Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

سلام ، تشکر از وقتی که برای پاسخگویی سوالات می گذارید.
من سوال داشتم که موارد زیر که در سونوگرافی من مشاهده شده مشکلی در اقدام به بارداری و یا حتی خارج از اون مشکلی ایجاد می کنه؟؟؟
من به مدت یکسال و نیم قرص های جلوگیری مصرف می کردم تا زمانی که لکه بینی با این قرص ها شروع شد و قطع کردم زمان سونوگرافی سه ماه بود که دیگه قرص مصرف نمی کردم.(البته قبل از ازداوج هم دوتا دوره دوساله از این قرص های جلوگیری مصرف کردم)

سونوگرافی واژینال(رحم و ضمائم)
رحم دارای ابعاد ،محور و اکوی میومتریال نرمال، فاقد ضایعه فضاگیر می باشد(33*mm(72
آندمتر دارای ضخامت و حدود نرمال می باشد 4 mm
تخمدان دارای ابعاد نرمال می باشند.(rt:36*19) (lt:28*14) mm
چند فولیکول با قطر کمتر از 9 mm در هر دو تخمدان مشاهده می شود.
ضایعه فضا گیر در آدنکسها دیده نشد
مایع آزاد در لگن دیده نشده
لطفا راهنمایی ام کنید ، به نظرم به غیر از فولیکول ها که کوچیک هست مشکلی نباشه ولی دکتر که رفتم گفتن که ابعاد رحم خیلی کوچیکه
میشه برام کامل تک تک موارد رو توضیح دهید
با سپاس از وقت و راهنمایی شما

سلام.دختری 29 ساله هستم،8ماهه پریودیم نامنظم شده هر ماه 6 یا 7 روز زودتر پریود میشم دقیقا از همین تاریخ ریزش مو هم دارم حجم موهام کم شده.دکتر زنان رفتم برام سونو نوشت که در روز دوم پریودی انجام دادم.
رحم با ابعاد 33×65 میلیمتر با اکوی میومتر نرمال.
اندومتر را ضخامت 4 میلیمتر و حدود منظم.
ابعاد تخمدان راست 24×38 و تخمدان چپ 24×40 میلیمتر.
تخمدانها با یایز اکوب پارانشیم افرایش یافته حاوی فولیکول های پریفرال متعدد
در هر دو طرف رویت شدند که مطرح کننده pco میباشد.
در ادنکسها ضایعه ای مشاهده نمیشود.
مایع ازاد در لگن مشاهده نمیشود.
لطفا راهنمایی کنید.
"با تشکر"

malihe_foladi نوشته شده:ابعاد کیست 42 میلی متر،که حاوی مایع تا حدودی اکوژن و کلسیفیکاسیون جداری 9 میلی متر است که نشان دهنده اندومتریوما است.فقط دردهای شدید پریودی دارم.
با تشکر
سلام عزیزم
پس کیست ساده نبوده
بیشتر تشخیص اندومتریوما را براتون گذاشتند.
خطرناک نیست اما در کل برای کیست های غیر ساده که حتی کمی هم اکوژن باشند آزمایش تومور مارکر درخواست می شود
اصلا دلیل بر این نیست که نگران کننده یا ... است بلکه روتین علمی ست و حتما توصیه می کنم
كارشناس مامايي فيروز

نازان نوشته شده:سلام.دختری 29 ساله هستم،8ماهه پریودیم نامنظم شده هر ماه 6 یا 7 روز زودتر پریود میشم دقیقا از همین تاریخ ریزش مو هم دارم حجم موهام کم شده.دکتر زنان رفتم برام سونو نوشت که در روز دوم پریودی انجام دادم.
رحم با ابعاد 33×65 میلیمتر با اکوی میومتر نرمال.
اندومتر را ضخامت 4 میلیمتر و حدود منظم.
ابعاد تخمدان راست 24×38 و تخمدان چپ 24×40 میلیمتر.
تخمدانها با یایز اکوب پارانشیم افرایش یافته حاوی فولیکول های پریفرال متعدد
در هر دو طرف رویت شدند که مطرح کننده pco میباشد.
در ادنکسها ضایعه ای مشاهده نمیشود.
مایع ازاد در لگن مشاهده نمیشود.
لطفا راهنمایی کنید.
"با تشکر"
سلام
عزیزم تخمدان پلی کیستیک یا همان تنبلی تخمدان دارید
نگرانی ندارید و بسیار رایج است
درمان آن عوارضی ست یعنی عوارضش را درمان می کنند
بی نظمی و ... را با دارو تنظیم می کنند
كارشناس مامايي فيروز

من مشکلی دارم؟

با سلام
من دو بار به دلیل ناباروری شوهرم آی وی اف کردم. بعدش بدن خودم از نظر فیزیولوژی بهم ریخت. اختلال تخمک گذاری پیدا کردم. شش ماه قرص پرولاکتین خوردم. یه بار کیست فولوکولار 5*5 پیدا کردم. الان روز 14 رفتم سونوگرافی. جواب سونو به شرح زیر هست:
رحم:
ابعاد و اکوژنیسیتی طبیعی دارد. مایع ازاد در لگن دیده نشد. ضخامت اندومتر طبیعی است.
تخمدان راست: ابعاد 28*29*36 و حجم 16 سی سی. فولیکولارسیست به قطر: 3.3 -6.3 به تعداد 5-6 عدد و یک فولیکولارسیست بزرگتر به قطر 24 میلی متر در تخمدان راست مشاهده شد.
تخمدان چپ: ابعاد: 22*23* 23 و حجم 6.3 سی سی. فولیکولارسیست به قطر 2.7-4.5 به تعداد 4-5 عدد در تخمدان چپ مشاهده شد.
ابعاد و حجم تخمدان راست بزرگتر از طبیعی است.

من الان مشکلی دارم؟ چرا سایز تخمدان راستم بزرگتره؟ برای روز 14 پری با سیکل 28 روزه فولوکول 24 بزرگ نیست؟
ممنونم

سلام روز خوش ،در سونوی tvsکه انجام دادم ،اندازه رحم 80*35*40،اکوی میومترcoarseکه میتواند مطرح کننده کانونهای ریز غیر قابل اندازه گیری باشد،تصویر توده های هایپو اکو به قطر 16میلیمتر درمیومترخلفی رحم دیده شد ،توده‌ای اکوژن به ابعاد 13*9میلیمتر در داخل کاویته رحم که میتواند مطرح کننده پولیپ باشد دیده شد ،من 37 ساله هستم،از بیستم شهریور خونریزی دارم اگه میشه راهنمایی کنید که چه کنم
خونریزی در حد لکه بینی هست ،تا به حال دارو مصرف نکردم ،دکتر به من گفت باید کورتاژ انجام بدید ،اما من میترسم ،اگه با دارو خوب میشم لطفا به من بگید

Re: سونوگرافی

Faez نوشته شده:میخواستم ببینم سونوگرافیم چ مشکلی داره
ابعاد رحم88*44
ضخامت آندومتر10/5
تخمدان چپ36*19
تخمدان راست40*20
سلام عزیزم
تا به حال بارداری نداشته اید یا داشته اید؟
روز چندم سیکل سونو داده اید؟
قصد بارداری دارید یا خیر؟
فولیکولی در سونوتون گزارش نشده بود؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان