و گفت که روز 13عادت برم سونو واژینال بدم .

من از روز سوم تا هفتم عادت شبی یک عدد قرص لتروزول و روز هشتم و نهم امپول مریونال زدم.

من دیروز رفتم سونوگرافی واژینال دادم .(روز 13 عادت) نشون دکتر دادم ولی چیزی نگفت.حالا شما کمکم کنید بگید از این سونو چی متوجه میشین؟
در ضمن پریودی من 32 و 33 و 36 هستش.

گزارش سونوگرافی:
رحم به ابعاد 30*46 میلیمتر مشاهده شد.
ضخامت اندمتر 7 میلیمتر است.
اکوی میومتر نرمال است .
تخمدانها با نمای سونو گرافیک نرمال مشاهده شدند.
سایز فولیکول در تخمدان سمت راست 17/3و16/6و15/3و12/8 م م و در تخمدان چپ 12/3و7/3و6/7و7/1 م م مشاهده شد.
کلدوساک خلفی فاقد مایع ازاد می باشد.
در تخمدانها ضایعه پاتولوژی مشاهده نشد.

Re: تفسیر سونوگرافی

اگه ممکنه این سونوگرافی رو برام تفسیر کنید:
رحم با ابعاد70*28*37میلی متر
در نواحی جسم رحم فوندوس و سرویکس توده فضاگیر و میوم مشاهده نشد
ضخامت خط آندومتر5 م م بود
تخمدان راست:41*20 و تخمدان چپ30*17 م م
فولیکول برجسته در تخمدان ها رویت نشدو هر دو اکو و ابعاد نرمال دارند. توده کیستیک یا solid در آندکس های دو طرف دیده نشد. مایع آزاد در لگن مشاهده نشد.
ابعاد تخمدان های من بزرگ نیست؟
چون پریود نامنظمی دارم و6 ماهه که اقدام به بارداری کردم و نتیجه نگرفتم به نظرتون مشکل از چیه؟
من کیست تخمدان ندارم؟
با توجه به پریود نامنظمم اگه روز14 دوره پریودم برم سونوگرافی بازم از اندازه فولیکول میشه فهمید تخمک گذاری کردم یانه؟
ممنون

سونو یک اقدام تشخیصی ست دیگری آنالیر اسپرم است که اگر قصد دارید پیگیری رو شروع کنید در اولویت است . و نیز برای مطمئن شدن از داشتن تخمک گذاری در روز 12 سیکل حدوداً سونو باید انجام شود که از اینکه فولیکول بالغ آماده تخمک شدن دارید یا خر ، مطمئن شویم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام تو رو خدا کمکم کنید
دیروز رفتم سنو اینو گفته میشه بگین یعنی چی؟
رحم مدیلاین ودارای اکوی نسجی و پارانشیم نرمال است
آندومتر در فاز پرولیفراتیو و دولایه آن 5mmضخامت دارد
تصویر ساک خالی کوچک 5mmدر ابتدای کانال سرویکال دیده شده
ابعادرحم34*29*76
هر دو تخمدان با اکوی نسجی نرمال حاوی فولیکول های 2-4mmtفولیکولdominantدیده شده
ابعادتخمدان راست19*38ونخمدان چپ19*29
مایع آزاد در کل دو ساک خلفی دیده نشد

سلام و خسته نباشید
من بعد از انجام سونوگرافی متوجه شدم رحمم در ابعاد 50*80 مم است
رشد آندومتر با قطر 18 مم و ضخیم تر از حد طبیعی است.
یک توده هیپو اکتیو به دیامتر 10 مم در میومتر تنه قدامی رحمم دیده می شود که مطرح کننده فیبروم رحمی است.
تخمدان ها نمایی از PCOD را به صورت افزایش قطر عرضی و رشد استروما و فولیکول های کوچک کورتیکال را نشان می دهد.
کلکسیون مایع لگنی و علایم PID دیده نمی شود.
مثانه جدار صاف و محتویات بدون سنگ دارد.

می شه بگید وضعیتم چه جوره؟

سلام من تست بتا دادم مثبت بود با عدد۴۷۶ولی خونریزی دارم نه به حد قاعدگی ولی لکه بینی هم نیست سونو دادم میشه راهنماییم کنید:رحم به ابعاد۸۹×۳۲با اکوپارانشیم طبیعی رویت شد.ضخامتاندودرم۱۴میلیمتر می باشد.تخمدان ها در دو طرف با سایزواکونرمال رویت شد.مختصرمایع در کلد ساک خلفی رویت شد.تصویری از ساک حاملگی یا رزیدوی حاملگی درحفره رحم مشهودنیست.دکترعمومی بخاطر خونریزی شیاف پروژسترون بهم داد

سلام خسته نباشید 29 ساله ام چند روز پیش رفتم سو نو انجام دادم متن این بود تصویر ساک حاملگی دارای فتال پل و کیسه زرده درکاویته رحم رویت شد ضربان قلب در حال حاضر مشهود نیست تخمدان ها دردو طرف با سایز واکوی پارانشیمال مشاهده شدند مایع آزاد در حفره لگن رویت نگردید سن حاملگیCRL3mm,GA6W لطفا برام در مورد این سو نو توضیح بدین خیلی نگرانم لکه بینی هم دارم

سلام
نتیجه سونوی روز ۱۳پری
ابعاد رحم ۸۸×۵۹ با موقعیت میدلاین و اکوی میومتریال طبیعی .
اندومتر تری لاین ۹م م با حدود اکوی طبیعی.
تخمدان ها دارای اکوپترن نسنجی نرمال و ابعاد طبیعیو فاقد ضایعه solid یا cystic می باشد.
بزرگترین فولیکول تخمدان چپ ۸و تخمدان راست ۱۰
مایع داخل لگن ندارد.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان