سلام
بله نرمال است.
موقیعت رحم و دهانه ی حم را نسبت به بدن فرد بیان کند. و یعنی فونوس(قسمت بالای رحم) در قدام(جلو) اما دهانه ی رحم در میانه یا خلف (عقب) است.
كارشناس مامايي فيروز

دوستان عزیز من الان 15 روز است پریودی ام عقب افتاده و علائمی مثل تکرر ادار- و خستگی و کمر درد و ... دارم حدود یک هفته قبل آزمایش خون دادم منفی بود ولی برای اطمینان سونو دادم اگه باردار نیستم چرا پس پریود نمیشم
رحم با ابعاد mm 35*80*50 و اکوی میومتر طبیعی دیده شد.
اندومتر به ضخامت mm 10 رویت شد.
G.S واضح دیده نشد.
تخمدان ها اندازه و نمای طبیعی دارند.
مایع آزاد دیده نشد.

سلام نه تاخیر ندارم اگه هم باشد 2 یا 3روز بیشتر نشده چون پریودی هایم منظمه دیشب جواب سونو رو به دکتر نشان دادم گفت احتمال تغییرات هورمونی است 4 تا آمپول پروژسترون داد گفت اگه هم حامله باشی ضرر نداره و گفت باید تا حدود 10 روز دیگه پریود بشی اگه نشد باید دوباره بیای تا آزمایش و سونو انجام بدی.

Re: ابعاد و موقعیت رحم

سلام
من چند روز پیش بخاطر تاخیر در پریودی سونوگرافی دادم بعد مفهوم چند اصطلاح و متوجه نشدم اگه ممکنه راهنمایی کنین
دکتر فعلا قرص داده مصرف کنم تا یک ماه
حالبها دیلاته نیستند یعنی چی ؟ ایا خطرناکه ؟
رحم دارای سایز طبیعی و آنتروورسه است . میشه معنی این جمله ام برام توضیح بدین که آنترووسه چیه و چقدر میتونه خطرناک باشه !
و سوال اخرم اینکه من یه کیست در تخمدان راستم با نمای هموراژیک دارم . یعنی خونیه . این اگه بترکه ایا منجر به مرگ میشه ؟ با قرص اچ دی ایا برطرف میشه ؟
مرسی از راهنماییتون

Re: ابعاد و موقعیت رحم

سلام عزیزم
نه اینطور نیست کیست های هموراژیک و شکلاتی هم یه دسته از کیست ها هستند خوش خیم هستند .
اما پیگیری لازم است(اغلب یک سونوی داپلر و همچنین تست مارکر ها انجام می شود ) و این روتین است برای همه ی کیست ها به جز کیست های ساده
در مورد بر طرف شدنش هم: مانند کیست های ساده نیستند که با قرصهای ال دی و اچ دی و ... حتما 1-2 ماهه برطرف شوند.بستگی دارد و ...
آنتروورسه هم یک مدل قرار گیری رحم است (نسبت قرار گیری تنه رحم و دهانه ی رحم و...) و نرمال هم هست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان