Re: تفسیر سونوگرافی

رامانا نوشته شده:سلام..لطف کنید بهم بگید جواب سونوگرافی من چطوره ..مشکل دارم ؟!!
رحم به ابعاد 48*35*82میلیمتر ..ابعاد و اکوی میومتر طبیعی
تخدان راست ابعاد20*35 میلیمتر ...تخمدان چپ 15*34
تصویر یک فولیکول غالب به قطر 13میلیمتر در تخمدان راست.
ضایعه سالید و سیستیک در تخمدان دو طرف و آدنکسها رویت نشد
خواهشا جوابمو بدید..فوق العاده نگرانم.ممنونم از شما .اجرتون با خدا
سلام
دوست عزیزم
نرمال است البته انتظار داشتیم فولیکول تون بزرگتر می بود.
در هر حال اگر این فولیکول بخواهد تخمک شده و آزاد شود نیاز دارد که 10 میلی متر دیگر یعنی حدودا 4-5 روز رشد کند.یعنی 17-18 سیکلتون می شود.
سیکلهای چند روزه دارید؟
اینکه می گویید روز 13 سیکل بوده، روز اول خونریزی را 1 گرفته اید یا اینکه 2-3 روز اول لکه بینی بوده اما شمرده اید؟

كارشناس مامايي فيروز

رحم به ابعاد 50×20میلیمتر بوده و میومتر دارای اکوژنیسیته هموژن میباشد
اندومتر منظم و۳میلیمتر است
یک فوکوس اکوژن ۴/۵میلیمتری در اندومتر فوندوس رحم دیده شد.احتمال پولیپ اندومتریال یا کلسیفیکاسیون ناشی از التهاب قبلی و یا چسبندگی مطرح است
Contourو محور رحم نرمال است.
تخمدانها ابعاد نرمال دارند.(راست:۶سیسیو چپ:۵/۵سیسی)و هر دو تخمدان حاوی فولیکول های متعدد کوچکتر از ۷میلیمتر میباشد تطابق بالینی و هورمونی جهت pcoتوصیه میشود.

رحم به ابعاد 50×20میلیمتر بوده و میومتر دارای اکوژنیسیته هموژن میباشد
یک فوکوس اکوژن ۴/۵میلیمتری در اندومتر فوندوس رحم دیده شد.احتمال پولیپ اندومتریال یا کلسیفیکاسیون ناشی از التهاب قبلی و یا چسبندگی مطرح است
تخمدانها ابعاد نرمال دارند.(راست:۶سیسیو چپ:۵/۵سیسی)و هر دو تخمدان حاوی فولیکول های متعدد کوچکتر از ۷میلیمتر میباشد تطابق بالینی و هورمونی جهت pcoتوصیه میشود.

باعرض سلام و خسته نباشید میشه سونوی من رو هم تفسیر کنید .البته یه اطلاعاتی از خودم بدم
من ۲۹سالمه و یکسال و ۵ماه هست ک ازدواج کردم ۸ماه بعد از ازدواجم اقدام ب بارداری کردم و نمیشد تا اینکه رفتم دکتر و سونو دادم ک گفتن تنبلی تخمدان دارم ولی از نوع ضعیف هستش ک با ورزش و رژیم و متفورمین از بین میره.من دیگه جلوگیری نکردم پریودی تقریبا نا منظم داشتم ولی منظم شده بود ب مدت چند ماه ک ۴ هرماه دوره ی پریودی من بود تا آخرین دوره ۴خرداد ۹۶اقدام ب بارداری کردم و ب مدت ۷۵روز پریود نشدم و در روز ۷۶پریود شدم البته از دو روز قبلش لکه های کمرنگ میدیدم.حالا میخام بدونم این سونو ک امروز گرفتم جوابش چی هست ممنون میشم که جواب بدید

سلام خسته نباشید شرمنده مزاحمتون میشم من .قبل ازخوردن دارو سایزفولیکولام زیر6میلیمتر بوده روز14دوره و ضخامت اندومتر7.ولی باخوردن قرص لترزول ازروزسوم تا هفتم روزی دوعدد وروز 8و9امپول منوتروپینز.جواب سونوم روز13دوره شده فولیکول زیر5میلیمتر سایزاندومتر 6.مایع ازاد لگنی مشاهده نشد کیست وتوده ای هم مشاهده نشد و 3دوره قبلن کلموفین روزی دوعددخوردم هر3دوره یبارفولیکول 17ودوکیست.بعدی فولیکول 24.26.ودوکیست.بعدی فولیکول 19ویک کیست

ندا فرزامی نوشته شده:رحم به ابعاد 50×20میلیمتر بوده و میومتر دارای اکوژنیسیته هموژن میباشد

باعرض سلام و خسته نباشید میشه سونوی من رو هم تفسیر کنید .البته یه اطلاعاتی از خودم بدم
من ۲۹سالمه و یکسال و ۵ماه هست ک ازدواج کردم ۸ماه بعد از ازدواجم اقدام ب بارداری کردم و نمیشد تا اینکه رفتم دکتر و سونو دادم ک گفتن تنبلی تخمدان دارم ولی از نوع ضعیف هستش ک با ورزش و رژیم و متفورمین از بین میره.من دیگه جلوگیری نکردم پریودی تقریبا نا منظم داشتم ولی منظم شده بود ب مدت چند ماه ک ۴ هرماه دوره ی پریودی من بود تا آخرین دوره ۴خرداد ۹۶اقدام ب بارداری کردم و ب مدت ۷۵روز پریود نشدم و در روز ۷۶پریود شدم البته از دو روز قبلش لکه های کمرنگ میدیدم.حالا میخام بدونم این سونو ک امروز گرفتم جوابش چی هست ممنون میشم که جواب بدید
سلام
دوست عزیزم همان تنبلی تخمدان است
به نظرم باید تجت نظر درمانگر حاذقی هم دارو استفاده کنید تا پریود منظم داشته باشید هم هم زمان دارو جهت تحریک تخمک گذاری.
تا زود تر انشالله نتیجه بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

علاقمند نوشته شده:سلام خسته نباشید شرمنده مزاحمتون میشم من .قبل ازخوردن دارو سایزفولیکولام زیر6میلیمتر بوده روز14دوره و ضخامت اندومتر7.ولی باخوردن قرص لترزول ازروزسوم تا هفتم روزی دوعدد وروز 8و9امپول منوتروپینز.جواب سونوم روز13دوره شده فولیکول زیر5میلیمتر سایزاندومتر 6.مایع ازاد لگنی مشاهده نشد کیست وتوده ای هم مشاهده نشد و 3دوره قبلن کلموفین روزی دوعددخوردم هر3دوره یبارفولیکول 17ودوکیست.بعدی فولیکول 24.26.ودوکیست.بعدی فولیکول 19ویک کیست
سلام
دوست عزیزم
احتمالا برای شما لتروزول که خفیف تر از کلومیفن است جواب نمی دهد
باید تحت نظر درمانگر حاذقی با مهندسی دقیق درمان رو از سیکل بعد با تغییر داروهای ادامه دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من ۲۸ساله هستم و مدت ۹ساله ازدواج کردم و هنوز فرزندی ندارم،از همون ابتدای نوجوونی تاخیر در قاعدگی داشتم ولی پیگیری نکردم،تا اینکه تاخیر در قاعدگیم ب ۴ماه کشید و پیگیری کردم و جواب سونو این بود.در ضمن تاحالا هیچگونه مصرف دارو یا درمانی نداشتم،لطفا راهنماییم کنید و واسم تفسیرش کنید...
.رحم با ابعاد ۴۹×۵۲×۹۲ م.م بزرگتر از حد نرمال است
.اکوپترن میومتر هتروژن بوده که به نفع رحم میوماتوز میباشد
.رحم در موقعیت آنتروورسه قرار دارد و ضایعه فضاگیر در آن رویت نشد
.ضخامت آندومتر در فاز ترشحی ۷/۲ م.م است.اکوپترن آن هموژن است
.تخمدان راست با ابعاد ۱۹×۳۷ م.م و تخمدان چپ با ابعاد ۲۰×۴۲ م.م بزرگتر از حد نرمال است
اکوپترن استرومای آنها افزایش یافته است.تصویر کیستهای فولیکولر کوچک با حداکثر دیامتر ۴ م.م در پریفال هر دو تخمدان به نفع PCOD مشهود است
.در بررسی آدنکس ها ضایعه فضاگیر Cystic یا Solid رویت نشد
.در فضای کلدوساک مایع آزاد رویت نشد.
**لطفا بگید اینکه اندازه رحم و تخمدانها بزرگتر از حد نرماله خطر داره یا نه؟**

سلام خسته نباشيد
ممنون ميشم اگه سوال منو سريع جواب بدين خيلي نگرانم
...
من باردارم وديروز در ١٢ هفتگي و ٣ روز سونو غربالگري انجام دادم كه دكتر گفت همه چيز طبيعيه ولي فشا خون جنين بالاس...و اگه مايل باشي ميتوني ازمايش NIFty بدي اگه اشتباه نكنم من هنوز جواب ازمايش غربالگريمو نگرفتم ...ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد كه ممكن اين مور طبيعي باشه و يا حتما دليل مهمي داره

یاسمن بانو نوشته شده:سلام خسته نباشید
من ۲۸ساله هستم و مدت ۹ساله ازدواج کردم و هنوز فرزندی ندارم،از همون ابتدای نوجوونی تاخیر در قاعدگی داشتم ولی پیگیری نکردم،تا اینکه تاخیر در قاعدگیم ب ۴ماه کشید و پیگیری کردم و جواب سونو این بود.در ضمن تاحالا هیچگونه مصرف دارو یا درمانی نداشتم،لطفا راهنماییم کنید و واسم تفسیرش کنید...
.رحم با ابعاد ۴۹×۵۲×۹۲ م.م بزرگتر از حد نرمال است
.اکوپترن میومتر هتروژن بوده که به نفع رحم میوماتوز میباشد
.رحم در موقعیت آنتروورسه قرار دارد و ضایعه فضاگیر در آن رویت نشد
.ضخامت آندومتر در فاز ترشحی ۷/۲ م.م است.اکوپترن آن هموژن است
.تخمدان راست با ابعاد ۱۹×۳۷ م.م و تخمدان چپ با ابعاد ۲۰×۴۲ م.م بزرگتر از حد نرمال است
اکوپترن استرومای آنها افزایش یافته است.تصویر کیستهای فولیکولر کوچک با حداکثر دیامتر ۴ م.م در پریفال هر دو تخمدان به نفع PCOD مشهود است
.در بررسی آدنکس ها ضایعه فضاگیر Cystic یا Solid رویت نشد
.در فضای کلدوساک مایع آزاد رویت نشد.
**لطفا بگید اینکه اندازه رحم و تخمدانها بزرگتر از حد نرماله خطر داره یا نه؟**
سلام
عزیزم علت باردار نشدن شما همین موارد است
میوم های رحم، خوش خیم هستند اما ممکن است بسته به سایز و موقعیت قرار گیری شون برای رخداد بارداری یا ایمنی در طول باردای مشکل ساز شوند و البته برخی از میوم ها هم مشکلی ایجاد نمی کنند.
بزرگ شدن رحم شما به علت وجود همین میوم هاست.
در مورد تخمدان ها: تخمدانها به علت تنبلی و کارکرد نامناسب است که افزایش سایز پیدا کردند.
تخمک گذاری هم به دلیل همین تنبلی دچار مشکل است.
اما به لطف خدا همگی انشالله درمان دارد و نگران نباشید.
تحت نظر متخصص واقعا حاذقی، درمان رو شروع کنید: نظم سیکل، تحریک تخمک گذاری و ...
كارشناس مامايي فيروز

تفسیرسونوگرافی

سلام خانم دکتر عزیز جواب سونوگرافی من هست آیا مشکل خاصی دارم ؟
رحم ابعاد تقريبي 29*60ميلي متر و ضخامت اندومتر3ميلي متر دار د (روز 2سیکل)
حدود و اكوپترن رحم طبيعي است توده اي در رحم مشاهده نشد
تخمدان ها ابعاد مختصري يافته دارند
و بيش از٧فوليكول محيطي 6*3ميلي متر افزايش استروماي تخمداني مشهود است كه مطرح كننده pcoميباشد
تخمدان راست ابعاد تقريبي 31*34ميلي متر و تخمدان چپ ابعاد تقريبي 28*35ميلي متر دارند
توده و کیست در تخمدان دیده نشد
توده و مايع ازاد در كولدوساك رويت می گردد

سلام من دوره 31 روزه سه ماه که 20 هر ماه پریود میشم سه ماه قبل برای آزمایش و سونوگرافی رفتم سونوگرافی رو در روز 10 دوره انجام دادم که ضخامت 6 میلیمتر و تخمدان راست 16*24
و تخمدان چپ 27*17
و فولیکل 12
چندماه پری برای سونوگرافی تخم‌گذاری برم؟
ممنون میشم جواب منم بدید
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 40 مهمان