Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

ببخشد توسونو گرافی من اینو نوشتن خواهشا کمک کنید بماما نشون دادم میگه چیزی نیست.تخمدانها حاوی کیست های ریز کوچکتر از 8mmهستند نمای فوق مطرح کنندهpco میباشد.تطبیق با علائم بالینی وازمایشگاهی توصیه میشود

سلام وقتتون بخیر من از 17 سالگی دچار پریودی نامنظم شدم (3 ماه مثلا پشت سر هم) الان 27 سالمه و مجردم تا الان همه ی دکترا برای من قرص ld رو تجویز کردن و من اینطوری پریودیم رو منظم نگه میدارم. برای اخرین بار که سونو دادم سایز تخمدان راست 40*16 و چپ 36*19 مشاهده شد ضخامت اندومتر هم 3 بود به نظر شما چقدر احتمال بارداری من هست ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی خیلی نگرانم

سلام، من 29 سالمه و قصد بارداری دارم، رفتم سونوگرافی،3 روزه که پریودم تموم شده،ضخامت آندومتر 9 میلی بود، اندازه تخمدان سمت چپ 23 در 24 و تخمدان راست 30 در 26 و نوشته که کیست ساده در تخمدان راست هست، آیا این اندازه کیست اهمیت داره؟ باید دارو مصرف کنم، یا میتونم اقدام کنم برای بارداری؟

با عرض سلام خدمت خانوم دکتر عزیز...
من واستون اطلاعات سونومو مینویسم،شما لطف کنید راهنماییم کنید...
هنگام نزدیکی درد داشتم و بعد از سونو کیست ۳.۷سانتیمو با ال دی رفع کردم.از شروع قاعدگی اختلال داشتم در زمان قاعدگی...حتی شده ۵ماه هم پریود نشوم.
در بعضی از سایت ها خوندم که پلی کیستیک فقط با دارو کنترل میشه و درمان قطعی نداره... و همچنین خوندم سقط و اینکه اگر بچه به دنیا بیاد بزرگتر از حد طبیعی است... آیا فرزند معلول میشود یا مشکل پیش میاید. احتمال سقط زیاد است؟و چطور باید درمان بشوم؟
رحم به ابعاد ۷۷در۴۴در۳۶م م با محور anteverted دارای سایز نرمال و اکوی میومتریال طبیعی است.
ضخامت اندومتر ۹م م است.(فاز ترشحی)حدود اندومتر مشخص و منظم است و ضایعه intracavitary دیده نمیشود.
مایع در کلدوساکها دیده نشد.
تخمدان راست به ابعاد ۴۲در۲۳م م (حجم۱۲سی سی) دارای سایز و حجم حداکثر نرمال و حاوی فولیکول های ریز محیطی و استرومای اکوژن مرکزی می باشند. احتمال pco مطرح می شود. تطبیق با یافته های بالینی و آزمایشگاهی توصیه می شود.
با تشکر از وقت و حوصله ای که برامون میذارین...

یل دا نوشته شده:با عرض سلام خدمت خانوم دکتر عزیز...
هنگام نزدیکی درد داشتم و بعد از سونو کیست ۳.۷سانتیمو با ال دی رفع کردم.از شروع قاعدگی اختلال داشتم در زمان قاعدگی...حتی شده ۵ماه هم پریود نشوم.
در بعضی از سایت ها خوندم که پلی کیستیک فقط با دارو کنترل میشه و درمان قطعی نداره... و همچنین خوندم سقط و اینکه اگر بچه به دنیا بیاد بزرگتر از حد طبیعی است... آیا فرزند معلول میشود یا مشکل پیش میاید. احتمال سقط زیاد است؟و چطور باید درمان بشوم؟
رحم به ابعاد ۷۷در۴۴در۳۶م م با محور anteverted دارای سایز نرمال و اکوی میومتریال طبیعی است.
ضخامت اندومتر ۹م م است.(فاز ترشحی)حدود اندومتر مشخص و منظم است و ضایعه intracavitary دیده نمیشود.
مایع در کلدوساکها دیده نشد.
تخمدان راست به ابعاد ۴۲در۲۳م م (حجم۱۲سی سی) دارای سایز و حجم حداکثر نرمال و حاوی فولیکول های ریز محیطی و استرومای اکوژن مرکزی می باشند. احتمال pco مطرح می شود. تطبیق با یافته های بالینی و آزمایشگاهی توصیه می شود.
با تشکر از وقت و حوصله ای که برامون میذارین...
سلام
بله پلی کیستیک است که همان تنبلی تخمدان است و درمان عوارض باید انجام شود
یک عارضه اش برای شما الان این است که تخمک گذاری تون مشکل دارد . و برای کمک دارو باید مصرف کنید
اما بچه مشکل دار و ... نه عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

باسلام عرض خسته نباشید خدمت همه. من خانمی۲۱ساله باسابقه ی کیست تخمدان ویک عمل لاپاراسکوپی انجام دادم والان بعد از ده ماه دوباره با درد ناحیه تخمدان به بیمارستان مراجعه کردم که تشخیص دادن که دوباره کیست تخمدان به ابعاد۴۹*۶۸*۷۴میلیمتر وحجم تقریبی ۱۳۰سی سی دراندکس سمت چپ دیده شده که مطرح کیست هموراژیکه تخمدان چپ به ابعاد۱۶*۲۳بودهوتخمدان راست به ابعاد۱۸*۲۴بوده ومایع ازاد لگنی مشاهده نشده. من سابقه ی کیست تخمدان رو از۱۴سالگی به همراه دارم که خیلی باعث ازارم شده نمیدونم چکارکنم یک دوماه کنیم دیگه عروسیم هستش ودکترم گفتن امکان عمل نیست چون باعث نازایی میشه نمیدونم چکارکنم لطفا راهنمایی کنید؟
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان