كيست پاره شده

سلام وخسته نباشيد خدمت شما و ممنون از سايت خوبتون
من يكبار ديگه براتون ايميل فرستادم من پلي كيستيك داشتم و به مدت 3 ماه فرص ديان سيپروترون اسپيرولاكتون خوردم ولي در همان ماه اول كه قطع كردم 10 روز پريودم جلو افتاد البته فقط لكه بيني بود در همان روزها كه لكه بيين داشتم زير دلم به شدت درد كرفت رفتم سونو گفت تخمدان چپ كيست پاره شده مشاهده مي شود ولي راست نرمال و آندومتر نرمال بود ولي دقيقا همون موقع كه بايد مي شدم پريود شدم و مثل هميشه با دل درد قاعدگي و خون زياد
1- كيست كه پاره شده علت به وجد آمدنش چه بوده آيا همون پلي كيستيك بوده بزرگ شده يا نه
2- آيا پاره شدن كيست باعث نازايي و چسبندگي رحم مي شود
3 كدوم از اين خونريزي ها جزء قاعدگي محسوب مي شوددر ضمن من 23 ساله و مجرد
ممنون و سپاس از شما

سلام، سلامت باشی عزیزم
لازمه که چند تا مساله، اول مشخص بشه تا بتونم جواب شما دوست عزیز رو بدم.
آیا در سونویی بعد از آخرین سونویی که برای من ارسال کردید و فقط pco دیده شده بود، متوجه پاره شدن کیست شدید؟ و بعد از آن اقدامی برای این کیست پاره شده انجام دادید؟
و اینکه شروع درمان دارویی شما به علت قطع پریود بوده؟ و آیا در طول 3 ماه درمان پریود نمی شدید؟
منتظرم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشيد
من هميشه پلي كيستيك داشتم يعني از سن 20 سالگي كه با پريود نشدن مي فهميدم
و اما سوال شما من اول پلي كيستيك داشتم 3 ماه اين قرصها رو خوردم و دقيقا سر موقع پريود مي شودم وقتي كه 3 ماه قرص خوردم و قطع كردم 10 روز قبل از پريودم لكه بيني داشتم ودر اين روزها بود كه دل درد گرفتم و سونو گفت كيست در چپ داشتي و پاره شده در ضمن من تخمدان راستم چيزي نداشت و دقيقا سر موقع كه بايد پريود مي شدم پريود شدم در ضمن من در اين ماه كه كيست پاره شده هيچ قرصي مصرف نكردم
من هر موقع كه قرص جلو گيري مي خورم دقيقا سر موقع پريود مي شم ممنون مي شم اگه جواب سوالات من رو بديد

ببخشيد من مي خوام تكميل تر كنم اينكه پلي كيستيك من قبل از درمان دارو بوده و اين كيست پاره شده بعد از 3 ماه قرص خونوردن بوده و اين كيست پاره شده 1 ماه بود كه قرص نخوردم اميدوارم منظورم را رسونده باشم

سلام عزیزم
توضیحاتتون خوب و مفید بود ، خیالتون راحت باشه.
کیست هایی که در تخمدان پلی کیستیک در تخمدان حضور دارند، مانند بقیه ی کیست ها قابلیت افزایش رشد و پاره شدن رو دارند.
ولی خوشبختانه اگر این اتفاق برای یکی از اونها بیافته، الزامی وجود نداره که بقیه شون هم دچار بشن.
از طرفی اگر این کیست پاره شده موجب عوارضی از جمله عفونت مثلاً در لگن و ... بشه، از این طریق می تونه در افزایش ناباروری نقش داشته بشه. وگرنه به خودی خود ، احتمال کاهش قدرت باروری به خود pco مربوط است نه به کیست پاره شده.
احتمالا سیکلی که در پی داشتید به علت اینکه بلافاصله بعد از قطع درمان بوده، ممکنه الگویی نامنظم داشته باشه ، البته در این صورت انتظار می ره که سیکل های بعدی پریود منظم داشته باشید. یعنی اولاً صرف نظر از روز شروع سیکل، تعداد روزهای پریود و الگوی خونریزی کاملاً طبیعی باشه. ثانیاً از آن سیکل به بعد ، روز آغاز پریود شما حدوداً، مشخص باشد.
با آرزوی یک دنیا شادی و آرامش و در پناه خدا...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان