زخم و عفونت دهانه رحم

سلام من 29 سال دارم و هنوز بچه ندارم و 6 سال ازدواج کردم . می خواهم 1 سال دیگر بچه دار شوم . ازماش پاپ اسمیر من عفونت و زخم در دهانه رحم را نشان داده .به شرح زیر :
vaginal DISCHARGE :

WBC (hpf) 20-22 RBC(hpf) 0-1 EP.CELL(hpf) 16-18 Trichomonas and candida : not seen
direct exam gram stain: moderate gram positive cocci
culture : coagulase negative staphylococcus moderate
resistance : ceftazidime
sensetive: ciprofloxain- cephalexin -amikian -norfloxacilin-cefraxone
-cotrimoxale-genamyyne
خیلی عفونت من شدیده ؟اگر فریز بکنم مشکلی برای 1 سال بعد بارداری ندارم ؟ می توانم بار دار بشم و بعد فریز کنم ؟ خواهر من ماما است و می گوید به هیچ عنوان فریز نکن و انقدر دارو را ادامه بده تا عفونت از بین برود ؟در صورت از بین نرفتن عفونت چه اتفاقی می افتد ؟ در مورد تنگی دهانه رحم بعد از فریز کردنچه مشکلاتی برای رابطه جنسی و زایمان ایجاد می کند ؟؟

ممنون می شوم جواب بدهید . دکتر من که اصلا جواب سوالهای من را نمیدهد .
با تشکر

سلام
دوست عزیز! کوکسی گرم مثبت و نیز استافیلوکوک کوآگولاز منفی دیده شده (نه خفیف و نه شدید) عفونت نادری نیست دوست عزیز! احتمال اینکه با دارو برطرف شود هست پس فعلاً به فریز فکر نکنید.فریزی مشکلی برای بارداری یا زایمان و یا حتی رابطه جنسی به آن صورت ایجاد نمی کند اما مشکل این است که اگر به فریز برسیم ممکن است با یکبار مشکل حل نشود و به نحوی به تکرار آن وابسته شویم که این اصلآً خوب نیست و دهانه ی رحم را نارسا می کند و در واقع اینجاست که هم برای باردرای هم نکهداشتن بارداری احتمال مشکل هست.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از جوابتون .یک سوال دیگه هم دارم. من تا به حال اکثر اوقات در این 6 سال از کاندوم استفاده کردم ولی به دلایل ایجاد مشکل در رابطه جنسی ما 4 ماه است دیگر ازکاندوم استفاده نمی کنم.ایا برای بعد برای جلوگیری و تکرار نشدن یا کنترل عفونت نیاز به استفاده از کاندوم هست ؟
من علاقه ای به استفاده از کاندوم ندارم ولی نگران عفونت مجدد یا بدتر شدن یا انتقال ان به همسرم هستم .
در ضمن عامل ایجاد عفونت به این شکل در خانم ها چیست (برای جلوگیری و پیشگیری ) ؟
ممنون
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 58 مهمان