Re: تفسیر سونوگرافی

با سلام و روز بخیر من هفته هفت بارداری هستم رفتم دکتر و سونو انجام شد خدا رو شکر قلب بچه تشکیل شده بود و همچی اوکی بود ولی دکتر با چند بار سونوی واژینال بهم گفت همچی اوکی ولی من تعداد بچه هاتونو نمیدونم چون پشت بچتون یک سایه میبینم که احتمالا یک بچه دیگم هست ما تو فامیل سابقه دوقلویی ندارم نه خودم نه شوهرم و نه دارویی استفاده کردم فقط حدودو دو ماه پیش من فردای نزدیکی یک قرص اورژانسی خورده بودم که یک ماه پریود نشدم و ماه بعدش پریود شدم بعد پریود ما جلوگیری نداشتیم و من به خواست خدا باردار شدم سوال اینه ایا امکان داره من دوقلو باردار سده باشم اون سایه سیاه چی بوده؟

سلامی دوباره دکتر عزیز من آوا بهار هستم متاسفانه نام رمز عبور رو فراموش کردم و با ایمیل جدید مزاحم شدم خیلی ممنون از پاسخگویی شما دکتر اخه ما اصلا ارثی نداریم اگه دوقلو هست تو هفته هفتم قلب یکیش میزد دکترم گفت یک سایه پشت جنینتون میبینم چند در صد احتمال میدین من دوقلو باردار باشم؟ لطفا جواب بدین من خیلی منتظرم

گچبری پلیمری لوگوکات
شرکت گچبری پلیمری لوگوکات با مجرب‌ترین پرسنل و پیشرفته‌ترین لوازم روز دنیا در خدمت شما هموطنان عزیز میباشد تا منازل و مکانهای شما را به سلیقه شما طراحی، گچبری و نورپردازی کند. ما از ابتدا تا انتهای اجرای کار در کنار شما خواهیم بود.

سلام لطف میکنید سونو گرافی منو تفسیر کنید مجرد هستم
رحم با ابعاد 39/68میلیمتر واکوی میومتر طبیعی دیده شد
اندومتریال لاین با ضخامت ۱۴ میلی متر اندازه گیری شد
درد تخمدان راست فولیکول غالب ۲۲ میلیمتر مشهود است
در آدنکسها ضایعه ی مشهود نیست
مایع آزاد در حفره لگن مشاهده نشد

سلام وقتتون بخیر ببخشید من دیروز رفتم غربالگری یازده هفته همه چی طبیعی بوده اما نوشته جفت در موقعیت خلفی و پرویا قرار دارد دکترم گفته جفتت پایینه باید استراحت کنی پیاده روی هم نکنی نزدیکی هم عمیق نباشه...اما خیلی جاها خوندم نزدیکی با جفت پایین خطرناکه و نباید ارگاسم داشته باشم..حالا نمیدونم چیکار کنم و اینکه کی جفت میره بالا؟

سلام دوست عزیز
جفت پرویا معمولا به سه دسته اصلی بر اساس فاصله جفت از دهانه رحم تقسیم میشود که بسته به این فاصله شدت عوارض متفاوت است.در صورت تشخیص جفت سرراهی در سونوگرافی قبل از هفته ۲۰ نگران نباشید زیرا با پیشرفت بارداری جفت به احتمال زیاد از دهانه رحم فاصله میگیرد و این مشکل حل خواهد شد.در مواردی که جفت سرراهی توتال یا پارشیال باشد باید محتاط تر عمل کنید ولی در صورتیکه low_lyingباشد خطر کمتر است
كارشناس مامايي فيروز

سلام میشه سونوی منو تفسیر کنین
سایز رحم در مقطع ساژینال حدود ۴۳*۸۵ و موقعیت میدلاین
صخامت اندومتر ۱۳mm
تصویر اکوژنیسته نسج نرم به ضخامت تقریبی۱۰mmدر طول۴۷mmبا گسترش به اندو سرویکس شبیه به رزیدو و کلات مشاهده شد
احتمالincomplete abortion بیشتر مطرح است
تخمدان ها دارای سایز و اکوپترنفولیکولی نرمال میباشد
در ضمن من ۳ هفته پیش سقط داشتم و عدد بتام هم پنج شنبه هفته پیش ۳۴ بوده
تاریخ سونو هم ۵/۵/۹۹
تاریخ سقط هم ۲۵ /۴/۹۹ بوده

سلام دوست عزیز
در زمان انجام سونوگرافی سقط به صورت کامل انجام نشده و بقایای بارداری دیده شده است در صورتیکه بعد از این زمان دفع لخته و خونریزی داشته اید برای اطمینان از کامل شدن سقط و دفع کامل محصولات حاملگی سونو را مجددا تکرار نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر
من ۲۲ سال دارم و متاهلم
مبتلا به PCOهستم و دارو مصرف میکنم اما این چند ماه اخیر داروهایم را بطور منظم مصرف نکردم بخاطر همین این ماه دوبار پریود شدم . نگران شدم و امروز که روز سوم پریودی ام هست سونو دادم
ممنون میشوم که بگویید وضعیتم چطور است

مثانه ضخامت جدار طبیعی داشته، سنگ و توده در مثانه مشاهده نشد
رحم داری ابعاد و محور طبیعی است. ضخامت اندومتر 7mm میباشد
حدود رحم صاف و اکوی میومتر یکنواخت است‌. در پارانشیم رحم یافته ایی به نفع میوم دیده نشد
تخمدان ها بزرگتر از حد طبیعی و حاوی فولیکولهای متعدد کوچک پراکنده ۲ -۴ mm (حداقل ۷ عدد در هر تخمدان ) و استرومای افزایش یافته مرکزی هستند که مطرح کننده PCOD می باشد
کیست و توده در آدنکس ها دیده نشد
مایع آزاد در لگن رویت نگردید

سلام خسته نباشید
من ۳۲ سالمه حدودا ۷ ماهه جلوگیری نداریم میشه لطف کنید سونوموتفسیر کامل کنید
رحم دارای سایز و اکوی میومتر نرمال است.
ابعاد رحم ۷۱×۳۰ م م است
ضخامت آندومتر در اسکن ساژیتال میدلاین ۱۳ م م است.
هر دو تخمدان شکل، اکوپترن و حجم نرمال دارند.
در تخمدانها توده یا کیست دیده نمی شود.
تخمدان راست به ابعاد ۳۳×۲۰ م م و چپ به ابعاد ۲۵×۱۸ م م است.
تصویر چند فولیکول به قطر حداکثر ۱۲ م م در تخمدان راست و چند فولیکول به قطر حداکثر ۱۰ م م در تخمدان چپ دیده میشود.
مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشهود نیست.
۱۵ روز پریودیم رفتم چون ۱۴ تعطیلی بود...

سلام دوست عزیز
همه موارد سونو گرافی نرمال است فقط فولیکول غالب جهت تخمک گذاری وجود ندارد .احتمالا فولیکولها جهت رشد مناسب نیاز به محرکی مثل داروهای هورمونی (داروهایی که جهت تسریع تکامل و رشد فولیکولها و تخمک گذاری تجویز میشوند) دارند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان